UKARANI ZA BŁĘDY.

W kolejnym meczu kontrolnym rozegranym w sobotę 14 lutego w Łomży WARMIA Grajewo przegrała z czołowym zespołem naszej grupy III ligi PŁOMIENIEM Ełk 0:3. Biorąc pod uwagę pozycję zajmowaną po rundzie jesiennej ełczanie, zajmujący wysokie czwarte miejsce w tabeli byli najmocniejszym przeciwnikiem naszego zespołu w cyklu gier sparingowych przed rundą wiosenną.

Na mecz do Łomży nasz zespół pojechał tradycyjnie już w mocno osłabionym składzie. Tym razem listę nieobecnych utworzyli: Kamil Randzio i Paweł Górski (studia), Wojciech Koszczuk (sprawy rodzinne), Paweł Sypytkowski i Daniel Tuzinowski (praca), Mateusz Cybulski (rehabilitacja po operacji) i Marcin Mikucki (choroba). Ze względu na kłopoty kadrowe trener Dymek zdecydował się dołączyć na ten mecz do kadry pierwszego zespołu trzech zdolnych 16-latków z zespołu juniorów młodszych trenera Józefa Matysiewicza: Przemysława Zarzeckiego, Bartka Sielawę i Mateusza Jambrzyckiego.

W pierwszej połowie meczu nie działo się na boisku zbyt wiele ciekawego. Nasz zespół grał bardzo poprawnie i pomimo osłabień w składzie toczył wyrównaną grę z PŁOMIENIEM. Tuż przed przerwą po faulu w polu karnym na naszym zawodniku sędzia podyktował rzut karny dla WARMII. Do piłki podszedł Tomasz Dzierzgowski i niestety strzelił zbyt lekko – bramkarz zespołu z Ełku nie miał problemów z obroną tego strzału.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia – dosłownie i w przenośni. Z rzutu wolnego z około 25 metrów fenomenalnym strzałem popisał się Karol Drągowski – nowy nabytek ełczan z WIGIER Suwałki. Broniący w drugiej połowie w naszym zespole 16-letni Łukasz Sobolewski nie miał żadnych szans na obronę tego strzału, który mógłby być ozdobą każdego meczu. Po dokonaniu szeregu zmian w naszym zespole uwidoczniła się przewaga PŁOMIENIA, którego zawodnicy górowali nad grajewianami doświadczeniem i wyszkoleniem piłkarskim. W naszym zespole przez ostatnie 20 minut na boisku grało czterech 16-latków dla których z całą pewnością gra w tym meczu okaże się niezwykle cennym doświadczeniem. Piłkarze trenera Przemysława Kołłątaja w ostatnim kwadransie wykorzystali dwa fatalne błędy naszych zawodników po których w 76 minucie Bartłomiej Wierzbicki i w 80 minucie Patryk Gondek (z rzutu karnego) zdobyli dwa gole. Tym samym mecz zakończył się zwycięstwem ełczan 3:0. Nasz zespół poniósł wysoką porażkę na własne życzenie  – jeśli nie wykorzystuje się rzutu karnego i popełnia koszmarne błędy przy utracie drugiej i trzeciej bramki to trudno wygrać z tak silnym przeciwnikiem jak PŁOMIEŃ.

Kolejny mecz kontrolny WARMIA zagra w sobotę 21 lutego w Łomży z OSTROVIĄ Ostrów Mazowiecka.

14.02.2015 Łomża

WARMIA Grajewo – PŁOMIEŃ Ełk 0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Karol Drągowski 49’ (rzut wolny), 0:2 Bartłomiej Wierzbicki 76’, 0:3 Patryk Gondek 80’ (rzut karny)

WARMIA: Gieniusz (46’ Sobolewski) – Lekenta, Arciszewski, Domurat, Olszyński – Dzierzgowski (46’ Baczewski), Matysiewicz, Kozikowski (60’ Jambrzycki), Zubowski (73’ Zarzecki), Jagłowski (46’ Sielawa) – Gutowski (46’ Chyliński)

PŁOMIEŃ: Duchnowski (46’ Danowski) – Purta, Finfando, Dragowski, Safaryan – Supiński, Cwalina, Sklarzewski, Wesołowski, Stawiecki – Jackiewicz

Po przerwie grali także; Wierzbicki, Pomian, Gondek, Furman, Ciuńczyk, Sirant, Dzięgielewski.

Sędzia: Radosław Jemielity (Łomża)