WARMIA – ORZEŁ KOLNO W SOBOTĘ O 15:00

W sobotę 28 października o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie piłkarze WARMII podejmą zespół ORŁA Kolno. Grajewianie po pokonaniu w minioną niedzielę PUSZCZY Hajnówka 3:2 awansowali na fotel lidera tabeli rozgrywek IV ligi podlaskiej i po dwunastu kolejkach są jedynym niepokonanym zespołem w tej lidze! Objęcie przodownictwa w ligowej tabeli nasz zespół „okupił” poważnymi kontuzjami dwóch czołowych zawodników: Maksyma Mirvy i Tomasza Dzierzgowskiego. Mirva zszedł z boiska już w meczu z POGONIĄ Łapy rozegranym przed dwoma tygodniami, zaś Dzierzgowski doznał kontuzji w doliczonym czasie meczu w Hajnówce podczas starcia z bramkarzem gospodarzy. Obaj zawodnicy nie pojawią się już na boisku w rundzie jesiennej, a więc nie wezmą udziału w dwóch ostatnich meczach z TUREM Bielsk Podlaski i WISSĄ Szczuczyn. To poważne osłabienie WARMII, ale też szansa gry dla dublerów.

Na mecz z Kolnem do składu WARMII wraca po pauzie za żółte kartki Marcin Mikucki. Pozostali zawodnicy powinni być do dyspozycji trenera Roberta Kądziora.

Zdecydowanym faworytem sobotniego meczu jest – pomimo poważnego osłabienia składu – WARMIA. Trudno, żeby było inaczej, gdy mierzy się pierwszy zespół w tabeli z ostatnim. ORZEŁ w dotychczasowych 12 meczach zdobył zaledwie 4 punkty i jak dotąd nie wygrał ani razu. W ostatniej kolejce zespół z Kolna przegrał u siebie 0:2 z DĘBEM Dąbrowa Białostocka. Analizując wyniki ORŁA raczej trudno spodziewać się festiwalu bramek ze strony WARMII. Poza porażkami ze SPARTĄ w Augustowie 0:4 i z WISSĄ Szczuczyn w Kolnie (0:5) ORZEŁ nie przegrywał zbyt wysoko w tym sezonie. Ostatnie kontakty ligowe obu zespołów miały miejsce w sezonie 2012/2013, gdy WARMIA rywalizowała z ORŁEM w III lidze. W Grajewie padł remis 1:1 a w Kolnie wygrali grajewianie 5:1.

Mecz z ORŁEM – podobnie jak niedawny mecz ze SPARTĄ 1951 Szepietowo jest taktowany jako mecz o podwyższonym ryzyku i w związku z tym należy się spodziewać wzmożonych kontroli przed wejściem na stadion. Siły służby porządkowej oraz policji zostaną znacznie wzmocnione w stosunku do innych spotkań w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom imprezy.

Serdecznie zapraszamy na mecz i prosimy o wsparcie zespołu reprezentującego nasze miasto!