JAGIELLONIA II BIAŁYSTOK – WARMIA GRAJEWO

W przededniu Święta Zmarłych piłkarze WARMII Grajewo zmierzą się w Białymstoku z rezerwami białostockiej JAGIELLONII. Po ubiegłotygodniowej porażce z CONCORDIĄ grajewianie będą mieli okazję do zrehabilitowania się i odrobienia straconych punktów. Zadanie jednak nie będzie łatwe do zrealizowania. Rezerwy JAGIELLONII zajmują obecnie siódme miejsce w tabeli i mają 23 zdobyte punkty. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Dariusza Bayera przegrali w Nowym Mieście Lubawskim z FINISHPARKIETEM 0:3. W minioną środę oba zespoły zagrały w okręgowym Pucharze Polski. WARMIA wygrała 3:0 w Mońkach z PROMIENIEM a JAGIELLONIA II niespodziewanie przegrała 1:2 po dogrywce w Bielsku Podlaskim z TUREM. Rezerwy zespołów Ekstraklasy są zawsze niewygodnym przeciwnikiem między innymi dlatego, że nigdy nie wiadomo do końca w jakim składzie wystąpią. I choć w bieżącym sezonie drugi zespół „Jagi” raczej rzadko otrzymuje poważne wsparcie od trenera Probierza, to jednak wystąpili w III lidze już tacy zawodnicy jak Alvarinho, Frankowski, Góralski, Mackiewicz, Romanczuk, Straus czy Świderski. Pierwszy zespół JAGIELLONII zmierzy się dopiero w poniedziałek w Bielsku – Białej z PODBESKIDZIEM, więc można założyć, że przeciwko WARMII rezerwy „Jagi” mogą być wzmocnione zawodnikami z Ekstraklasy. Bez względu na to jaki skład wyjdzie na boisko przeciwko WARMII trzeba mieć świadomość, że to właśnie białostoczanie będą zdecydowanym faworytem sobotniego meczu. Aspirujący do awansu do pierwszego zespołu młodzi piłkarze JAGIELLONII potrafią już wiele i bardzo dobrze radzą sobie w bieżącym sezonie.

W dotychczasowych III-ligowych spotkaniach WARMII z rezerwami JAGIELLONII padły dotąd następujące wyniki:

SEZON 2013/2014

17.08.2013 WARMIA – JAGIELLONIA II Białystok 0:3

Bramki: Tomasz Porębski 7’, Karol Mackiewicz 25’, Bartosz Giełażyn 61’

09.03.2014 JAGIELLONIA II Białystok – WARMIA 4:2

Bramki: Robert Savalnieks 65’, Bartosz Giełażyn 71’, Radosław Gulbierz 73’, Grzegorz Kowalewski 90’ – Paweł Sypytkowski 32’ Łukasz Domurat 45’

SEZON 2014/2015

07.09.2014 JAGIELLONIA II Białystok – WARMIA 1:1

Bramki: Patryk Stypułkowski 45’ – Tomasz Dzierzgowski 85’

04.04.2015 WARMIA – JAGIELLONIA II Białystok 1:1

Bramki: Tomasz Dzierzgowski 19’ – Karol Świderski 50’

Bilans: 4 mecze, 2 zwycięstwa rezerw JAGIELLONII, dwa remisy. Bramki 4-9 na korzyść białostoczan.

W naszym zespole już do końca rozgrywek rundy jesiennej nie zagrają dwaj kontuzjowani zawodnicy – Kamil Randzio i Damian Zubowski. To duże osłabienie WARMII, ale też szansa dla zmienników. Na szczęście nikt nie musi w sobotę pauzować za żółte kartki.

Relację z sobotniego meczu przeprowadzimy tradycyjnie na stronie http://kswarmiagrajewo.org od godziny 13:00. Mecz odbędzie się w Białymstoku na obiekcie MOSP przy ul. Świętokrzyskiej.