(NIE)SZCZĘŚLIWA SIÓDEMKA.

Srogą porażką aż 0:7 zakończył się rozgrywany w Nowym Mieście Lubawskim sobotni mecz poważnie osłabionej kadrowo WARMII Grajewo. Tamtejszy FINISHPARKIET bezlitośnie wykorzystał błędy naszego zespołu i w spotkaniu rozgrywanym w gęstej mgle rozgromił WARMIĘ.

Grajewianie udali się w sobotni poranek w daleką podróż do Nowego Miasta Lubawskiego bez kontuzjowanych Kamila Randzio, Daniela Tuzinowskiego i Damiana Zubowskiego a także pauzujących za żółte kartki Mateusza Cybulskiego i Tomasza Dzierzgowskiego. Jakby mało było problemów kadrowych po nocnej zmianie (skończyli pracę o 6-ej rano, by o 7:30 udać się w 250 km trasę autokarem…) byli Marcin Arciszewski i Krzysztof Gieniusz. W kadrze naszego zespołu na mecz z FINISHPARKIETEM znalazło się aż 4 zawodników występujących w zespole juniorów trenera Józefa Matysiewicza: Makowski, Staniszewski, Zarzecki i Bartłomiej Sielawa, który w sobotę zadebiutował w III lidze. Z kim zmierzyli się nasi piłkarze? Spójrzmy na skład rywali. W bramce Kamil Czapla – wcześniej m.in. LECH Poznań. Obrona: Artur Marcfeld – jedyny wychowanek FINISHPARKIETU, Kamil Stankiewicz – ex. m.in. JAGIELLONIA i OLIMPIA Elbląg, Patryk Bartusiak – m.in. GÓRNIK Zabrze, Kamil Szewczyk – wychowanek znanej szkółki w Szamotułach. Pomocnicy: Arkadiusz Kuciński – m.in. MIEDŹ Legnica, Sebastian Czapa – m.in. POLONIA Warszawa i WISŁA Kraków, Marcin Kajca – m.in. Nieciecza, czeska VIKTORIA Żiżkow, BYTOVIA Bytów, Michał Miller – od kilku sezonów jeden z najlepszych strzelców naszej ligi, wcześniej w MKS Korsze, Jarosław Wieczorek – dawniej ODRA Wodzisław, POLONIA Bytom. W ataku zagrał Mateusz Zawiska – wcześniej ŚWIT Nowy Dwór Mazowiecki. Z ławki rezerwowych na boisko weszli: Dominik Głowiński – wychowanek SMS Łódź, Mateusz Małachowski – wcześniej m.in. junior LECHA Poznań, Mariusz Baranowski – m.in. JAGIELLONIA i ŚLĄSK Wrocław a przede wszystkim zdobywca trzech bramek w meczu z WARMIĄ Adrian Świątek – grający w Ekstraklasie w barwach ŁKS Łódź i GÓRNIKA Zabrze. W futbolu zdarzają się niespodzianki i za to kochają tą dyscyplinę sportu kibice. Jednak tym razem niespodzianki nie było.

WARMIA zaczęła mecz całkiem nieźle. Już w 5 minucie wykonywaliśmy rzut rożny. Przez pierwsze pól godziny gry pomimo optycznej przewagi gospodarzy nasz zespól prezentował się zupełnie dobrze i „konia  z rzędem” temu, kto postawiłby wówczas na tak hokejową porażkę WARMII. Wszystko posypało się jak domek z kart w ciągu zaledwie siedmiu minut. Trzy gole zdobyte przez gospodarzy ustawiły ten mecz. Po utracie pierwszego gola grajewianie mieli doskonałą sytuację, ale bramkarz gospodarzy wygrał pojedynek z Mirvą. W drugiej połowie w coraz bardziej gęstej mgle istnieli na boisku tylko gospodarze. Być może nasi piłkarze popełnili błąd szukając swoich okazji do zdobycia choćby honorowego gola. Za każdym razem, gdy próbowaliśmy skonstruować jakąś akcję rywale niemiłosiernie nas karcili kolejnymi golami. Tak naprawdę mogło być ich więcej.

Trudno znaleźć pocieszenie po tak wysokiej porażce. 15 maja 1983 roku WARMIA przegrała z MAKOWIANKĄ Maków Mazowiecki 1:13 w rozgrywkach IV ligi. Tak więc sobotnia klęska nie była największą w historii naszego Klubu – to tak gwoli przypomnienia dla tych, którzy uważają, że po sobotniej porażce należy rozwiązać Klub…

Teraz kluczowe jest to, by podnieść się jak najszybciej po pogromie. Jeszcze w tym tygodniu WARMIA rozegra aż dwa mecze przed własną publicznością: w środę 11 listopada o godzinie 13:00 z GRANICĄ Kętrzyn oraz w niedzielę 15 listopada o 13:00 z GKS Wikielec (będzie to pierwszy mecz z dwóch kolejek rundy rewanżowej zaplanowanych do rozegrania jesienią). Serdecznie zapraszamy na oba spotkania.

Relacja video z sobotniego spotkania oraz pomeczowe wypowiedzi trenerów:

http://ilawatv.pl/07-11-2015-relacja-wideo-z-meczu-iii-ligi-pilki-noznej-finishparkiet-drweca-nowe-miasto-lub-warmia-grajewo-70/

Zapis relacji tekstowej z meczu w Nowym Mieście Lubawskim:

1′ Rozpoczęli gospodarze

2′ Wieczorek strzela na naszą bramkę zza pola karnego i piłkę łapie Gieniusz

5′ Nie przyjechaliśmy się tu tylko bronić – bardzo ładna akcja WARMII i rzut rożny dla naszego zespołu

6′ Po dośrodkowaniu Sypytkowskiego piłkę wybijają poza własne pole karne obrońcy gospodarzy

12′ Niby gospodarze częściej utrzymują się przy piłce, jednak póki co niewiele z tego wynika

13′ Faul Zarzeckiego na Zawisce i będzie rzut wolny dla FINISHPARKIETU z 20 metrów na wprost od naszej bramki

13′ Mocny strzał po ziemi Kajcy i piłka trafia w zewnętrzną część lewego słupka bramki Gieniusza! Było groźnie!

19′ Coraz groźniejsze są akcje gospodarzy – teraz Mikucki wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu z prawej strony

21′ Próba WARMII – ładnie odzyskał piłkę Mikucki, po czym podał Lekencie, który wypuścił Chylińskiego, ale ten jednak został wypchnięty przez obrońcę i stracił piłkę

23′ Rzut rożny dla gospodarzy

23′ Po dośrodkowaniu wybijamy piłkę poza własne pole karne

25′ Próba dośrodkowania Kucińskiego  z prawej strony rodem ze strony kartofliska.pl – całe szczęście, że zawodnik gospodarzy nie złamał sobie nogi… kiks miesiąca

26′ Żółta kartka dla Wieczorka

26′ Wrzutka Arciszewskiego w pole karne i „główka” Zarzeckiego, ale zbyt lekka i Czapla broni bez żadnych problemów

27′ Rzut rożny dla gospodarzy

27′ GOL dla FINISHPARKIETU. 1:0 Kamil Stankiewicz. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka przeszła przez niemal całe pole karne, a Stankiewicz strzałem z narożnika pola karnego i pokonał Gieniusza

31′ Mogła być świetna odpowiedź WARMII – Chyliński znakomicie zagrał do Mirvy, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem Czapla wygarnął piłkę naszemu zawodnikowi

32′ Faul Arciszewskiego, żółta kartka dla naszego zawodnika i rzut wolny dla gospodarzy

32′ GOL dla FINISHPARKIETU. 2:0 Jarosław Wieczorek. Dośrodkowanie z prawej strony, do główki wyskoczyli Wieczorek i Zarzecki – wydawało mi się, że piłkę do siatki skierował Zarzecki ale spiker podał, że zdobywcą gola był Michał Miller (zdobywcą bramki okazał się jednak Wieczorek)

34′ GOL dla FINISHPARKIETU. 3:0 Michał Miller. Znów dośrodkowanie i tym razem bez wątpliwości – Miller pokonuje Gieniusza i w kilka minut przegrywamy 0:3… 🙁

35′ Nie poddają się nasi piłkarze – rzut rożny dla WARMII

35′ Po dośrodkowaniu piłka w rękach Czapli

37′ Coraz bardziej gęstnieje mgła nad boiskiem w Nowym Mieście Lubawskim

39′ Znów dośrodkowanie z prawej strony, znów główkuje Miller, lecz tym razem pewnie broni Gieniusz

42′ Ładna akcja WARMII, przed szansą był Matysiewicz, szykując się do strzału w polu karnym jednak w ostatniej chwili zdjął mu piłkę z nogi obrońca gospodarzy

44′ Kolejna dobra akcja naszego zespołu – Strzeliński zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, lecz piłka mija słupek bramki Czapli

45′ Koniec pierwszej połowy. Paradoksalnie nie graliśmy w niej źle, jednak w ciągu zaledwie 7 fatalnych dla nas minut gospodarze zdobyli aż 3 gole i przegrywamy 0:3. 

46′ Rozpoczyna WARMIA

46′ Zmiana w zespole gospodarzy – za Zawiskę wszedł na boisko Adrian Światek

46′ Spiker poinformował, że drugiego gola dla FINISHPARKIETU zdobył jednak Wieczorek a nie Miller

51′ Jak na razie spokojnie przebiega druga połowa meczu – jak dotąd żadnej sytuacji podbramkowej

54′ Rzut rożny dla gospodarzy – po kilku chwilach piłka w rękach Gieniusza

58′ Zmiana w WARMII – za Mikuckiego na boisko wchodzi 17-letni Albert Staniszewski

59′ Strzelał Arciszewski, ale Czapla obronił ten strzał

61′ Ładna akcja gospodarzy i mocne uderzenie Millera tuż obok słupka bramki Gieniusza

63′ Rzut rożny dla FINISHPARKIETU

63′ Krótkie dośrodkowanie i piłka po chwili mija linię autową

65′ GOL dla FINISHPARKIETU. 4:0 Adrian Świątek. Ładna akcja gospodarzy – piłka trafia do Świątka, który strzałem zza pola karnego pokonuje Gieniusza.

67′ Zmiana w WARMII – za Maksyma Mirvę wchodzi na boisko Bartłomiej Sielawa. Jest to trzecioligowy debiut 17-letniego wychowanka trenera Józefa Matysiewicza

69′ GOL dla FINISHAPRKIETU. 5:0 Adrian Świątek. Dośrodkowanie z prawej strony i Świątek ładną „główką” pokonał Gieniusza. 🙁

70′ Zmiana w zespole gospodarzy – za Kucińskiego wchodzi na boisko Dominik Głowiński

73′ Faul Sypytkowskiego, żółta kartka dla naszego zawodnika i rzut wolny dla gospodarzy bardzo blisko pola karnego

74′ GOL dla FINISHPARKIETU. 6:0 Marcin Kajca. Kapitalne uderzenie Kajcy z rzutu wolnego – piłkę odbił jeszcze Gieniusz, ale wpadła ona do siatki i jest pogrom naszego zespołu…

75′ Zmiana w WARMII – za Marcina Strzelińskiego wchodzi na boisko kolejny junior Damian Makowski

78′ Gospodarze panują na boisku – w tym składzie nie jesteśmy w stanie podjąć z nimi równorzędnej walki

79′ Zmiana u gospodarzy – za Czapę wchodzi na boisko Małachowski

83′ GOL dla FINISHPARKIETU. „Objechali” naszą obronę gospodarze i Świątek z bliska strzela swojego trzeciego gola w tym meczu. Jesteśmy rozgromieni. Niech ten mecz już się skończy… w gęstej mgle widać coraz mniej 🙁

86′ Zmiana gospodarzy – za Kajcę wchodzi Baranowski

90′ 3 minuty dolicza sędzia do regulaminowego czasu gry

90′ + 3′ Koniec meczu. Cóż tu pisać – grając w takim osłabieniu bez Dzierzgowskiego, Randzio, Cybulskiego i Zubowskiego nie byliśmy w stanie powalczyć z jednym z faworytów ligi. Tak naprawdę dobrze, że skończyło się na (nie)szczęsliwej „siódemce”…

07.11.2015 Nowe Miasto Lubawskie, Stadion Miejski

FINISHPARKIET DRWĘCA Nowe Miasto Lubawskie – WARMIA Grajewo  7:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Kamil Stankiewicz 27′, 2:0 Jarosław Wieczorek 32′, 3:0 Michał Miller 34′, 4:0 Adrian Świątek 65′, 5:0 Adrian Świątek 69′, 6:0 Marcin Kajca 74′, 7:0 Adrian Świątek 83′

FINISHPARKIET: 12. Czapla – 6.Marcfeld, 16.Stankiewicz, 4.Bartusiak, 11.Szewczyk – 17.Kuciński (70′ 15.Głowiński), 19.Kajca (86′ 23.Baranowski), 5.Czapa (79′ 13.Małachowski), 8.Wieczorek – 20.Miller (Kpt), 18.Zawiska (46′ 9.Świątek)

REZERWA: 1.Paprocki – 7.Domżalski, 9.Świątek, 13.Małachowski, 14.Bihus, 15.Głowiński, 23.Baranowski

WARMIA: 1.Gieniusz – 4.Mikucki (58′ 13.Staniszewski), 3.Domurat, 17.Arciszewski (Kpt), 16.Sypytkowski –  15.Lekenta, 8.Mirva (67′ 18.Sielawa), 20.Matysiewicz, 11.Zarzecki, 9.Strzeliński (75′ 7.Makowski) – 10.Chyliński

REZERWA: 52.Sobolewski – 2.Olszyński, 18.Sielawa, 7.Makowski, 13.Staniszewski

Sędzia: Maciej Szemreta (Białystok)

Żółte kartki: Wieczorek (FINISHPARKIET), Arciszewski, Sypytkowski (WARMIA)

Widzów: 100

ZREALIZOWANO ZE ŚRODKÓW FINANSOWYCH MIASTA GRAJEWO