ZWYCIĘSTWO OKUPIONE KONTUZJĄ.

Komplet punktów zdobyli piłkarze WARMII Grajewo w wyjazdowym meczu ze STARTEM Działdowo. Po ciężkim, okupionym kontuzją Pawła Sypytkowskiego meczu nasz zespół pokonał gospodarzy 2:1. Zaplanowane na godzinę 16:00 spotkanie rozpoczęło się kwadrans później. Ze względu na liczne utrudnienia w ruchu na trasie do Działdowa grajewianie dotarli na mecz dopiero o 15:30 i na rozgrzewkę meczową wyszli praktycznie z autokaru. WARMIA przystąpiła do meczu osłabiona brakiem kontuzjowanych Wojciecha Koszczuka i Damiana Zubowskiego. Niestety, po meczu do grona kontuzjowanych zawodników dołączył Paweł Sypytkowski, który w 57 minucie został odwieziony karetką pogotowia do szpitala po tym, jak w starciu z obrońcą gospodarzy stracił przytomność i upadając złamał obojczyk. Pawła czeka co najmniej miesięczna przerwa w grze.

Zanim doszło do tej sytuacji w pierwszej połowie meczu WARMIA straciła bramkę po błędzie naszej defensywy i strzale Jurczaka w 35 minucie. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy meczu wprowadzony po przerwie Chyliński podał do Sypytkowskiego a ten zdobył wyrównującą bramkę. Po usunięciu przez sędziego z boiska zawodnika gospodarzy grajewianie grali z przewagą zawodnika, ale gospodarze ambitnie atakowali. START po trzech minimalnych porażkach w trzech pierwszych meczach nowego sezonu za wszelką cenę chciał wygrać. Gospodarze nie przebierali w środkach i raz po raz dochodziło na boisku do ostrych starć. Nasi zawodnicy przyjęli walkę i nie dawali sobie „w kaszę dmuchać”. Atakujących działdowian znakomicie skontrował nasz zespół w 84 minucie, gdy Rafał Kozikowski popisał się fenomenalnym prostopadłym podaniem do Daniela Tuzinowskiego a ten w sytuacji sam na sam z Leśniewskim precyzyjnie umieścił piłkę tuż przy słupku i zapewnił zwycięstwo grajewskiej drużynie.

Trzy punkty wywalczone w Działdowie mają wysoką wartość. Nasz zespół pomimo osłabienia w składzie i utracie w trakcie meczu podstawowego zawodnika dał radę wygrać na trudnym dla wszystkich drużyn terenie. Cieszą punkty, lecz bardzo martwi sytuacja kadrowa naszego zespołu przed sobotnim meczem z ŁKS 1926 Łomża, który odbędzie się o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie. Serdecznie zapraszamy na tradycyjnie już pasjonująco zapowiadające się starcie z łomżyńskim zespołem!

Zapis relacji tekstowej z meczu w Działdowie:

1′ Rozpoczynają gospodarze – punktualnie o 16:15

3′ Groźnie rozegrali akcję gospodarze – strzał z pola karnego Wieczorka jest jednak bardzo niecelny

10′ Akcja WARMII zakończona faulem na naszym zawodniku – z rzutu wolnego dośrodkowuje Sypytkowski, ale obrońca gospodarzy wybija piłkę poza pole karne

11′ Faulowany Dzierzgowski w pobliżu pola karnego STARTU

11′ Strzał Jagłowskiego z rzutu wolnego trafia w mur złożony z zawodników gospodarzy

13′ Wychodzącego z kontratakiem Kozikowskiego brzydko fauluje Ogrodowczyk i otrzymuje żółtą kartkę

14′ Mocny strzał Sypytkowskiego mija słupek bramki STARTU

17′ Jak na razie nie było czystych sytuacji bramkowych dla żadnego zespołu – przed chwilą Mikucki ładnie szukał zagrania do Dzierzgowskiego, ale w końcu nasz napastnik nie doszedł do podania

21′ Była okazja dla gospodarzy – po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zgrał piłkę głową w naszym polu karnym Rogoziński a Jurczak z najbliższej odległości strzelił na tyle lekko, że Gieniusz nie miał problemu z obroną

23′ Pierwszy rzut rożny dla WARMII

23′ Po dośrodkowaniu Sypytkowskiego i wybiciu piłki przez obrońcę STARTU mamy kolejny korner

24′ Znów dośrodkowanie Sypytkowskiego i tym razem piłkę łapie Leśniewski

25′ Groźny strzał Bartkowskiego na raty broni Gieniusz

27′ Brutalny faul Kwaśniewskiego na Dzierzgowskim i tylko żółta kartka dla zawodnika gospodarzy

28′ Strzał z rzutu wolnego Sypytkowskiego i mamy kolejny rzut rożny, bo wybił piłkę Leśniewski

29′ Znakomita okazja WARMII – dobre dośrodkowanie Sypytkowskiego, po którym trącił piłkę głową Kozikowski i trafiła ona w poprzeczkę bramki STARTU!

31′ Mocny strzał Łochnickiego broni Gieniusz

34′ Po okresie przewagi WARMII teraz więcej z gry mają gospodarze i niestety coraz częściej popełniamy błędy

35′ GOL dla gospodarzy. 1:0 Mateusz Jurczak. Po podaniu Wieczorka błąd naszej obrony, nie wyszedł do piłki Gieniusz i z 5 metrów Jurczak pakuje piłkę do bramki. Niestety przegrywamy 0:1. 🙁

37′ Dośrodkowanie Bartkowskiego z rzutu wolnego i piłka w rękach Gieniusza

40′ Brutalny faul Zasadzkiego na Mikuckim i … nie ma nawet rzutu wolnego dla naszego zespołu

45′ Rzut rożny dla STARTU – pierwszy dla gospodarzy w dzisiejszym meczu

45′ Po dośrodkowaniu piłka szybko opuszcza nasze pole karne

45′ + 1′ Ostre zagranie zawodnika gospodarzy i … żółta kartka dla Kacpra Jagłowskiego, który był poszkodowany w tym starciu

45′ + 2′ Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Domurat wybija piłkę na rzut rożny

45′ + 3′ Fatalne rozegranie rzutu rożnego przez gospodarzy i sędzia kończy pierwszą połowę meczu. Przegrywamy 0:1 ale nic jeszcze nie jest stracone w tym meczu. START wydaje się być w zasięgu naszych piłkarzy.

46′ Rozpoczyna WARMIA – w naszym zespole po przerwie Chyliński zastąpił Gutowskiego

48′ Dobra sytuacja dla SATRTU – rzut wolny z 18 metrów, ale po strzale Bartkowskiego piłka trafia w naszych obrońców ustawionych w murze

48′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:1 Paweł Sypytkowski. Podanie Chylińskiego z linii końcowej boiska strzałem kończy Sypytkowski i wyrównujemy!

53′ Okazja WARMII – z rzutu wolnego z okolic linii końcowej podawał Dzierzgowski, ale odbitej od obrońcy piłki nie opanował żaden z naszych piłkarzy

57′ Łochnicki łokciem uderza w twarz Sypytkowskiego – jest czerwona kartka dla zawodnika gospodarzy ale nasz piłkarz opuszcza na noszach boisko. Wzywamy karetkę pogotowia.

58′ Sypytkowski stracił przytomność, ale dzięki interwencji Krzysztofa Piekarskiego ją odzyskał i karetka zabrała naszego zawodnika do szpitala

58′ Mateusz Cybulski zmienia kontuzjowanego Sypytkowskiego

65′ Gra na boisku odeszła w cień dramatu naszego młodego zawodnika, który po odzyskaniu przytomności nie wiedział jaki jest wynik meczu… 🙁

68′ Zmiana w WARMII – za Mikuckiego wchodzi na boisko Daniel Tuzinowski

68′ Brutalne wejście zawodnika STARTU w Krzysztofa Gieniusza i znów musi interweniować Krzysztof Piekarski

69′ Na szczęście nasz bramkarz wraca do gry

69′ Kapitalna okazja WARMII – akcję stworzył Dzierzgowski, który jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału, piłkę otrzymał Kozikowski, dorzucił do Cybulskiego a ten przestrzelił w znakomitej sytuacji!

70′ Zmiana u gospodarzy – za Kwaśniewskiego wchodzi Kostewicz

74′ Po dośrodkowaniu Ogrodowczyka groźnie główkował Jurczak, ale piłka mija naszą bramkę

76′ Chyliński wywalczył rzut rożny dla naszego zespołu

79′ Zmiana u gospodarzy – za Cichowskiego wchodzi Kędzierski

81′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL!!! 1:2 Daniel Tuzinowski. Kapitalne prostopadłe podanie Kozikowskiego otrzymał Daniel Tuzinowski i precyzyjnym strzałem pokonał Leśniewskiego. Prowadzimy w Działdowie 2:1!!!! 🙂

82′ Po ewidentnym spalonym goście trafiają do naszej bramki, ale sędzia był czujny i wynik nie ulega zmianie

84′ Zmiana w zespole STARTU – za Zasadzkiego wchodzi na boisko Kłosowski

87′ Kolejna zmiana w STARCIE – za Jurczaka wchodzi na boisko Sienikowski

90′ Rzut rożny dla STARTU, ale po dośrodkowaniu błyskawicznie wybijamy piłkę daleko poza pole karne

90′ Pięć minut dolicza sędzia do regulaminowego czasu gry

90′ + 5′ W znakomitej sytuacji Dzierzgowski strzela w bramkarza!

90′ + 5′ KONIEC meczu. Po ciężkim meczu wygrywamy w Działdowie 2:1!!!!

27.08.2014 Działdowo, Stadion Miejski

START Działdowo – WARMIA Grajewo 1:2 (1:0)

1:0 Mateusz Jurczak 35′, 1:1 Paweł Sypytkowski 48′, 1:2 Daniel Tuzinowski 81′

START: 23.Leśniewski – 2.Łochnicki, 21.Rogoziński, 3.Łukaszewski, 6.Zasadzki (84′ 4.Kłosowski) – 7.Kwaśniewski (70′ 19.Kostewicz), 8.Bartkowski, 9.Wieczorek, 17.Cichowski (79′ 14.Kędzierski), 10.Jurczak (87′ 20.Sienikowski) – 11.Ogrodowczyk (Kpt)

REZERWA: 1.Dąbrowski – 5.Damięcki, 19.Kostewicz, 20.Sienikowski, 4.Kłosowski, 14.Kędzierski

WARMIA: 1.Gieniusz – 5.Randzio (Kpt), 3.Domurat, 6.M.Tuzinowski, 15.Jagłowski – 4.Mikucki (68′ 13.D.Tuzinowski), 10.Kozikowski, 22.Matysiewicz, 16.Sypytkowski (58′ 19.Cybulski) – 7.Dzierzgowski, 8.Gutowski (46′ 9.Chyliński)

REZERWA: 52.Sobolewski – 19.Cybulski, 20.Baczewski 18.Olszyński, 11.P.Górski,13.D.Tuzinowski, 8.Chyliński

Sędzia: Andrzej Patrejko (W-M.Z.P.N. Olsztyn)

Żółte kartki: Ogrodowczyk, Kwaśniewski, Rogoziński (START), Jagłowski (WARMIA)

Czerwona kartka: Łochnicki (START) 57′

Widzów: 70


Paweł Sypytkowski po założeniu opatrunku gipsowego w działdowskim szpitalu.