CO SŁYCHAĆ U ŻAKÓW?

Nie tylko starsze drużyny Akademii Piłkarskiej WARMII Grajewo intensywnie trenują w okresie zimowym. Zespół Żaków (rocznik 2007/2008) trenera Daniela Tuzinowskiego w ostatnich tygodniach wziął udział w kilku turniejach halowych, z których szczególnie warto odnotować występy naszych wychowanków w prestiżowym V Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej im. Wojciecha Kowalewskiego w Suwałkach, który odbył się w dniach 5-6 grudnia oraz Halowym Turnieju Żaków o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Monieckiego rozegranym 23 stycznia w Mońkach.

Udział w suwalskim turnieju był wielkim przeżyciem dla naszych Żaków. W zawodach uczestniczyły następujące zespoły: LECHIA Gdańsk, JAGIELLONIA Białystok, TAURAS Kowno, AKADEMIA 2012 Suwałki, CZEREŚ SPORT Olsztyn, VARSOVIA Warszawa, WIGRY Suwałki, BAP Wilno, MŁKS Łomża, RONA 03 Ełk. Dwudniowy turniej stał na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Zawodnicy zakwaterowani byli w hotelu z pełnym wyżywieniem i różnymi atrakcjami. Dzieci miały okazję poznać i porozmawiać osobiście z gwiazdami polskiej piłki nożnej takimi jak Wojciech Kowalewski – były bramkarz m.in. LEGII Warszawa, SPARTAKA Moskwa i reprezentacji Polski oraz Sylwester Czereszewski – były reprezentant Polski i zawodnik m.in. STOMILU Olsztyn i LEGII Warszawa. Gościem turnieju był trener reprezentacji Polski U21 – Marcin Dorna.

A oto wyniki naszego zespołu:
WARMIA Grajewo – CZEREŚ SPORT Olsztyn 2:0

Bramki: Bartłomiej Linkowski, Bartosz Mazurek
WARMIA Grajewo – LECHIA Gdańsk 4:3

Bramki: Bartosz Mazurek (trzy), Bartosz Bucko
WARMIA Grajewo – JAGIELLONIA Białystok 4:4

Bramki: Bartosz Mazurek (trzy), Bartłomiej Linkowski
WARMIA Grajewo – TAURAS Kowno 1:4

Bramka: Bartosz Mazurek
WARMIA Grajewo – AKADEMIA 2012 Suwałki 1:15

Bramka: Bartosz Bućko

Warto zwrócić uwagę na sensacyjne zwycięstwo naszego zespołu nad LECHIĄ Gdańsk i dwa hat – tricki Bartka Mazurka, który w dwóch meczach z LECHIĄ i JAGIELLONIĄ Białystok zdobył aż 6 bramek! W całym turnieju Bartek zdobył aż 17 goli w 8 meczach!

Nasz zespół z 3 miejsca w grupie awansował do „Ligi Europejskiej”. Drużyny które zajęły miejsca 1-2 awansowały do „Ligi Mistrzów”, a 5-6 do „Ekstraklasy”.

Wyniki WARMII w „Lidze Europejskiej”:
WARMIA Grajewo – BAP Wilno 7:1

Bramki: Bartosz Mazurek (pięć), Bartosz Bućko (dwie)
WARMIA Grajewo – MŁKS Łomża 5:4

Bramki: Bartosz Mazurek (trzy), Bartosz Bućko, Bartłomiej Linkowski
WARMIA Grajewo – TAURAS Kowno 4:4

Bramki: Bartosz Bućko, Bartosz Mazurek, Bartłomiej Linkowski, Kacper Wolwark
Skład drużyny: Kacper Randzio – Łukasz Kleszczewski, Bartosz Jagłowski, Bartosz Bućko, Kacper Wolwark, Bartłomiej Linkowski, Filip Domusiewicz, Bartosz Mazurek, Nikodem Gadomski, Maciej Rogiński, Tomasz Wencek, Paweł Szeszko.

Relacja z turnieju: https://www.youtube.com/watch?v=N7l0fR0r-Ww

Relacja video Radia 5, w której zawarte są wypowiedzi naszych zawodników: https://www.youtube.com/watch?v=YvFRKeiE9io

 

W sobotę 23 stycznia w Mońkach odbył się Halowy Turniej Żaków o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Monieckiego. W rozgrywkach wzięło udział 6 zespołów: MOSiR Michałowo, WARMIA Grajewo, PIAST Białystok, JASTRZĄB Knyszyn oraz dwie drużyny PROMIENIA Mońki. Zespoły rywalizowały w systemie „każdy z każdym”. Organizatorami turnieju było Starostwo Powiatowe, Moniecki Ośrodek Kultury i PROMIEŃMońki. Puchary, dyplomy oraz nagrody indywidualne ufundował Przewodniczący Rady Powiatu Pan Dariusz Jaworowski.

Wyniki spotkań naszego zespołu:

MOSiR Michałowo – WARMIA 3:4

Bartłomiej Linkowski (dwie), Kacper Wolwark, Bartłomiej Żbikowski

JASTRZĄB Knyszyn – WARMIA 0:1

Bartosz Bućko

PROMIEŃ II Mońki – WARMIA 2:5

Bartosz Bućko (trzy), Bartłomiej Linkowski, Bartłomiej Żbikowski

PIAST Białystok – WARMIA 0:2

Bartosz Bućko, Bartłomiej Linkowski

PROMIEŃ I Mońki – WARMIA 0:5

Bartosz Bućko (dwie), Bartłomiej Linkowski, Kacper Wolwark

Królem strzelców turnieju został zdobywca siedmiu bramek, zawodnik WARMII Grajewo Bartosz Bućko!

Końcowa kolejność:

1. WARMIA Grajewo

2. MOSiR Michałowo

3. PIAST Białystok

4. PROMIEŃ I Mońki

5. JASTRZĄB Knyszyn

6. PROMIEŃ II Mońki

Skład naszej drużyny:

Kacper Randzio, Kacper Wolwark, Łukasz Kleszczewski, Bartosz Jagłowski, Bartosz Bućko, Bartłomiej Żbikowski, Bartłomiej Linkowski, Filip Domusiewicz, Nikodem Gadomski, Tomasz Wencek, Igor Bęś, Dawid Małolepszy, Oliwier Ostrowski, Maciej Rogiński.

 

Zespół Żaków Akademii Piłkarskiej WARMII Grajewo trenuje dwa razy w tygodniu:

– wtorki, godz. 15:30,  sala gimnastyczna ZS nr 1 w Grajewie przy ul. Mickiewicza (liceum ogólnokształcące)

– czwartki, godz. 15:30, hala MOSiR w Grajewie przy ul. Strażackiej

Zespół trenera Daniela Tuzinowskiego z trenerem kadry U-21 Marcinem Dorną i byłym bramkarzem reprezentacji Polski Wojciechem Kowalewskim