PORAŻKA Z DĘBEM.

Nie udał się debiut trenera Artura Dakowicza przed grajewską publicznością. W ubiegłą sobotę w Grajewie WARMIA – choć zagrała znacznie lepiej niż w poprzednich meczach – przegrała z DĘBEM Dabrowa Białostocka 1:2. To był ważny mecz dla naszego zespołu. Zwycięstwo pozwalało na oddalenie się od zespołów z końca tabeli. Grajewianie w przekroju całego meczu z pewnością zasłużyli co najmniej na jeden punkt a nawet na zwycięstwo, gdyż sytuacji bramkowych stworzyli więcej niż goście. Niestety, oprócz nieskuteczności WARMIĘ gnębił też w tym meczu zwyczajny pech. W pierwszej połowie spotkania aż dwukrotnie piłka po dobrych strzałach naszych piłkarzy trafiała w słupek bramki DĘBU. Niewykorzystane sytuacje WARMII przed przerwą zemściły się w 42 minucie, gdy goście ograli naszą obronę a Łabieniec z bliska pokonał Gieniusza.

W drugiej połowie WARMIA starała się odrobić straty i kto wie jak potoczyłby się mecz, gdyby w 50 minucie sędzia usunął z boiska grającego trenera DĘBU Jacka Markiewicza za uderzenie w głowę Tomasza Dzierzgowskiego… Niestety, absolutnie najsłabszym uczestnikiem tego meczu był właśnie arbiter z Białegostoku, którego decyzje raz po raz na zmianę wzbudzały śmiech i szargały nerwy zawodników i kibiców. W przerwie meczu trener gości zarzucił sędziemu pracę na tzw. „podwójnym gazie” i zagroził kontrolą alkomatem po meczu. Na koniec spotkania goście nie byli już jednak skorzy do przeprowadzenia takiej kontroli a arbiter w drugiej połowie popełniał więcej błędów na niekorzyść grajewian…

W 75 minucie kuriozalnego gola dla DĘBU zdobył ponownie Łabieniec, który strzałem z ponad 40 metrów niespodziewanie zaskoczył Gieniusza, gdy wydawało się, że nasz bramkarz kontrolował lot piłki. Niestety, odbijając się od spojenia słupka i poprzeczki wpadła ona do siatki i jak się okazało ten strzał przesądził o zwycięstwie gości. Nasz zespół zmniejszył rozmiary porażki zdobywając gola z rzutu karnego za sprawą Tomasza Dzierzgowskiego w 77 minucie. Niestety, dwie minuty później swoją drugą żółta kartkę w tym meczu otrzymał Kamil Randzio i musiał opuścić boisko. WARMIA pomimo osłabienia ambitnie atakowała i do końca wynik tego meczu był kwestią otwartą. Nie udało się. Wrażenie z gry naszego zespołu było dużo lepsze niż w poprzednich meczach, ale za wrażenie nie otrzymuje się punktów.

Kolejne spotkanie WARMIA zagra ponownie w Grajewie w sobotę 8 listopada o godzinie 13:00 z SOKOŁEM Ostróda.

Zapis relacji z meczu WARMIA – DĄB:

1′ Rozpoczyna WARMIA

2′ Groźna akcja gości – Konon w naszym polu karnym, ale ubiegł go Gieniusz

3′ Mocny strzał Łabieńca mija słupek naszej bramki

4′ Rzut wolny dla WARMII blisko narożnika pola karnego – dośrodkowanie Sypytkowskiego wybijają obrońcy DĘBU, ale piłka znów trafia do naszego pomocnika, którego strzał jest jednak niecelny

6′ Bardzo groźna akcja gości – prostopadłe podanie do Orpika, ale w dobrej sytuacji zawodnik gości strzela obok bramki WARMII

8′ Doskonała okazja WARMII – po dośrodkowaniu z lewej strony piłka ominęła obronę gości, Adam Lekenta podał do Zubowskiego, który jednak po ograniu obrońcy DĘBU strzelił ponad poprzeczką bramki Nowajczyka

10′ Rzut wolny dla gości – z 20 metrów Markiewicz strzela ponad bramką Gieniusza

11′ Rzut rożny dla DĘBU – dośrodkowanie Konona i szybko odzyskujemy piłkę

15′ Rzut rożny dla WARMII – dośrodkowanie Sypytkowskiego, świetny strzał głową Domurata i piłka trafia w słupek bramki Nowajczyka!!!

18′ Rajd prawą stroną Dzierzgowskiego i faul na naszym zawodniku

19′ Żółta kartka dla Dzierzgowskiego

20′ Po rzucie wolnym groźnie pod naszą bramką – strzelał głowa Markiewicz i mamy rzut rożny dla gości

21′ Dośrodkowanie z rzutu rożnego i po chwili piłka opuszcza boisko

21′ Żółta kartka dla Markiewicza domagającego się rzutu rożnego dla gości

23′ Ładny strzał Orpika obronił Krzysztof Gieniusz

24′ Znów strzał gości – tym razem Jaremkiewicza, ale piłka mija słupek naszej bramki

25′ Rzut rożny dla WARMII – bardzo nieudane dośrodkowanie Sypytkowskiego

27′ Dobra akcja naszego zespołu – Zubowski z prawej strony boiska strzela na bramkę ale broni Nowajczyk

28′ Dynamiczna akcja Dzierzgowskiego, który minął obrońcę i strzelił ale piłka trafia w… słupek bramki DĘBU i opuszcza boisko!

29′ Rzut rożny dla WARMII – dośrodkowanie Zubowskiego, ale w ostatniej chwili obrońca gości zgarnia piłkę spod nóg będącemu w dobrej sytuacji Domuratowi

32′ Akcja Adriana Citko, który ograł dwóch naszych obrońców z lewej strony pola karnego ale gdy chciał dośrodkować uciekła mu piłka i pozostał po akcji tylko śmiech kibiców na trybunach

35′ Ładna akcja Orpika i rzut rożny dla gości

35′ Dośrodkowanie i łapie piłkę Gieniusz

36′ Dobra akcja WARMII – dośrodkował Lekenta i Sypytkowski w dobrej sytuacji strzela obok bramki

38′ Błąd Tuzinowskiego i kontratak gości – na nasze szczęście Orpik strzela zbyt lekko i Gieniusz pewnie broni

41′ Rzut rożny dla gości

42′ GOL dla DĘBU. 0:1 Michał Łabieniec. Po rzucie rożnym piłkę otrzymał Jaremkiewicz, dośrodkował w pole karne, zaspała nasza obrona i Łabieniec z bliska strzałem głową zdobywa prowadzenie dla DĘBU 🙁

45′ Rzut rożny dla WARMII – po akcji Adama Lekenty obrońca DĘBU wybił piłkę poza własną bramkę ubiegając Sypytkowskiego

45′ Po dośrodkowaniu goście wybijają piłkę poza pole karne

45′ + 1′ Koniec pierwszej, niezwykle pechowej połowy dla WARMII. Mieliśmy świetne okazje, dwa razy piłka trafiała w słupek bramki DĘBU, ale to goście prowadzą 1:0 🙁

46′ Drugą połowę rozpoczynają goście

49′ Żółta kartka dla Kamila Randzio

50′ Dzierzgowski ucierpiał w starciu uderzony w głowę przez piłkarza DĘBU – interwencja Krzysztofa Piekarskiego i nasz napastnik po kilku chwilach wraca do gry

53′ Rzut rożny dla WARMII – po dośrodkowaniu strzał Sypytkowskiego ponad poprzeczką bramki Nowajczyka

56′ Rzut rożny dla DĘBU – wybijamy piłkę poza pole karne

57′ Rzut wolny dla gości z 20 metrów na wprost od naszej bramki

57′ Ernest Konon strzela ponad poprzeczką bramki Gieniusza

58′ Kolejny korner dla naszego zespołu

60′ Zmiana w WARMII – za Koszczuka wszedł na boisko Mateusz Cybulski

65′ Ok kilku minut spadło tempo gry i niewiele się dzieje na boisku

66′ Ładna akcja gości i strzał Ernesta Konona wybija na rzut rożny Gieniusz

67′ Po dośrodkowaniu zupełnie iepilnowany Citko mocno strzela na bramkę, ale odbija piłkę Gieniusz i po chwili oddalamy niebezpieczeństwo

70′ Kapitalna akcja WARMII i Zubowski w doskonałej sytuacji strzela w bramkarza!

72′ Zmiana u gości – za Jaremkiewicza wchodzi Sobolewski

73′ Zmiana w WARMII – za Tuzinowskiego wchodzi Damian Gutowski

75′ GOL dla DĘBU. 0:2 Michał Łabieniec. Kuriozalna bramka… Łabieniec uderzył z ponad 40 metrów, piłka szybowała w stronę bramki Gieniusza a nasz bramkarz pewny że opuści ona boisko po chwili zobaczył, że uderzyła ona w słupek i wpadła do siatki!

75′ Zmiana u gości – Jakub Sołowiej zmienia Sujetę

76′ Akcja WARMII i faul w polu karnym na naszym zawodniku!

77′ GOl dla WARMII! 1:2 Tomasz Dzierzgowski. Pewny strzał Dzierzgowskiego i zmniejszamy rozmiary porażki.

79′ Druga żółta kartka dla Kamila Randzio i nasz kapitan musi opuścić boisko! 🙁

82′ Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego i ładna „główka” Domurata, ale broni Nowajczyk!

84′ W doskonałej sytuacji Sobolewski strzela obok bramki!

86′ Żółta kartka dla Adriana Wiszowatego

87′ Z rzutu wolnego dośrodkowuje Zubowski, ale łapie piłkę Nowajczyk

88′ Znów groźnie pod bramką gości – z rzutu wolnego w pole karne wrzuca Sypytkowski, ale Nowajczyk broni

89′ Zmiana u gości – za Ernesta Konona wchodzi Budnik

90′ + 1′  Żółta kartka dla Zubowskiego

90′ + 3′ Koniec meczu. Pomimo dobrej, ambitnej gry przegrywamy 1:2 z DĘBEM Dąbrowa Białostocka

02.11.2014 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – DĄB Dąbrowa Białostocka 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Michał Łabieniec 42′, 0:2 Michał Łabieniec 75′, 1:2 Tomasz Dzierzgowski 77′ (rzut karny)

WARMIA: 1.Gieniusz – 5.Randzio (Kpt), 3.Domurat, 15.Koszczuk (60′ 19.Cybulski), 17.Jagłowski – 13.Lekenta, 16.D.Tuzinowski (73′ 8.Gutowski), 10.Kozikowski, 9.Sypytkowski –  11.Zubowski, 7.Dzierzgowski

REZERWA: 25.Sobolewski – 20.Matysiewicz, 4.Mikucki,  8.Gutowski, 18.Baczewski,19.Cybulski,

DĄB: 12.Nowajczyk – 4.Wiszowaty, 15.Markiewicz, 5.Chańko, 9.Michał Łabieniec (Kpt) – 18.Jaremkiewicz (72′ 11.Sobolewski), 7.Biernacki, 3.Sujeta (75′ 2.J.Sołowiej), 6.Citko, 17.Orpik – 13.Konon (89′ 19.Budnik)

REZERWA: 2.J.Sołowiej, 10.Mateusz Łabieniec, 11.Sobolewski, 19.Budnik, 16.Dzitkowski, 20.M.Sołowiej, 8.Łapiński

Sędzia: Paweł Graczyk (Białystok)

Żółte kartki: Dzierzgowski, Randzio (dwie), Zubowski (WARMIA), Markiewicz, Wiszowaty (DĄB)

Czerwona kartka: 79′ Kamil Randzio (WARMIA) – w konsekwencji drugiej żółtej

Widzów: 80

Kamil Randzio (z lewej) opuścił boisko na kwadrans przed końcem meczu po drugiej żółtej kartce. (Fot. poranny.pl)