KOLEJNE ZWYCIĘSTWO.

Kolejne, już czwarte zwycięstwo w rundzie wiosennej odnieśli w sobotnie popołudnie piłkarze WARMII Grajewo. Grajewianie pokonali przed własną publicznością BARKAS Tolkmicko 1:0. Mecz rozpoczął się niemrawo. Oba zespoły koncentrowały się na uważnej grze w obronie. Akcje gości skutecznie powstrzymywała nasza obrona i bramkarz Krzysztof Gieniusz. Gospodarze najlepsze okazje do zdobycia gola stworzyli tuz przed przerwą – najpierw bramkarz gości wybił piłkę na rzut rożny po ładnej akcji Strzelińskiego a chwilę potem uderzenie Arciszewskiego trafiło w stojącego tuż przed bramką obrońcę BARKASA.

Druga połowa zaczęła się od okazji WARMII – po dobrym dośrodkowaniu Adama Lekenty szansę miał Daniel Tuzinowski, który jednak źle przyjął piłkę. Niedługo później Marcin Strzeliński zagrał do Chylińskiego, który spudłował w dobrej sytuacji podbramkowej. W 59 minucie WARMIA wywalczyła rzut wolny w odległości ok. 20 metrów od bramki gości. Piłkę ustawił Paweł Sypytkowski, który płaskim, precyzyjnym strzałem tuż obok słupka zaskoczył Rutkowskiego i jak się okazało ustalił wynik tego meczu. W końcówce spotkania przeważali goście, ale nasz zespół dzielnie walczył i osiągnął sukces, za jaki należy uznać zwycięstwo nad znacznie wyżej notowanym w tabeli zespołem.

Ambicja, walka i zaangażowanie – te cechy nasi piłkarze pokazują w każdym wiosennym meczu. Zwycięstwo nad BARKASEM WARMIA odniosła grając bez dwóch podstawowych zawodników: Wojciecha Koszczuka (pauza za żółte kartki) i Tomasza Dzierzgowskiego.

Grajewianie po 25 kolejkach zajmują dwunastą pozycję w tabeli, tracąc 1 punkt do dziewiątego miejsca. Rywale w grupie zespołów walczących o utrzymanie w lidze jednak nie próżnują i różnice punktowe są niewielkie. W tej sytuacji każdy kolejny mecz naszego zespołu ma kolosalne znaczenie dla jego szans na pozostanie w III lidze.

Następny mecz nasi piłkarze rozegrają w Wielki Piątek 18 kwietnia w Mońkach z tamtejszym PROMIENIEM.

12.04.2014 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – BARKAS Tolkmicko 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Paweł Sypytkowski 58′ (rzut wolny)

WARMIA: 1.Gieniusz –  15.Lekenta, 3.Domurat, 17.Arciszewski (Kpt), 5.Randzio – 11.P.Górski (46′ 2.Tuzinowski), 8.Matysiewicz (72′ 10.Kozikowski), 9.Strzeliński, 6.Osypiuk , 16.Sypytkowski (80′ 4.Mikucki)  – 7.Chyliński (88′ 20.K.Górski)

REZERWA:12.Boufał – 4.Mikucki, 13.Baczewski, 20.K.Górski,13.Baczewski, 18.Olszyński, 10.Kozikowski

BARKAS: 21.Rutkowski – 7.Matelski, 13.Kostkowski, 5.Wiliński (Kpt), 2.Laskowski – 16.Pietrzkiewicz, 37.Mostowiec, 20.Kuczkowski, 38.Żak (83′ 18.Mazurowski) – 19.K.Rutkowski (46′ 34.Strach), 11.Wolak

REZERWA: 1.Jeszke – 18.Mazurowski, 34.Strach, 33.Ptaszyński

Sędzia: Wojciech Pawilcz (Białystok)

Żółte kartki: Kozikowski, Lekenta (WARMIA), Żak (BARKAS)

Widzów: 200

Zapis wydarzeń na boisku:

1′ Rozpoczynają goście

3′ Dobra akcja WARMII, ale bramkarz gości ubiegł Chylińskiego

8′ Pierwszy rzut rożny dla gości

9′ Po dośrodkowaniu zamieszanie w naszym polu karnym, ale wyjaśniamy sytuację

11′ Kolejny rzut rożny dla piłkarzy z Tolkmicka, którzy od kilku minut prowadzą grę

11′ Przejmujemy piłkę po dośrodkowaniu. Kontrę wyprowadzał Strzeliński, który przebiegł wiele metrów lewą stroną boiska ale na koniec łatwo stracił piłkę

14′ Dobra akcja WARMII zakończona jednak zbyt lekkim strzałem Osypiuka z 16 metrów, który nie sprawił problemu Pawłowi Rutkowskiemu

16′ Groźnie pod naszą bramką ale Gieniusz wyprzedził napastnika gości

26′ Bardzo dobry strzał Osypiuka broni Rutkowski

29′ Rzut rożny dla WARMII – po dośrodkowaniu zamieszanie pod bramką BARKASA, ale po chwili piłka opuszcza boisko i grę wznawiają goście

30′ Rzut rożny dla gości, po dośrodkowaniu i odegraniu piłki głową strzela nad bramką Pietrzkiewicz

37′ Ładny strzał Kuczkowskiego ponad bramką Gieniusza

40′ Po fatalnym błędzie Wilińskiego piłkę przejął Strzeliński, który uderzył z narożnika pola karnego, ale piłkę wyłapał Rutkowski

42′ Kombinacyjna akcja WARMII – zepsuł ją na koniec Osypiuk, który zbyt mocno podał piłkę w pole karne

44′ Najlepsza dotychczas szansa WARMII – Strzeliński otrzymał podanie i z ostrego kąta z lewej strony pola karnego strzelił w długi róg bramki – Rutkowski wybija piłkę na rzut rożny

45′ Po dośrodkowaniu jeszcze lepsza okazja WARMII – strzał jednego z naszych piłkarzy trafia w stojącego przed bramką obrońcę BARKASA! Po chwili jeszcze „główka” Arciszewskiego, ale piłka omija słupek bramki gości

45′ Koniec pierwszej połowy meczu – bezbramkowy remis i dwie świetne niewykorzystane okazje tuż przed przerwą. Oby druga połowa przyniosła gole dla naszej drużyny.

46′ Zmiany w obu zespołach – w WARMII za Pawła Górskiego wchodzi Daniel Tuzinowski a w BARKASIE za Karola Rutkowskiego wszedł Martin Strach

46′ Drugą połowę rozpoczyna WARMIA

47′ Świetna okazja WARMII – dośrodkował Lekenta a w polu karnym piłkę otrzymał Tuzinowski, który jednak zamiast strzelać zatrzymał piłkę tracąc ją na rzecz obrońcy BARKASA

53′ Bardzo niecelny strzał Kostkowskiego z rzutu wolnego

55′ Rzut rożny dla gości – dośrodkowanie po którym szybko kontratakujemy, ale Chyliński ie dochodzi do podania Strzelińskiego i piłkę łapie bramkarz BARKASA

57′ Znów kapitalna okazja WARMII – Strzeliński znakomicie zagrał do Chylińskiego a nasz napastnik z 6 metrów strzela obok bramki!

58′ Żółta kartka za faul dla Grzegorza Żaka

59′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 Paweł Sypytkowski! Z rzutu wolnego niezwykle precyzyjnie strzela Sypytkowski i piłka tuż przy słupku zaskakuje Rutkowskiego. Prowadzimy 1:0!

61′ Niebezpiecznie – z rzutu wolnego w okolicach narożnika naszego pola karnego strzela Kuczkowski, ale piłka frunie wysoko ponad poprzeczką

64′ Znów dobra akcja WARMII i okazja do zdobycia bramki – z 16 metrów uderzył Strzeliński, ale piłka ominęła bramkę

70′ Była okazja do gola – Strzeliński podał Chylińskiemu, który jednak pogubił się w polu karnym. Po chwili piłkę znów otrzymał Strzeliński, minął jednaego z obrońców i uderzył na bramkę, ale mamy tylko rzut rożny bo piłka odbiła się od pleców obrońcy gości

71′ Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę przejmują nasi rywale

72′ Zmiana w WARMII – za Matysiewicza wchodzi Kozikowski

72′ Pierwszy kontakt z piłką i żółta kartka za faul dla Kozikowskiego

75′ Nie popisał się sędzia Pawilcz – najpierw nie zatrzymał gry gdy Sypytkowski został staranowany przez piłkarza gości a po chwili za nic żółtą kartkę otrzymuje Adam Lekenta

76′ Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzela głową Kostkowski, ale piłka szybuje ponad bramką

77′ Groźnie pod naszą bramką, ale ratuje sytuację Arciszewski i jest rzut rożny dla gości

77′ Po dośrodkowaniu przejmujemy piłkę

79′ Dobra okazja WARMII – bliski zdobycia gola był Domurat po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale w trudnej pozycji strzelił zbyt lekko

80′ Zmiana w WARMII – za Sypytkowskiego wchodzi Marcin Mikucki

82′ Świetnie zagrali nasi piłkarze – Tuzinowski ładnie dostrzegł Strzelińskiego, ale nasz zawodnik przyjął piłkę klatką piersiową i odskoczyła mu ona zbyt daleko

83′ Zmiana w BARKASIE – za Żaka wchodzi Mazurowski

88′ Zmiana w WARMII – Krystian Górski wchodzi za Piotra Chylińskiego

90′ Aż 4 minuty dolicza sędzia do regulaminowego czasu gry

90′ + 2′ Jeszcze jeden rzut rożny dla WARMII

90′ + 3′ Po dośrodkowaniu Strzelińskiego uderzał piłkę głową Kozikowski, ale minęła ona bramkę gości

90′ + 4′ KONIEC MECZU! Wygrywamy 1:0!

Marcin Strzeliński (z prawej) był wyróżniającym się zawodnikiem sobotniego meczu. (Fot. J.Sarnacki)