RELACJA LIVE Z MECZU POGOŃ ŁAPY – WARMIA GRAJEWO

Witamy z Łap, gdzie za chwilę WARMIA rozpocznie kolejny ligowy mecz. „Jest niedziela, godzina 16:00, pogoda też nie dopisuje do gry w piłkę” – jakby powiedział Piotr Ćwielong. A tak poważnie to mamy dziś upał i będą trudne warunki do gry. W naszym zespole zabraknie Łukasza Domurata, który musiał zostać w pracy.

1′ Rozpoczęli gospodarze

2′ Dośrodkowanie Mrowińskiego i piłkę łapie Gieniusz

5′ Rzut rożny dla WARMII

6′ Po krótkim rozegraniu strzał Mikuckiego i kolejny korner dla grajewian

6′ Zbyt głębokie dośrodkowanie Zubowskiego ale po chwili mamy kolejny rzut rożny

7′ Następne dośrodkowanie i piłka opuszcza boisko

9′ Rzut rożny dla gospodarzy

10′ Po dośrodkowaniu było bardzo groźnie pod naszą bramką – piłka przeszła przez całą długość linii bramkowej aż Arciszewski wybił ją poza bramkę

11′ Dośrodkowanie z rzutu rożnego i łapie piłkę Gieniusz

17′ Od kilku minut nie dzieje się na boisku nic ciekawego

21′ Rzut rożny dla WARMII

22′ Nieudane dośrodkowanie Mirvy i zacznie grę bramkarz POGONI

26′ Zubowski ograł obrońcę, ale wychodząc na dobrą pozycję został sfaulowany przez Turowskiego i żółta kartka dla zawodnika POGONI

27′ Świetny strzał Mirvy z rzutu wolnego! Piłkę na róg wybija Łapiński

27′ Dośrodkowanie z rzutu rożnego… kolejne nieudane :/

29′ Ślimacze tempo tego meczu nieco tłumaczy pogoda, ale póki co nie stwarzamy bramkowych okazji w Łapach. Gospodarze schowani za podwójną gardą.

33′ Rzut wolny dla POGONI z lewej strony naszego pola karnego

33′ Dośrodkowanie i wybijają piłkę nasi obrońcy

36′ GOL dla POGONI! 1:0 Łukasz Roszkowski. Fatalny błąd Edisona, który myślami był chyba przy rodzącej dziś dziecko żonie – nasz zawodnik w łatwy sposób stracił piłkę na rzecz Roszkowskiego, który bez trudu pokonał Gieniusza.

37′ GOL dla WARMII! 1:1 Damian Zubowski. Mirva rzucił piłkę Zubowskiemu ponad linią obrońców a nasz napastnik wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem i zdobył gola! Błyskawiczna odpowiedź WARMII!

41′ Rzut rożny dla WARMII

42′ Po dośrodkowaniu mocny strzał Kozikowskiego ponad bramką POGONI

44′ GOOOL dla WARMII! 1:2 Kamil Randzio! Piękny strzał Mirvy odbił Łapiński, dobijał Cybulski, ale trafił w leżącego bramkarza a kolejna dobitka Kamila Randzio wreszcie wpadła do siatki! Prowadzimy 2:1 w Łapach.

45′ Dwie minuty dolicza sędzia do regulaminowego czasu gry

45′ + 2′ Koniec pierwszej połowy. Prowadzimy 2:1, mimo raczej kiepskiej gry w naszym wykonaniu. Straciliśmy gola po indywidualnym błędzie Edisona, ale na szczęście szybko wróciliśmy na właściwy tor.

46′ Drugą połowę rozpoczyna WARMIA

48′ Rzut rożny dla WARMII – bezproduktywne dośrodkowanie część 1890… :/

49′ Rzut rożny dla WARMII

49′ Tym razem nieco lepsze dośrodkowanie Kozikowskiego, ale nie na tyle by stworzyć większe zagrożenie

51′ Wyjaśniła się sytuacja z błędem Edisona, który skończył się golem dla POGONI. Nasz bramkarz krzyknął do „Ediego” „ZASTAW!”, co brazylijski obrońca zrozumiał słowo jako „ZOSTAW!” i … zostawił piłkę.

55′ Nastąpiła zmiana w zespole gospodarzy. Na boisko wszedł Gałczyk. Kogo zmienił? Zawodnika z nr 5. Niestety, protokół który otrzymałem przed meczem od gospodarzy nie zawiera nikogo z takim numerem. Nie ma też na stadionie spikera i trudno w tej sytuacji ustalić nazwiska zawodników gospodarzy.

58′ Sielawa podaje do Cybulskiego, ten strzela do bramki, ale sędzia odgwizduje pozycję spaloną naszego zawodnika

60′ Kamil Randzio wpada w pole karne, zagrywa piłkę, po czym obrońca zatrzymuje piłkę ręką, ale sędzia nie reaguje

61′ Rzut rożny dla WARMII – po dośrodkowaniu w dobrej sytuacji jest Sielawa, ale nie opanował piłki

61′ Zmiana w naszym zespole – za Sielawę wchodzi 16-letni Krystian Wójcicki

66′ Dobra akcja WARMII i przed szansą był Wójcicki, ale ubiegł go bramkarz gospodarzy

69′ GOOOOOOOOL dla WARMII! 1:3 Rafał Kozikowski! Koncertowa akcja naszego zespołu – Zubowski wysuwa piłkę jak na tacy dla Kozikowskiego a ten strzałem z pola karnego zdobywa gola!

71′ Świetna akcja naszego zespołu – dośrodkowanie z prawej strony i ładny strzał głową Mirvy broni Łapiński

72′ Żółta kartka dla Krystiana Wójcickiego – bardzo dyskusyjna moim zdaniem.

75′ Rzut rożny dla WARMII

76′ Po dośrodkowaniu „główka” Edisona ponad bramką POGONI

85′ Zmiana w WARMII – za Mirvę wchodzi Sypytkowski

87′ A teraz Chyliński zmienia Zubowskiego

88′ Żółta kartka dla Edisona

90′ Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry

90′ + 3′ Koniec meczu. W upale wygrywamy z POGONIĄ w Łapach 3:1.

27.05.2017 Łapy, Stadion Miejski

POGOŃ Łapy – WARMIA Grajewo 1:3 (1:2)

Bramki: 1:0 Łukasz Roszkowski 36′, 1:1 Damian Zubowski 37′, 1:2 Kamil Randzio 44′, 1:3 Rafał Kozikowski 69′

POGOŃ: 1. Łapiński – 14.Malinoś (Kpt), 8.Roszkowski, 9.Sawicki,  2.Kotlewski, 6.Mrowiński, 7.Buszko, 14.Komar, 16.Turowski, 13.Demiańczuk – 10.Stypułkowski,

REZERWA: 3.Makowski, 17.Kuźmicki, 11.Gałczyk, 19.Gąsowski

WARMIA: 1.Gieniusz – 4.Mikucki, 17.Arciszewski (Kpt), 22.Edison, 6.Stankiewicz –  5.Randzio, 19.Cybulski, 20.Sielawa (61′ 18.Wójcicki), 8.Mirva (85′ 16.Sypytkowski), 10.Kozikowski  – 11.Zubowski (87′ 9.Chyliński)

REZERWA: 52.Sobolewski – 2.Krupa, 16.Sypytkowski, 18.Wójcicki, 9.Chyliński

Sędzia: Łukasz Sikora (Kolno)

Żółte kartki: Turowski (POGOŃ), Wójcicki, Edison (WARMIA)