AKADEMIA ZACZYNA NOWY SEZON.

W niedzielę 13 września do gry o ligowe punkty wracają zespoły Akademii Piłkarskiej WARMII Grajewo. Po wakacyjnej przerwie mali piłkarze wrócili do treningów już w sierpniu. Zespoły Młodzików trenera Kamila Randzio i Orlików trenera Jarosława Turowskiego odbyły obozy sportowe w gościnnym Dworze Kosiły państwa Mazurków niedaleko Rajgrodu, gdzie w rewelacyjnych warunkach i prawdziwie rodzinnej atmosferze łączyły wypoczynek z pracą treningową.

W zakończonym w czerwcu sezonie 2014/2015 dwa zespoły naszej Akademii awansowały do wojewódzkich finałów Ligi Orlików i Ligi Żaków, które odbyły się w czerwcu w Białymstoku na boisku ze sztuczną trawą przy Stadionie Miejskim. Starszy zespół rocznika 2004 z trenerem Kamilem Randzio zajął w turnieju finałowym dziewiąte miejsce na 12 zespołów. Młodsza ekipa rocznika 2006 trenera Jarosława Turowskiego  zajęła dwunaste miejsce na 16 zespołów wśród najlepszych drużyn naszego województwa.

Nowy sezon 2015/2016 dla naszej Akademii zacznie się w niedzielę 13 września turniejem Orlików (rocznik 2005/2006) w którym dwa zespoły naszej Akademii zmierzą się z dwoma zespołami z Moniek.

Oto program turniej, który rozpocznie się o godzinie 9:00 na boisku ORLIK przy ul. 11 Listopada w Grajewie:

1 WARMIA 2006 Grajewo – PROMIEŃ II Mońki

2 WARMIA 2005 Grajewo – PROMIEŃ Mońki

3 PROMIEŃ II Mońki – PROMIEŃ Mońki

4 WARMIA 2006 Grajewo – WARMIA 2005 Grajewo

5 WARMIA 2005 Grajewo – PROMIEŃ II Mońki

6 PROMIEŃ Mońki – WARMIA 2006 Grajewo

W kategorii Orlików zespoły grają systemem jesień-wiosna w formie turniejowej na boiskach typu ORLIK. Zespoły rozegrają 4 turnieje jesienią. Po rundzie jesiennej zespoły z miejsc 1-2 w poszczególnych grupach tworzą nowe grupy półfinałowe. Do finału wojewódzkiego awansują najlepsze zespoły z grup półfinałowych. Orliki grają w zespołach 7-osobowych. Czas gry 2×15 min, występują zmiany powrotne.

Również w niedzielę, ale o godzinie 12:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego rozpocznie się turniej najstarszego zespołu naszej Akademii. Swój ligowy sezon zacznie drużyna Młodzików (rocznik 2003/2004) trenera Kamila Randzio. W tym sezonie nasz zespół będzie rywalizował w systemie turniejowym. Rywalami naszych Młodzików będą BIEBRZA Goniądz, PROMIEŃ Mońki i KRYPNIANKA Krypno. W niedzielnym turnieju zostaną rozegrane następujące mecze:

1 WARMIA Grajewo – BIEBRZA Goniądz

2 Promień Mońki – Krypnianka Krypno

3 BIEBRZA Goniądz – Krypnianka Krypno

4 WARMIA Grajewo – Promień Mońki

5 Promień Mońki – BIEBRZA Goniądz

6 Krypnianka Krypno – WARMIA Grajewo

Młodziki grają w zespołach 9-osobowych, dwa razy po 15 minut. Zmiany są powrotne, obowiązuje przepis o spalonym.

Serdecznie zapraszamy Państwa na niedzielne turnieje i zachęcamy do gorącego dopingu dla naszych najmłodszych piłkarzy!


Nasz zespół z rocznika 2006 po turnieju finałowym zwiedził stadion JAGIELLONII.