ZGASILI ZNICZ. CZY ZATOPIĄ BARKAS?

Po wyjazdowym zwycięstwie nad ZNICZEM Biała Piska piłkarze WARMII Grajewo w sobotę 12 kwietnia o godzinie 16:00 zmierzą się przed własną publicznością z beniaminkiem rozgrywek III ligi BARKASEM Tolkmicko. Piłkarze z odległego o niemal 300 km miasteczka położonego nad Zalewem Wiślanym przybędą do Grajewa pierwszy raz w historii obu klubów. BARKAS, którego prezesem jest właściciel holdingu HALEX Roman Niemyjski w swoim pierwszym sezonie na poziomie III ligi zajmuje obecnie wysokie piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 42 punktów. W rundzie wiosennej zespół z Tolkmicka 2 razy wygrał, 2 mecze zremisował i 1 przegrał. Pomimo kilku znaczących strat kadrowych (Bogdanowicz, Sambor, Wiercioch, trener Adam Boros) podopieczni trenera Mateusza Ptaszyńskiego radzą sobie wiosną bardzo przyzwoicie. W poprzedniej kolejce BARKAS bezbramkowo zremisował w Tolkmicku z SOKOŁEM Ostróda. Wyróżniającymi się zawodnikami naszych sobotnich rywali są Karol Styś (9 goli w bieżącym sezonie) i Kamil Kuczkowski (7 bramek). Jesienny mecz obu zespołów zakończył się zwycięstwem BARKASA 2:0 po bramkach Damian Kostkowskiego, Kamila Kuczkowskiego i Karola Rutkowskiego. „Barkas” to nazwa łodzi rybackich pływających po Zalewie Wiślanym. Czy nasi piłkarze, którzy przed tygodniem zgasili ZNICZ tym razem zatopią łódź z Tolkmicka?

To będzie ciężki i bardzo ważny mecz dla naszego zespołu. Ewentualne zwycięstwo może znacznie poprawić sytuację WARMII w tabeli, w której zrobił się duży tłok na miejscach od 9 do 16. W naszym zespole zabraknie bardzo dobrze spisującego się wiosną Wojciecha Koszczuka, który musi pauzować po czwartej żółtej kartce otrzymanej w meczu ze ZNICZEM. Pozostali piłkarze są zdrowi i do dyspozycji trenera Zawadzkiego.

Serdecznie zapraszamy Państwa na sobotni mecz. Początek o 16-tej. Tych sympatyków naszego zespołu, którzy nie mogą oglądać na żywo meczu zapraszamy na relację tekstową na stronie http://kswarmiagrajewo.org