WARMIA GRAJEWO – ROMINTA GOŁDAP

Szybkie tempo osiągnęły rozgrywki III ligi. W sobotę zostanie rozegrana już szósta kolejka spotkań w której WARMIA Grajewo zmierzy się na własnym boisku z ROMINTĄ Gołdap. Podopieczni doskonale nam znanego trenera Przemysława Kołłątaja, który od lipca pracuje w Gołdapi w ubiegłym sezonie do ostatniej kolejki walczyli z WARMIĄ o pozostanie w III lidze. Na finiszu nasz zespół wyprzedził ROMINTĘ dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań. Występ  gołdapian w III lidze w ubiegłym sezonie mocno rozczarował. Wysoki budżet, kilku doświadczonych, cenionych piłkarzy a jednak pozycja w tabeli zawiodła oczekiwania działaczy i kibiców. W przerwie letniej ROMINTA zmieniła trenera i ściągnęła kilku zawodników, którzy mają pomóc zespołowi zapewnić utrzymanie w III lidze. Jak na razie podopieczni trenera Kołłątaja mają dokładnie taką samą ilość punktów jak nasz zespół – siedem oczek zdobytych w meczach z OLIMPIĄ Olsztynek (2:0 u siebie), STARTEM Działdowo (7:0 u siebie) i rezerwami JAGIELLONII Białystok (1:1 u siebie). Dwa mecze wyjazdowe ROMINTY zakończyły się porażkami: 0:1 z MKS Ełk i 1:5 z CONCORDIĄ Elbląg.

Piłkarze ROMINTY zaledwie miesiąc temu byli rywalem WARMII w meczu kontrolnym, który nasz zespół wygrał w Grajewie 2:1. To był jednak tylko sparing i nie można wyciągać z tego zwycięstwa żadnych wniosków. Liga rządzi się swoimi prawami i na pewno w sobotę będzie bardzo ciężko o jakąkolwiek zdobycz punktową.

W dwóch dotąd rozegranych III-ligowych meczach obu zespołów 20 września ubiegłego roku WARMIA pokonała w Grajewie z ROMINTĄ 1:0 po bramce zdobytej z rzutu karnego przez Damiana Zubowskiego. To było bardzo szczęśliwe zwycięstwo WARMII i trzeba przyznać, że w tamtym meczu goście prezentowali się bardzo dobrze. Wiosną 22 kwietnia nasz zespół po dramatycznym meczu pokonał ROMINTĘ w Gołdapi 3:2 (bramki dla WARMII: Tomasz Dzierzgowski (trzy) a dla ROMINTY Aleksander Popławski (dwie, obie z rzutów karnych).

Oba zespoły w środowej kolejce zremisowały po 1:1 swoje mecze – WARMIA w Białej Piskiej a ROMINTA u siebie z JAGIELLONIĄ II Białystok.

Pod wielkim znakiem zapytania stoi występ w meczu z ROMINTĄ kilku naszych zawodników, którzy są kontuzjowani i mocno odczuwają urazy odniesione w środowym spotkaniu w Białej Piskiej. Jaki skład wybiegnie przeciwko ROMINCIE okaże się dopiero w sobotę.

Początek spotkania z ROMINTĄ w sobotę o godzinie 16:00. Relacja ze spotkania tradycyjnie na stronie http://kswarmiagrajewo.org

Przed sobotnim meczem Kibice grajewskiej WARMII będą zbierać artykuły szkolne dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grajewie. Zwracamy się z prośbą do wszystkich wybierających się na mecz o wsparcie akcji i zabranie ze sobą choćby jednej drobnej rzeczy, która pomoże w rehabilitacji dla uczestników zajęć. Przede wszystkim najbardziej potrzebne są papiery ozdobne, bibuła, kleje i plastelina.