ZAPRASZAMY NA MECZ Z RUCHEM

W najbliższą niedzielę 1 października (a nie jak wcześniej było planowane w sobotę!) o godzinie 15:00 piłkarze WARMII Grajewo pod wodzą nowego trenera Leszka Zawadzkiego podejmą na Stadionie im. Witolda Terleckiego w Grajewie zespół RUCHU Wysokie Mazowieckie. Zmiana terminu została dokonana przez Wydział Gier i Ewidencji Podlaskiego ZPN na wniosek naszego Klubu, którego prośby o zmianę terminu pierwotnie zaplanowanego zostały odrzucone przez ukraińskiego trenera zespołu gości Mykołę Dremluka. W związku z sobotnim wyjazdem służbowym czterech zawodników naszego Klubu (Maksym Mirva, Łukasz Domurat, Wojciech Koszczuk i Edison) prosiliśmy klub z Wysokiego Mazowieckiego o zgodę na zmianę terminu podając aż cztery możliwości (piątek w Grajewie o 15:30, piątek w Wysokiem Mazowieckiem o 18:00, niedziela o 15:00 w Grajewie, środa o 18:00 w Wysokiem Mazowieckiem). Żaden z tych terminów nie został zaakceptowany przez trenera gości i w tej sytuacji rozjemcą został Wydział Gier i Ewidencji Podlaskiego ZPN w Białymstoku.

Dawno nie mierzyliśmy się w rozgrywkach ligowych z zespołem RUCHU. W ubiegłym sezonie ten klub uczestniczył w rozgrywkach III ligi, w których występował przez jeden sezon. W obecnych rozgrywkach silny kadrowo RUCH prowadzi w tabeli po siedmiu kolejkach, choć w ostatnim meczu przegrał na własnym boisku z rezerwami WIGIER 1:2 tracąc tym samym pierwsze punkty sezonie. W przerwie letniej do zespołu z Wysokiego Mazowieckiego dołączyli między innymi tacy zawodnicy jak Karol Styś z KS Wasilków, Karol Janik z PUSZCZY Hajnówka i Piotr Bondziul z WISSY Szczuczyn. RUCH to zdecydowany faworyt niedzielnego meczu. WARMIA w minionej kolejce po słabym występie przegrała w Wasilkowie z tamtejszym KS 0:1. O porażce naszego zespołu zadecydowała kapitalna bramka zdobyta przez Cichońskiego strzałem z 30 metrów w samo okienko bramki strzeżonej przez Łukasza Sobolewskiego. Trzeba jednak przyznać, że grajewianie mieli w tym meczu mało klarownych szans na zdobycie goli.

Po dwóch ubiegłotygodniowych porażkach (pucharowej i ligowej) w poniedziałek Zarząd Klub postanowił rozstać się z trenerem Arturem Dakowiczem i powierzyć obowiązki szkoleniowca zespołu Leszkowi Zawadzkiemu, który wraca do WARMII po trzyletniej nieobecności.

Nowy trener zacznie swoją pracę od trudnego meczu. Do Grajewa przyjeżdża lider tabeli i zdecydowany faworyt rozgrywek IV ligi. Na dodatek nasz zespół zagra bez pauzującego za żółte kartki Piotra Chylińskiego. Nie wiadomo w jakiej dyspozycji będą po dalekiej podróży Mirva, Domurat, Edison i Koszczuk. W tej sytuacji bardzo wszyscy liczymy na wsparcie 12-go zawodnika, którym może być grajewska publiczność. Serdecznie zachęcamy Państwa do odwiedzenia grajewskiego stadionu w niedzielne popołudnie i mocnego wsparcia drużyny, która tego wsparcia bardzo potrzebuje.

Niedzielny mecz rozpocznie się od minuty ciszy poświęconej zmarłemu w ubiegłym tygodniu byłemu Zawodnikowi naszego Klubu i Wielkiemu Kibicowi Świętej Pamięci Panu Tadeuszowi Górskiemu.

Przypominamy ceny biletów: 8 zł – bilet normalny i 4 zł – bilet ulgowy. Kobiety, dzieci i młodzież do lat 15 – wstęp wolny.