WEEKEND ORLIKÓW I ŻAKÓW!

Seniorzy WARMII Grajewo jadą w niedzielę na ważny mecz do Dąbrowy Białostockiej, ale w nadchodzący weekend kibice piłki nożnej będą mogli obejrzeć w akcji najmłodszych wychowanków naszego Klubu. Można być pewnym, że wielkich emocji nie zabraknie! W sobotę o 14:30 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego rozpocznie się turniej ligowy w kategorii Orlików (zawodnicy urodzeni w 2004 i 2005 roku). Gospodarzem turnieju będzie Akademia Piłkarska WARMII Grajewo. Będzie to rywalizacja grajewskich Orlików z augustowskimi.  W turnieju wezmą udział dwa zespoły naszej Akademii: WARMIA 2004 trenera Kamila Randzio i WARMIA 2005 trenera Jarosława Turowskiego, zespół reprezentujący MOSiR Grajewo trenera Wojciecha Kozikowskiego oraz trzy zespoły z Augustowa – SPARTY Augustów i dwie drużyny Akademii Piłkarskiej SPARTY Augustów. Grajewski turniej będzie już trzecim wiosennym turniejem w tej grupie Orlików. Dwa poprzednie odbyły się w Augustowie a ich wyniki przedstawię w kolejnej relacji.

W niedzielę o godzinie 10:00 również na Stadionie Miejskim odbędzie się ligowy turniej Żaków (zawodnicy urodzeni w 2006 i 2007 roku) . Tym razem gospodarzem zawodów będzie MOSiR Grajewo, który w turnieju będą reprezentowały dwa zespoły pod opieką Mariusza Sobczyka. Rywalizowały będą one z dwoma zespołami Akademii Piłkarskiej WARMII Grajewo (WARMIA 2006 trenera Jarosława Turowskiego i WARMIA 2007 trenerów Daniela Tuzinowskiego i Pawła Górskiego) oraz zespołem MOSiR Mońki.

Przy okazji zapowiedzi niedzielnego turnieju warto wspomnieć o rozegranym 10 maja na grajewskim stadionie pierwszym wiosennym turnieju w tej kategorii. Niestety, nie dopisała wówczas pogoda i najmłodsi piłkarze rywalizowali w strugach deszczu. Pomimo fatalnych warunków atmosferycznych na obu przygotowanych boiskach (boisko dla Żaków to „ćwiartka” boiska dla seniorów) nikt się nie oszczędzał i wszystkie zespoły toczyły zażarte boje o zwycięstwa. Oto wyniki tego turnieju:

WARMIA 2007 – MOSiR Mońki            0:3

MOSiR I Grajewo – MOSiR II Grajewo 4:3

MOSiR Mońki – MOSiR I Grajewo        8:1

WARMIA 2006 –WARMIA 2007            8:0

MOSiR Grajewo – WARMIA 2006         2:4

MOSiR II Grajewo – MOSiR Mońki       2:8

WARMIA 2006 – MOSiR II Grajewo      12:0

WARMIA 2007 – MOSiR I Grajewo        3:0

MOSiR II Grajewo – WARMIA 2007       2:4

MOSiR Mońki – WARMIA 2006              2:4

Znakomicie spisały się zespoły naszej Akademii – zespół trenera Turowskiego wygrał wszystkie mecze! Zaimponowali też najmłodsi piłkarze trenerów Daniela Tuzinowskiego i Pawła Górskiego, którzy po zażartej walce pokonali starszych rywali z MOSiR-u Grajewo 3:0. W ostatnim meczu turnieju zmierzyły się dwa zespoły prowadzące w tabeli rozgrywek po rundzie jesiennej. Pasjonujący mecz wygrała WARMIA 2006 4:2 pokonując MOSiR Mońki i umacniając się tym samym na pozycji lidera rozgrywek. Zwycięzca grupy awansuje do wojewódzkiego turnieju finałowego.

Naszą Akademię reprezentowali:

WARMIA 2006: Wiktor Mysiewicz – Patryk Gajowniczek, Damian Olejniczak, Adrian Dobrydnio,  Bartosz Bukowski, Szymon Ruszczyk, Emil Jagielski, Jan Krakowiak, Jakub Rutkowski, Dawid Okulewicz i Bartosz Cichocki.

WARMIA 2007: Łukasz Łepkowski – Jan Ostrowski. Dominik Łazowski, Filip Ołdakowski, Oliwier Ostrowski, Bartosz Jagłowski, Bartłomiej Linkowski, Bartosz Bućko, Łukasz Kleszczewski, Bartosz Żbikowski, Tomasz Wencek, Igor Bęś i Kacper Randzio.

Serdecznie zapraszamy na oba turnieje!Na zdjęciu WARMIA 2007 Grajewo. Stoją od lewej: trener Paweł Górski, Kacper Randzio, Igor Bęś, Tomasz Wencek, Bartłomiej Żbikowski, Łukasz Kleszczewski, Bartosz Bućko, Bartłomiej Linkowski, Bartosz Jagłowski, Oliwier Ostrowski, Filip Ołdakowski, Dominik Łazowski, Jan Ostrowski, Łukasz Łepkowski, trener Daniel Tuzinowski