ODROBIĆ ZALEGŁOŚCI.

We wtorek 3 czerwca o godzinie 17:00 w Szczuczynie rozegrany zostanie zaległy mecz III ligi, w którym WISSA Szczuczyn podejmie WARMIĘ Grajewo. Mecz pierwotnie miał się odbyć 10 maja, ale ze względu na intensywne opady deszczu i fatalny stan murawy w Szczuczynie nie doszedł do skutku. Spotkanie, często określane mianem „derby powiatu grajewskiego” od dawna podgrzewa kibiców obu zespołów. Gospodarze zajmują po 32 rozegranych meczach przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 26 punktów. Ich postawa w tym sezonie jest ogromną niespodzianką in minus. WISSA zajęła przecież wysokie piąte miejsce w końcowej tabeli poprzedniego sezonu. Zespół ze Szczuczyna zmagał się w tym sezonie ze sporymi kłopotami zdrowotnymi zawodników. Z powodu kontuzji kolana już od dłuższego czasu nie gra filar defensywy WISSY i wychowanek WARMII Radosław Guzowski. Przerwał treningi z zespołem inny obrońca Przemysław Orłowski. Choć sprowadzono do klubu doświadczonego Przemysława Koźlika, to jednak defensywa WISSY zdaniem wielu obserwatorów nie tworzy monolitu. W zimę WISSA była bohaterką bodaj najgłośniejszego transferu w III lidze – z II-ligowej POGONI Siedlce do Szczuczyna trafił doświadczony wychowanek JAGIELLONII Mariusz Dzienis. Transfery niewiele dały. Szczuczynianie obecnie są zdegradowani do IV ligi. Teoretycznie… Praktyka dowodzi jednak, że różna cuda zdarzają się w tej lidze. Do naszej grupy muszą awansować 4 zespoły z IV ligi (po dwa z grupy warmińsko – mazurskiej i podlaskiej). Pewny jest już spadek do naszej grupy z II ligi CONCORDII Elbląg i OLIMPII Zambrów. Oznacza to, że na dziś musi się zwolnić 6 miejsc w naszej lidze. Wciąż niepewna utrzymania się w II lidze jest OLIMPIA Elbląg – o jej losie zadecyduje ostatnia kolejka rozgrywek w najbliższy weekend. W najgorszym dla walczących o utrzymanie w naszej lidze zespołów wariancie opuści III ligę aż 7 ostatnich zespołów (awans czterech IV-ligowców + spadek trzech II-ligowców + brak awansu do II ligi SOKOŁA Ostróda). WISSA w dwóch meczach do końca sezonu może zdobyć 6 punktów, ale jej strata do 15 miejsca wynosi już 7 punktów. Kto jednak wie, jak potoczą się losy zespołów naszej ligi? Głośno już o ewentualnym wycofaniu się z rozgrywek po zakończeniu tego sezonu ekipy BARKASA Tolkmicko.

WARMIA żeby być pewna pozostania w III lidze musi po prostu wygrać dwa końcowe mecze – w Szczuczynie z WISSĄ i w Grajewie z ŁKS 1926 Łomża. Grajewianie zajmują dwunastą pozycję w tabeli i zgromadzili o 10 punktów więcej od WISSY – dokładnie 36. Podopieczni byłego zawodnika ŁKS Łódź i JAGIELLONII Dzidosława Żuberka w ostatniej kolejce zremisowali na wyjeździe w Dąbrowie Białostockiej z DĘBEM 2:2 po bramkach Wojciecha Łapińskiego i Tomasza Kiljańczyka.

 

Czy trener Leszek Zawadzki zdoła szybko przywrócić na właściwy tor grę naszej drużyny, która bardzo źle zagrała w sobotę w Lubawie? Okaże się już we wtorkowe popołudnie. W zespole WARMII tym razem nie powinno zabraknąć żadnego z podstawowych zawodników.

W swojej historii powstała w 1924 roku WARMIA mierzyła się z utworzoną w 1945 roku WISSĄ wielokrotnie. Jednak na poziomie III ligi w jej obecnej formie rozegranych zostało tylko pięć meczów i ich bilans jest lepszy dla szczuczynian.

SEZON 2010/2011

22.09.2010 WISSA Szczuczyn – WARMIA 0:4

Bramki: Kamil Makowski 18, Konrad Kowalko 37’, Maksym Mirva (dwie) 53, 65

02.04.2011 WARMIA – WISSA Szczuczyn 1:4

Bramki: Maksym Mirva 76’ (rzut karny) – Przemysław Orłowski 28’, Adrian Mleczek 34’, 83’, Wojciech Łapiński 65’

SEZON 2012/2013

18.08.2012 WISSA Szczuczyn – WARMIA 1:0

Bramka: Radosław Guzowski 85’ (rzut karny)

18.11.2012 WARMIA Grajewo – WISSA Szczuczyn 1:2

Bramki: Tomasz Hudoń 24′ – Maciej Kurcewicz 36′, Wojciech Łapiński 64′

SEZON 2013/2014

19.10.2013 WARMIA Grajewo – WISSA Szczuczyn 1:0

Bramka: Marcin Strzeliński 62’

Razem: 5 meczów, 2 zwycięstwa WARMII, 3 zwycięstwa WISSY. Bramki 7-7

Relację z meczu w Szczuczynie tradycyjnie przeprowadzimy na stronie http://kswarmiagrajewo.org . Początek we wtorek od 17-tej.