KRYZYS SIĘ POGŁĘBIA.

Pogłębia się kryzys piłkarzy WARMII Grajewo. W sobotę grajewianie na własnym boisku ulegli naszpikowanej obcokrajowcami (aż siedmiu w podstawowej jedenastce!) CONCORDII Elbląg 0:3. Sama porażka z niedawnym drugoligowcem nie przynosi ujmy naszym piłkarzom. Tyle, że styl w jakim po raz kolejny zagrała WARMIA był niestety fatalny. To był kolejny bardzo słaby mecz naszej drużyny. Lepsi piłkarsko goście nie pokazali nadzwyczajnej gry ale gładko i spokojnie wygrali wykorzystując błędy naszych piłkarzy.

Mecz nie zaczął się źle dla WARMII i kto wie jakby się potoczył, gdyby w 10 minucie doskonałą okazję wykorzystał Daniel Tuzinowski, który po podaniu Zubowskiego strzelił zbyt lekko i bramkarz CONCORDII bez problemu obronił ten strzał. Później było już dużo gorzej. W końcówce pierwszej połowy błąd naszej obrony wykorzystał Niburski, który z bliska strzałem głową pokonał debiutującego przed grajewską publicznością 16-letniego Łukasza Sobolewskiego. Łukasz zastępując ukaranego w Zambrowie czerwoną kartką Krzysztofa Gieniusza pomimo porażki pokazał się w meczu z CONCORDIĄ z dobrej strony i nie można go winić za utratę bramek.

W drugiej połowie CONCORDIA przeważała a ślamazarnie grający grajewianie nie mieli żadnego pomysłu na zdobycie bramki. Kameruńczyk Essomba w 63 minucie  i Japończyk Fujikawa pięć minut przed końcem meczu zdobyli dwie bramki i zapewnili swojemu zespołowi zwycięstwo 3:0. To był trzeci, kolejny przegrany mecz naszego zespołu. Od 270 minut grajewianie nie potrafią zdobyć gola w meczu ligowym. Porażki zdarzają się każdemu zespołowi, ale styl gry WARMII nie napawa optymizmem. Zespół przechodzi ewidentny kryzys. Praktycznie wszyscy zawodnicy grają gorzej niż potrafią…

Tuż po meczu trener Leszek Zawadzki zawiedziony postawą swoich piłkarzy złożył rezygnację z prowadzenia zespołu. W poniedziałek Zarząd Klubu zdecydował o przyjęciu rezygnacji trenera.

Zapis relacji z meczu WARMIA – CONCORDIA:

1′ Rozpoczynają goście

7′ Po okresie gry w środku pola pierwsza interwencja zastępującego Gieniusza w bramce WARMII 16-letniego Łukasza Sobolewskiego

8′ Damian Zubowski został ukarany żółtą kartką za faul na zawodniku gości

10′ Bardzo dobra okazja WARMII – Zubowski zagrał do Tuzinowskiego, który jednak strzelił prosto w bramkarza i Matłoka bez problemu złapał piłkę

17′ Z rzutu wolnego ponad naszą bramką strzela Naoki Mori

20′ Kolejny mocny strzał Moriego mija bramkę Łukasza Sobolewskiego

27′ Żółta kartka dla Kacpra Jagłowskiego

31′ Za brzydki faul na Jagłowskim żółtą kartką ukarany został Michał Lepczak

33′ Z rzutu wolnego strzelał An Jinya ale jego strzał trafił w mur złożony z naszych piłkarzy

35′ Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska „główkę” Essomby broni Sobolewski

37′ Dobra akcja Zubowskiego, który ogrywając dwóch obrońców wbiegł w pole karne gości, ale zrobił o jeden zwód za dużo i stracił piłkę

39′ Bardzo groźnie pod naszą bramką po błędzie naszej obrony – Kawasakiya strzela ale piłka … trafia w Sobolewskiego i wybijają ją nasi piłkarze

43′ GOL dla gości. 0:1 Krzysztof Niburski. Dośrodkowanie Essomby z lewej strony boiska i niepilnowany w polu karnym Niburski z bliska strzałem głową pokonuje Sobolewskiego

45′ Koniec pierwszej połowy meczu, którą po dużym błędzie obrony i bramce zdobytej tuż przed przerwą przegrywamy 0:1.

46′ Drugą połowę rozpoczyna WARMIA. W naszym składzie dwie zmiany – za Mikuckiego i Jagłowskiego wchodzą Dzierzgowski oraz Sypytkowski

51′ Fatalny strzał Takeo Ogawy ponad bramką WARMII

53′ Piotr Chyliński ukarany żółtą kartką

54′ Po dośrodkowaniu An Jinya z rzutu wolnego Essomba głową umieszcza piłkę w naszej bramce, ale napastnik gości był na spalonym i bramka nie została uznana

56′ Rzut rożny dla CONCORDII

56′ Po dośrodkowaniu mija się z piłką Sobolewski, ale na szczęście bez konsekwencji – piłka opuszcza boisko

58′ Za faul na zawodniku gości żółtą kartką ukarany został Wojciech Koszczuk

62′ Rzut rożny dla WARMII – dośrodkowanie i strzał głową Domurata ponad poprzeczką bramki Matłoki

63′ GOL dla CONCORDII. 0:2 Jean Claude Essomba. Składna akcja gości, podanie Takeo Ogawy i Essomba pewnym strzałem z bliska podwyższa na 2:0 dla CONCORDII.

64′ Zmiana w CONCORDII – za Kawasakiya wchodzi Wojciechowski

65′ Druga żółta kartka dla Piotra Chylińskiego i będziemy grać w „dziesiątkę” do końca spotkania 🙁

67′ Zmiana w WARMII – za Tuzinowskiego wchodzi Cybulski

70′ Dobry strzał z rzutu wolnego Zubowskiego po którym miał kłopoty z obroną Matłoka

72′ Strzał Wojciechowskiego obok naszej bramki

73′ Zmiana w WARMII – za Matysiewicza wchodzi Lekenta

75′ Rzut rożny dla WARMII – po dośrodkowaniu zamieszanie pod bramką Matłoki, ale kończy je zbyt lekki strzał Zubowskiego

76′ Po dośrodkowaniu strzela ponad bramką Fujikawa

77′ Zmiana w CONCORDII – za An Jinya wchodzi Bukacki

80′ Essomba w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem ale świetnie broni Sobolewski!

82′ Po dośrodkowaniu Sypytkowskiego świetna okazja dla WARMII, ale zbyt lekki strzał Domurata nie sprawia kłopotu zespołowi gości… ta akcja była klasycznym przykładem niemocy naszego zespołu w dzisiejszym meczu

85′ Zmiana w CONCORDII – za Drozdowskiego wchodzi Carter Glockner

85′ Rzut rożny dla gości

85′ GOL dla CONCORDII. 0:3 Tomoki Fujikawa. Po dośrodkowaniu Fujikawa głową strzela trzeciego gola. 🙁

90′ Po podaniu Sypytkowskiego Zubowski z najbliższej odległości strzela ponad poprzeczką… to nie jest przypadek, że od 270 minut nie umiemy strzelić gola 🙁

90′ Trzy minuty dolicza sędzia Małąszewski do tego spotkania

90′ + 1′ Sobolewski fantastycznie broni strzał Essomby i ratuje nas od utraty czwartego gola!

90′ + 3′ Koniec meczu. Kolejny bardzo słaby mecz naszej drużyny i kolejna, trzecia z rzędu porażka! 🙁

18.10.2014 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – CONCORDIA Elbląg 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Krzysztof Niburski 43′, 0:2 Jean Claude Essomba 63′, 0:3 Tomoki Fujikawa 85′

WARMIA: 25.Sobolewski – 5.Randzio (Kpt), 3.Domurat, 15.Koszczuk, 11.P.Górski – 9.Chyliński, 17.Jagłowski (46′ 7.Dzierzgowski), 16.D.Tuzinowski (67′ 19.Cybulski), 20.Matysiewicz (73′ 13.Lekenta), 4.Mikucki (46′ 10.Sypytkowski) –  2.Zubowski

REZERWA: 12.Boufał –  8.Gutowski, 13.Lekenta, 10.Sypytkowski, 18.Baczewski,19.Cybulski, 7.Dzierzgowski

CONCORDIA: 1.Matłoka – 6.Naoki Mori, 20.Drozdowski (85′ 18.Glockner), 5.Lepczak (Kpt), 15.Niburski – 93.Takeo Ogawa, 10.Tomoki Fujikawa, 29.Lucas, 11.An Jinya (77′ 7.Bukacki) – 16.Hikaru Kawasakiya (64′ 8.Wojciechowski), 17.Essomba

REZERWA: 12.Savige – 4.M.Pelc, 8.Wojciechowski, 7.Bukacki, 18.Glockner

Sędzia: Łukasz Małaszewski (Łapy)

Żółte kartki: Zubowski, Jagłowski, Chyliński (dwie), Koszczuk (WARMIA), Lepczak (CONCORDIA)

Czerwona kartka: Piotr Chyliński 65′ (konsekwencja drugiej żółtej kartki)

Widzów: 130

Trener Leszek Zawadzki zrezygnował z prowadzenia zespołu po porażce z CONCORDIĄ.