OSTATNI MECZ.

Wszystko się kiedyś kończy… W sobotę 22 listopada o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie piłkarze WARMII Grajewo zmierzą się w przeniesionej na jesień drugiej kolejce spotkań rundy wiosennej sezonu 2014/2015 III ligi z FINISHPARKIETEM DRWĘCĄ Nowe Miasto Lubawskie. Będzie to ostatni tegoroczny mecz WARMII. Aby przybliżyć zespół naszych rywali w tym miejscu warto przytoczyć tekst, jakim zapowiadałem sierpniowy mecz obu zespołów:

„Siedem lat minęło od ostatniego meczu obu drużyn. Przez te lata grajewski zespół cały czas występował w III lidze a piłkarze z Nowego Miasta Lubawskiego zwiedzali niższe klasy rozgrywkowe (trzy sezony w Klasie Okręgowej i trzy w IV lidze). W ubiegłym sezonie zajęli zaledwie szóstą pozycję w IV lidze warmińsko – mazurskiej, ale… awansowali do III ligi. Jak to się stało? Otóż doszło do fuzji tego klubu z przeżywającym ogromne kłopoty finansowe BARKASEM Tolkmicko. Zgodnie z umową zawartą pomiędzy klubami to właśnie DRWĘCA w nowym sezonie występuje w III lidze. Warmińsko – Mazurski Związek Piłki Nożnej zaakceptował fuzję i tym samym zespół z Nowego Miasta Lubawskiego znów gra na tym poziomie rozgrywek. Po raz pierwszy DRWĘCA awansowała do III ligi (złożonej wówczas z czterech a nie jak obecnie z dwóch województw) w 2003 roku. Po zaledwie dwóch sezonach gry na trzecioligowym poziomie piłkarze z Nowego Miasta Lubawskiego awansowali do II ligi. Ten awans był wielkim sukcesem DRWĘCY i jej ówczesnego sponsora pana Zygmunta Dąbrowskiego. Niemal 10 lat później wrocławska prokuratura ujawniła kulisy wywalczenia tego awansu… Można zapoznać się z nimi pod adresem: http://pilkarskamafia.blogspot.com/2013/10/akt-oskarzenia-ws-22-lista-ustawionych.html  W II lidze nasi najbliżsi rywale grali tylko jeden rok – w sezonie 2005/2006 zajmując ostatnia pozycję w tabeli. Po spadku z II ligi DRWĘCA pograła w III lidze półtora sezonu. Na zakończenie rundy jesiennej sezonu 2007/2008 zespół z powodu katastrofalnej sytuacji finansowej został wycofany z rozgrywek.

Po kilku latach „odpoczynku” od piłki pan Dąbrowski wraca do futbolu na poziomie III ligowym – został dyrektorem sportowym DRWĘCY, która znów nazwała się FINISHPARKIET DRWĘCA. Pan Dąbrowski odpowiada też w klubie za kontakty z mediami. Trenerem zespołu został doskonale znany i pamiętany w Grajewie Piotr Zajączkowski – w latach 2002-2005 najpierw zawodnik a później także grający trener naszego Klubu. Po fuzji z BARKASEM do klubu z Nowego Miasta Lubawskiego transferowano aż… PIĘTNASTU zawodników! Kadrę zespołu trenera Zajączkowskiego zasilili: bramkarz Krystian Paprocki (GKS Bełchatów), obrońcy: Krzysztof Dąbkowski  (START Działdowo), Damian Kostkowski (BARKAS Tolkmicko), Grzegorz Naczas (HURAGAN Morąg), Oskar Osika (START Działdowo), pomocnicy: Sebastian Zajączkowski (GKS Wikielec), Jakub Sierzputowski (START Działdowo), Arkadiusz Kuciński (CALISIA Kalisz), Grzegorz Domżalski (START Warlubie), Łukasz Kuśnierz (PŁOMIEŃ Ełk), napastnicy: Krystian Oleszko (START Działdowo), Paweł Piceluk (WARTA Poznań), Michał Miller (MKS Korsze), Marcin Derkowski (JEZIORAK Iława), Michał Piceluk (CARTUSIA Kartuzy). Ufff…. Tak wielka aktywność na rynku transferowym i kilku niezwykle mocnych jak na III ligę zawodników (P.Piceluk, Domżalski, Miller, Naczas, Kuśnierz) wskazuje na to, że DRWĘCA chce walczyć o najwyższe miejsca w lidze. Zdaniem wielu fachowców jest jednym z faworytów rozgrywek w tym sezonie.”

Tyle tekstu z sierpnia, który wcale nie stracił na aktualności. Przedsezonowe prognozy potwierdziły się. Podopieczni trenera Zajączkowskiego zajmują po osiemnastu seriach spotkań trzecie miejsce w tabeli i walczą o awans do II ligi wraz z OMLIMPIAMI z Zambrowa i Elbląga. W ostatniej kolejce nasi sobotni rywale pokonali u siebie ZNICZ Biała Piska 2:1 po bramkach Pawła Piceluka i Łukasza Kuśnierza. W sierpniu w Nowym Mieście Lubawskim DRWĘCA wysoko pokonała osłabioną w tym meczu kadrowo WARMIĘ 4:0. Trudno marzyć o rewanżu i tak wysokim zwycięstwie, ale warto wierzyć, że dobrze ostatnio prezentującą się WARMIĘ stać na urwanie punktów zdecydowanemu faworytowi.

Zapraszamy Państwa serdecznie na ostatni tegoroczny mecz WARMII. Początek w sobotę o godzinie 13:00.

W dotychczasowych meczach pomiędzy obiema drużynami padły następujące wyniki:

SEZON 2003/2004

05.10.2003 WARMIA Grajewo – DRWĘCA Nowe Miasto Lubawskie 0:0

22.05.2004 DRWĘCA Nowe Miasto Lubawskie – WARMIA Grajewo 1:2

Bramki: Wróbel 32’ – Łukasz Połoszczak 19’, Paweł Strózik 44’

SEZON 2004/2005

09.10.2004 WARMIA Grajewo – DRWĘCA Nowe Miasto Lubawskie 1:0

Bramka: Maksym Mirva 90

07.05.2005 DRWĘCA Nowe Miasto Lubawskie – WARMIA Grajewo 1:0

Bramka: Grzegorz Domżalski 74’

SEZON 2006/2007

16.09.2006 WARMIA Grajewo – DRWĘCA Nowe Miasto Lubawskie 0:1

Bramka: Krzysztof Filipek 70’

05.05.2007 DRWĘCA Nowe Miasto Lubawskie – WARMIA Grajewo 2:2

Bramki: Tomasz Zakierski 11’, Krzysztof Filipek 90’ (rzut karny) – Rafał Onofryjuk 85’, Maksym Mirwa 90’

SEZON 2007/2008

25.08.2007 DRWĘCA Nowe Miasto Lubawskie – WARMIA Grajewo 0:0

SEZON 2014/2015

17.08.2014 DRWĘCA Nowe Miasto Lubawskie – WARMIA Grajewo 4:0

Bramki: Arkadiusz Kuciński 28′, Michał Miller 39′, Kacper Jagłowski 65′ (gol samobójczy), Paweł Piceluk 66′

Razem: 8 meczów, 2 zwycięstwa WARMII, 3 remisy i 3 wygrane DRWĘCY. Bilans bramkowy: 5 – 9.

Planujemy tradycyjną relację tekstową z przebiegu sobotniego spotkania pod adresem http://kswarmiagrajewo.org