KRYZYS.

Wyraźny kryzys dopadł nasz zespół na koniec udanej rundy wiosennej. WARMIA przegrała we wtorek w zaległym meczu III ligi w Szczuczynie ze zdegradowaną do IV ligi WISSĄ 1:2. To już trzeci mecz z rzędu bez zwycięstwa naszej drużyny. Zespół, który wsławił się w tej rundzie wyjazdowymi zwycięstwami nad STARTEM Działdowo i PŁOMIENIEM Ełk – czołowymi zespołami ligi – tym razem przegrał zasłużenie w Szczuczynie. Przegrał niemal na własne życzenie i potężnie skomplikował sobie szanse na utrzymanie się w III lidze.

Mecz, który pierwotnie miał się odbyć 10 maja został przełożony na wtorek 3 czerwca ze względu na ulewne opady deszczu, które zamieniły szczuczyńskie boisko w bajoro. Natura nie była łaskawa dla piłkarzy także i w drugim terminie. Po nocnej ulewie we wtorek po południu na boisku WISSY znów zastaliśmy kałuże wody, ale tym razem i tak było lepiej niż 10 maja. Na tyle lepiej, ze sędzia Marek Bilmin uznał, że można rozegrać mecz. Nasi piłkarze od pierwszych minut prezentowali się nieźle. Tuż pod koniec pierwszego kwadransa gry WARMIA nie wykorzystała dwóch znakomitych okazji do zdobycia goli. Najpierw spatałaszył Sypytkowski a chwilę później Dzierzgowski. Wydawało się, że niewykorzystane okazje mogą się zemścić, ale na szczęście w 20 minucie Dzierzgowski został sfaulowany w polu karnym i Marcin Strzeliński  z „jedenastki” pewnie pokonał bramkarza WISSY. Gospodarze mieli świetną sytuację do wyrównania po strzale Zambrowskiego, którego katastrofalnie nie upilnował Sypytkowski po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Nasz zawodnik zostawił tyle swobody rywalowi, że mógł on zrobić co chciał, ale na szczęście nie trafił w bramkę. Nasi zawodnicy mieli kolejne okazje do strzelenia bramek, ale w kolejnym meczu skuteczność WARMII pozostawia wiele do życzenia.

Wydawało się, że w drugiej połowie grajewianie zaatakują i zdobędą kolejne bramki. Tymczasem WARMIA nie wyszła z szatni na drugą część meczu  zupełnie zmieniła oblicze swojej gry. Nasi piłkarze kompletnie oddali inicjatywę gospodarzom, którzy widząc ospałych rywali poczynali sobie coraz śmielej pod naszą bramką. W 48 minucie za zagranie ręką w polu karnym Łukasza Domurata sędzia Bilmin podyktował rzut karny dla WISSY. Strzał Dzienisa Gieniusz kapitalnie obronił. Niestety, ta sytuacja nie podziałała orzeźwiająco na naszych piłkarzy. Nadal popełnialiśmy fatalne błędy grając zbyt daleko od rywali i tracąc piłkę w dziecinnie łatwy sposób. WISSA „poczuła krew” i atakowała coraz śmielej. W 61 minucie Gałązka wymanewrował naszych obrońców i strzelił w róg bramki dając gospodarzom wyrównującego gola. W 80 minucie WARMIA w końcu przypomniała sobie o tym, że warto byłoby ten mecz wygrać. Mocny strzał Strzelińskiego odbił Mierzejewski a nadbiegający Tuzinowski skierował piłkę do siatki. Niestety, boczny sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Błyskawiczna odpowiedź WISSY rozstrzygnęła mecz – po strzale Łapińskiego do naszej bramki trafił Zambrowski. Nasz zespół może po tej rundzie napisać poradnik pod tytułem „jak przegrywa się mecze do wygrania”. Ten w Szczuczynie był kolejnym na wiosnę – po spotkaniach z rezerwami JAGIELLONII, MRĄGOWIĄ, LZS Narewka… Teraz brakuje nam trzech punktów aby zapewnić sobie utrzymanie w III lidze. W piątek z ŁKS 1926 Łomża trzeba po prostu zapier…ać wygrać.  Tylko tyle i aż tyle.

Zapis relacji LIVE z meczu w Szczuczynie:

 1′ Rozpoczyna WISSA

1′ Na stadionie w Szczuczynie jest też cała drużyna ŁKS Łomża z trenerami Speichlerem i Mroczkowskim

3′ Dobra akcja Dzierzgowskiego, zagranie do Randzio i ten dośrodkowuje ale Górski spóźnia się do piłki

5′ Od początku meczu piłkarzom obu zespołów przeszkadzają liczne kałuże na boisku

7′ Jak na razie oba zespoły toczą grę w środkowej strefie boiska

8′ Pierwszy rzut rożny dla WARMII po akcji Dzierzgowskiego

8′ Nieudane dośrodkowanie – wysoko uderzona piłka przekracza linię końcową

10′ Żółta kartka dla Kozikowskiego – wydaje się, że sędzia zbyt pochopnie ukarał naszego zawodnika, który czystym wślizgiem wybił piłkę

12′ Świetna sytuacja WARMII – Strzeliński znakomicie zagrał do Sypytkowskiego, który będąc sam na sam z bramkarzem strzela obok słupka! To MUSIAŁO być 1:0 dla WARMII!

13′ Kopia akcji sprzed minuty! Strzeliński tym razem do Dzierzgowskiego, który będąc sam przed bramką strzela albo usiłuje strzelać prosto w bramkarza! W ciągu minuty powinniśmy byli strzelić dwa gole! 🙁

15′ Kontratak WISSY – akcja lewą stroną, ale dośrodkowanie już zza końcowej linii i WARMIA zaczyna grę

16′ Groźny strzał Klijańczyka tuż obok słupka bramki Gieniusza

19′ Szarżujący Dzierzgowski faulowany 25 metrów od bramki WISSY

20′ Uderzenie Strzelińskiego zablokowane przez obrońcę gospodarzy

20′ Dzierzgowski faulowany w polu karnym przez Nikitina i sędzia Bilmin zdecydowanie dyktuje rzut karny dla WARMII

20′ GOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!! 0:! Marcin Strzeliński. Pewna egzekucja „jedenastki” i prowadzimy w Szczuczynie 1:0!

21′ Mocny strzał Sypytkowskiego z rzutu wolnego z odległosci ok. 40 metrów od bramki ponad poprzeczką bramki Mierzejewskiego

24′ Znów dobra akcja Strzelińskiego, wychodził na świetną pozycję Dzierzgowski, ale zepsuł podanie Strzeliński i straciliśmy piłkę

26′ Akcja WISSY – dośrodkowanie Dzienisa ale Berezowśkyj strzela zbyt lekko z ostrego kąta i Gieniusz pewnie broni

27′ Żółta kartka dla Kiljańczyka za faul na Dzierzgowskim

28′ Dobre dośrodkowanie Sypytkowskiego i strzał głową Koszczuka, który omal nie zaskoczył bramkarza gospodarzy, ale piłka ominęła słupek bramki Mierzejewskiego

32′ Dobrze zagrał Sypytkowski na wolne pole do Dzierzgowskiego, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej naszego piłkarza

38′ Pierwszy rzut rożny dla WISSY

39′ Dośrodkowanie i bardzo dobry strzał głową Zambrowskiego tuż obok słupka naszej bramki. Fatalnie zachował się Sypytkowski, który pilnował zawodnika gospodarzy i nie zrobił po dośrodkowaniu żadnego ruchu

40′ Szybka odpowiedź WARMII – z rzutu wolnego dośrodkował Strzeliński, zgrał piłkę głową Domurat a Koszczuk z pola karnego strzela ponad poprzeczką!

41′ Żółta kartka dla Kamila Randzio i będzie rzut wolny z 17 metrów od naszej bramki

42′ Strzał Kurcewicza trafia w mur i piłka wychodzi na rzut rożny

42′ Po dośrodkowaniu wybija piłkę Kozikowski

43′ Znowu groźnie pod naszą bramką – rzut wolny z 20 metrów od naszej bramki

43′ Strzał/dośrodkowanie Dzienisa omija naszą bramkę

45′ Koniec pierwszej połowy. Tylko jeden gol i kilka niewykorzystanych, znakomitych okazji WARMII. Prowadzimy w Szczuczynie 1:0.

Po przerwie za Pawła Górskiego wejdzie na boisko Piotr Chyliński

46′ Rozpoczyna WARMIA

47′ Dobry, kąśliwy strzał Marcina Strzelińskiego broni Mierzejewski

48′ Kurcewicz zagrywa w pole karne, zagranie ręką Domurata i mamy rzut karny dla WISSY

49′ Mariusz Dzienis wykonawcą karnego

49′ Kapitalnie broni Gieniusz! Nie ma bramki dla WISSY!

50′ Świetna akcja Zambrowskiego, który ograł naszych obrońców, ale jego strzał z pola karnego mija długi róg bramki Gieniusza

55′ Po przerwie WISSA zdecydowanie atakuje

57′ Sypytkowski źle podaje w dobrej sytuacji – tracimy piłkę

58′ Rzut rożny dla WISSY po akcji Dzienisa

59′ Po rzucie rożnym strzał Berezowśkiego i piłka poza naszą bramką

61′ GOL dla WISSY! 1:1 Marcin Gałązka. Gałązka wymanewrował naszych obrońców i strzałem w długi róg pokonał Gieniusza.

62′ Nie możemy odnaleźć właściwego rytmu gry

66′ Rzut rożny po solowej akcji Dzierzgowskiego

67′ Po dośrodkowaniu wybija piłkę obrońca WISSY

69′ Rzut rożny dla WISSY – po dośrodkowaniu przejmujemy piłkę

70′ Potrójna zmiana w WARMII – wchodzą na boisko Lekenta, Tuzinowski i Cybulski a opuszczają je Sypytkowski, Randzio i Kozikowski

70′ Żółta kartka dla Kurcewicza za symulowanie faulu i próbę wymuszenia rzutu karnego

71′ Rzut rożny dla WISSY – po dośrodkowaniu nikt nie dochodzi do piłki

73′ Kolejny korner dla WISSY – nasi piłkarze chyba nie wyszli z szatni na drugą połowę meczu

73′ Nieudane dośrodkowanie z rzutu rożnego

75′ Wreszcie jakaś akcja WARMII – strzał Tuzinowskiego tuż obok słupka

78′ Strzał Kurcewicza ponad naszą bramką

78′ Zmiana w WISSIE – za Kiljańczyka wszedł Dąbrowski

79′ Żółta kartka dla Dzierzgowskiego.

80′ Piękne uderzenie Strzelińskiego odbija Mierzejewski i Tuzinowski z bliska trafia do siatki – niestety, sędzia dopatrzył się pozycji spalonej

82′ GOL dla WISSY. 2:1 Mateusz Zambrowski. Długie podanie otrzymał Łapiński, wymanewrował naszą obronę i strzelił na bramkę – piłka obiła się od Łukasza Domurata po czym Zambrowski z najbliższej odległości skierował ją do bramki.

85′ Akcja Dzienisa i znów było groźnie pod naszą bramką

87′ Dwie podobne akcje WARMII – rzuty wolne z prawej strony boiska, dośrodkowania i niestety bez efektywnego wykończenia

87′ Zmiana w WISSIE – za Dzienisa wchodzi Przemysław Marcinkiewicz

90′ Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry

90′ + 2′ Zmiana w WISSIE – za Łapińskiego wchodzi Krzysztof Marcinkiewicz

90′ + 3′ Gałązka strzela z rzutu wolnego ponad naszą bramką

90′ + 3′ Koniec meczu. Po fatalnie zagranej przez nasz zespół drugiej połowie przegrywamy 1:2 z WISSĄ i robimy krok w tył w walce o utrzymanie się w III lidze.

03.06.2014 Szczuczyn, Stadion Miejski

WISSA Szczuczyn – WARMIA Grajewo 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Marcin Strzeliński 20′ (rzut karny), 1:1 Marcin Gałązka 61′, 2:1 Mateusz Zambrowski 82′

WISSA: 1.Mierzejewski – 2.Waszkiewicz, 14.Doliwa, 16.Nikitin – 8.O.Berezowśkyj, 3.Dzienis (Kpt) (87′ 11.P.Marcinkiewicz), 6.Gałązka, 23.Kurcewicz, 19.Zambrowski – 13.Kiljańczyk (78′ 7.Dąbrowski), 10.Łapiński (90′ 9.K.Marcinkiewicz)
REZERWA: 22.Rudniow – 7.Dąbrowski, 4.Wiszowaty, 9.K.Marcinkiewicz, 11.P.Marcinkiewicz, 18.Żuberek

WARMIA: 1.Gieniusz – 5.Randzio (70′ 21.Lekenta), 17.Arciszewski (Kpt), 3.Domurat, 15.Koszczuk – 9.Strzeliński, 10.Kozikowski (70′ 2.Tuzinowski), 6.Osypiuk, 11.P.Górski (46′ 8.Chyliński), 16.Sypytkowski (70′ 19.Cybulski) – 7.Dzierzgowski

REZERWA:12.Boufał – 21.Lekenta, 19.Cybulski, 2.Tuzinowski, 4.Mikucki, 8.Chyliński

Sędzia: Marek Bilmin (Czarna Białostocka)

Żółte kartki: Kiljańczyk, Kurcewicz (WISSA), Kozikowski, Randzio, Dzierzgowski (WARMIA)

Widzów: 120

Tomasz Dzierzgowski wywalczył rzut karny dla WARMII (Fot. e-grajewo.pl)