ZWYCIĘSTWO W OSTATNIM SPARINGU.

W ostatnim meczu kontrolnym przed startem rundy wiosennej rozgrywek III ligi piłkarze WARMII Grajewo pokonali w sobotę IV-ligowe ŚNIARDWY Orzysz 3:1. Sprzyjająca pogoda pozwoliła na to, by mecz odbył się w Grajewie na boisku przy klubie HADES i dzięki temu nasi piłkarze mogli oswoić się z naturalną nawierzchnią. To bardzo ważne, bo wszystkie treningi i poprzednie mecze kontrolne w okresie przygotowawczym odbywały się na sztucznej trawie.

Do sobotniego meczu WARMIA przystąpiła bez Tomasza Dzierzgowskiego, którego zatrzymały w Białymstoku obowiązki w pracy. Prowadzenie dla WARMII zdobył w 22 minucie pozyskany przez nasz Klub w przerwie zimowej Kamil Prusinowski. Trzy minuty później po przepięknej akcji naszego zespołu na 2:0 podwyższył Marcin Strzeliński. Podopieczni trenera Janusza Limbergera ambitnie atakowali i w 37 minucie Paweł Dymiński wykorzystał poważny błąd naszej obrony. W drugiej połowie meczu nasz zespół miał sporo sytuacji bramkowych, ale wykorzystał tylko jedną. Po podaniu Strzelińskiego w 66 minucie, drugi z nowo pozyskanych przez WARMIĘ zawodników – Janusz Stankiewicz ustalił wynik meczu na 3:1.

Nie był to wielki mecz naszej drużyny. Dobre akcje przeplatały się z rażącymi błędami. Martwi też – mimo zdobytych trzech bramek – marna skuteczność WARMII. Sytuacji bramkowych było w tym meczu naprawdę dużo i trzy zdobyte gole były absolutnym minimum, które osiągnęli nasi piłkarze. Jest sporo do poprawy w grze naszego zespołu a na eliminację błędów zaledwie kilka dni. Już w sobotę 12 marca na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie WARMIA podejmie WISSĘ Szczuczyn w inauguracyjnej kolejce rundy wiosennej rozgrywek ligowych.

05.03.2016 Grajewo, boisko przy Klubie HADES
WARMIA Grajewo – ŚNIARDWY Orzysz 3:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Kamil Prusinowski 22′, 2:0 Marcin Strzeliński 25′, 2:1 Paweł Dymiński 37′, 3:1 Janusz Stankiewicz 66′

WARMIA: Gieniusz (75’Sobolewski) – Mikucki (69’ Staniszewski), Domurat, Arciszewski, Sypytkowski (80’ Lekenta) – Chyliński (57’ Randzio), Matysiewicz, Strzeliński (76’ Kozikowski), Cybulski (70’ Mirva), Stankiewicz – Prusinowski

ŚNIARDWY: Kleczkowski (70’ Rubin) – Żaboklicki (35’ Mulewski), Maniurski, F.Tomaszewski (46’ Czaplicki), Kubrowski – B.Tomaszewski, Laszkowski (75’ Duchnowski), Kropiewnicki, Szymanowski – Zalewski (65’ Puczydłowski), Dymiński

Sędziował: Grzegorz Kawałko (Białystok)