WARMIA VS. OLIMPIA OLSZTYNEK

W sobotę 4 października o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie WARMIA podejmie OLIMPIĘ Olsztynek i będzie to pierwszy ligowy mecz obu zespołów w 90-letniej historii naszego Klubu. Największym sukcesem powstałej w 1946 roku OLIMPII jest awans do III ligi wywalczony w czerwcu bieżącego roku. Beniaminek na razie radzi sobie bardzo dobrze i po dziesięciu kolejkach zajmuje ósme miejsce w tabeli z dorobkiem 15 punktów wyprzedzając o jeden punkt i jedno miejsce właśnie WARMIĘ Grajewo. W ostatniej kolejce zespół z Olsztynka pokonał wysoko ZNICZ Biała Piska aż 4:0! Wynik ten został osiągnięty nie bez udziału… bramkarza ZNICZA, znanego nam skądinąd Przemysława Masłowskiego, który już w 20 minucie osłabił swój zespół otrzymując czerwoną kartkę. Grający w dziesiątkę ZNICZ stracił cztery gole, które zdobyli dla OLIMPII: Łukasz Michałowski (rzut karny), Mateusz Różowicz (dwa) i Piotr Żórański.

Zespół trenera Mirosława Romanowskiego poza wyraźną porażką 1:4 w meczu z rezerwami JAGIELLONII odnosił w tym sezonie wartościowe wyniki. Dla przykładu „olimpijczycy” potrafili wygrać 1:0 w Wasilkowie, gdzie nie tak dawno WARMIA przegrała aż 0:3. W meczu z prowadzącą w tabeli OLIMPIĄ Zambrów zespół z Olsztynka wygrywał u siebie 2:0 aż do 80 minuty, by jednak przegrać 2:3. To wszystko świadczy o sile OLIMPII. Każdy, kto spodziewa się łatwej wygranej WARMII może się w sobotę srodze zawieść. Z całą pewnością o dobry wynik nasi piłkarze będą musieli powalczyć z całych sił i z maksymalnym zaangażowaniem. Ewentualna wygrana pozwoliłaby naszemu zespołowi na oddalenie się od dolnej strefy tabeli.  

Trener Leszek Zawadzki będzie miał w sobotę do dyspozycji wszystkich piłkarzy oprócz niedawno kontuzjowanych Sypytkowskiego i Matysiewicza. Obaj wznowili już treningi z zespołem, ale ich występ w sobotę wydaje się być mało prawdopodobny. Nikt nie musi pauzować za żółte kartki.

Serdecznie zapraszamy Państwa na ten ciekawie zapowiadający się mecz. Początek w sobotę o 15:00.

Kibiców na „emigracji” tradycyjnie zapraszamy tu na relację tekstową z sobotniego meczu.