WARMIA VS. ZNICZ BIAŁA PISKA

Szybko będą mieli okazję zrehabilitować się za porażkę w Elblągu piłkarze WARMII Grajewo. Już w środę 20 maja o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego nasi piłkarze zmierzą się z silną drużyną ZNICZA Biała Piska. Zespół, którego trenerem jest doskonale znany grajewskim kibicom, były zawodnik naszego zespołu Ireneusz Piwko po 30 kolejkach spotkań zajmuje wysokie siódme miejsce w tabeli. ZNICZ to zespół mający w swoim składzie niezwykle wartościowych zawodników takich jak: Paweł Adamiec (12 meczów w Ekstraklasie w barwach GKS Bełchatów, członek reprezentacji Polski juniorów na Mistrzostwach Świata do lat 20 w Kanadzie w 2007 roku), Jacek Falkowski (JAGIELLONIA Białystok – 22 mecze i POLONIA Bytom – 4 mecze) oraz Karol Janik – 2 mecze dla JAGIELLONII Białystok. Oprócz nich w zespole z Białej Piskiej grają tak znani zawodnicy jak mający za sobą występy na poziomie II-ligi: bramkarz Przemysław Masłowski, pomocnicy Michał Świderski i Mateusz Butkiewicz oraz Jakub Lutrzykowski grający dawniej w zespole Młodej Ekstraklasy LECHII Gdańsk. Zespół z Białej Piskiej od kilku lat uważany jest za finansowe Eldorado na piłkarskiej mapie regionu. Sponsor i prezes klubu pan Jacek Jankowski już w IV lidze zapewniał piłkarzom finanse przekraczające te, które oferują inne kluby na poziomie III ligi. W poprzednim sezonie, który był dla ZNICZA pierwszym w III lidze zespół z Białej Piskiej zajął dziesiąte miejsce w końcowej tabeli, co było z pewnością rozczarowaniem biorąc pod uwagę skład drużyny. Pan Jankowski jednak wykazuje się dużym rozsądkiem i spokojnie buduje zespół, który w III lidze jest groźny dla najlepszych. W minioną niedzielę ZNICZ pokonał na wyjeździe DĄB Dąbrowa Białostocka 3:2 po bramkach Michała Świderskiego, Konrada Radzikowskiego i Łukasza Gryki.

Oto dotychczasowe trzecioligowe mecze WARMII ze ZNICZEM:

SEZON 2013/2014

07.09.2013 WARMIA Grajewo – ZNICZ Biała Piska 1:3

Bramki: Rafał Kozikowski 72’ (rzut karny) – Konrad Radzikowski (dwie) 58’, 67’, Błażej Gutowski 61’

05.04.2014 ZNICZ Biała Piska – WARMIA Grajewo 1:2

Bramki: Rafał Kozikowski 13’ (samobójcza) – Paweł Sypytkowski 60’, Tomasz Dzierzgowski 68’

SEZON 2014/2015

25.10.2014 ZNICZ Biała Piska – WARMIA Grajewo 1:1

Bramki: Wojciech Łapiński 75′ – Damian Zubowski 78′

Bilans: 3 mecze, 1 zwycięstwo WARMII, 1 remis, 1 wygrana ZNICZA, bramki: 4-5 na korzyść ZNICZA.

Jesienią po fatalnej porażce WARMII w pucharowym meczu z BIEBRZĄ Goniądz przed meczem ze ZNICZEM pisałem: „Po ostatnich występach naszego zespołu trudno być optymistą przed sobotnim meczem. Wydawać by się mogło, że faworyt jest jeden i pytaniem  jest tylko to, ile bramek straci nasz zespół? Tyle, że po fatalnych meczach musi przyjść przełamanie i dlaczego nie miałoby ono przyjść w sobotę? Po porażce w Goniądzu osiągnęliśmy dno i teraz możemy się z niego tylko odbić! Wiosną pokazaliśmy że ZNICZ jest do pokonania. Żadna passa nie trwa wiecznie i ta zła, którą nasz zespół kontynuuje od kilku meczów też się skończy.”  Zła passa się wówczas skończyła – WARMIA zdobyła cenny punkt w meczu ze ZNICZEM. Historia czasem się powtarza. Znów po porażce w Elblągu jesteśmy „pod kreską” i znów trzeba pokazać charakter i zdobyć punkty!

Zapraszamy wiernych Kibiców i prosimy o wsparcie. To będzie niezwykle ważny mecz dla WARMII i nasz młody zespół, oparty na wychowankach bardzo potrzebuje wsparcia ze strony wszystkich Kibiców!

Relacja LIVE ze środowego meczu będzie dostępna od godziny 17-tej na stronie http://kswarmiagrajewo.org