I PO PUCHARZE…

W meczu 1/8 finału rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu województwa podlaskiego WARMIA Grajewo uległa we wtorek na wyjeździe liderowi IV ligi podlaskiej KP Wasilków 0:1. Mecz, który pierwotnie miał się odbyć 30 października oba kluby starały się przełożyć na rundę wiosenną, jednak Wydział Gier Podlaskiego ZPN odmówił prośbie naszych klubów i nakazał rozegranie spotkania  w tym roku kalendarzowym. Niestety, termin rozegrania meczu w dzień powszedni o godzinie 13:00 wykluczył z gry ze względu na pracę zawodową Marcina Arciszewskiego i Tomasza Dzierzgowskiego. Trener Zawadzki postanowił też dać nieco odpocząć innym podstawowym zawodnikom z ostatniego meczu ligowego – Pawłowi Sypytkowskiemu i Piotrowi Chylińskiemu, którzy zagrali dopiero po przerwie. Tym samym w podstawowej jedenastce naszego zespołu wyszło na boisko aż sześciu juniorów! Miażdżący wręcz swoich czwartoligowych rywali podopieczni trenera Artura Woronieckiego, zdecydowanie prowadzący w IV lidze z imponującym dorobkiem 42 punktów w 15 meczach od początku meczu mocno zaatakowali WARMIĘ. Efektem ich przewagi były jednak w pierwszym kwadransie gry jedynie rzuty rożne. W 16 minucie Michał Sobolewski ograł z lewej strony naszych obrońców i oddał piękny strzał na bramkę Gieniusza – nasz bramkarz świetnie wybił piłkę na rzut rożny. Po idealnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego doskonale znanego podlaskim kibicom Wojciecha Kobeszko precyzyjną „główką’ popisał się rosły obrońca gospodarzy Piotr Dąbrowski i było 1:0 dla lidera IV-ligi. Nasi piłkarze w pierwszej połowie grali słabo, nie stanowiąc praktycznie żadnego zagrożenia pod bramką gospodarzy. W drugiej połowie WARMIA ruszyła do ataku, ale dobrej gry ze strony naszych zawodników było zdecydowanie za mało, aby poważnie myśleć o zwycięstwie z dobrze zorganizowaną drużyną z Wasilkowa. Po dobrym pierwszym kwadransie drugiej połowy wykonaniu grajewian tempo spotkania osłabło i z boiska wiało nudą. W końcówce znakomitej szansy na zdobycie gola nie wykorzystał Marcin Baczewski, którego zbyt słaby strzał z pola karnego bez problemu obronił Łukasz Trochim. Nikła porażka 0:1 z będącą na fali drużyną KP Wasilków na pewno nie przynosi wstydu naszemu zespołowi, ale chwały również nie…  Fakt jest jednak taki, że nasz zespół ma zbyt wąską kadrę, aby z powodzeniem brać udział w rozgrywkach o Puchar Polski. Mimo wszystko szkoda porażki i odpadnięcia z rozgrywek.

W meczu z KP po długiej przerwie spowodowanej ciężką kontuzją, operacjach i długotrwałej rehabilitacji powrócił do gry w naszym zespole Daniel Tuzinowski, który ostatni raz w meczu ligowym zagrał 13 sierpnia 2011 roku. Wszyscy mamy nadzieję, że Daniel, który wykazał się wielkim uporem i walką o powrót na boisko kłopoty zdrowotne ma już w całości za sobą. W poniedziałek po niemal rocznej pracy w Anglii powrócił do Grajewa Paweł Górski, który już trenuje z naszym zespołem.

Po krótkotrwałej pucharowej przygodzie czas skupić się na rozgrywkach ligowych i zdobyć jeszcze kilka punktów przed przerwą zimową. W najbliższą sobotę o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie WARMIA podejmie MOTOR Lubawa. Serdecznie zapraszamy Państwa na ten arcyważny dla naszego zespołu mecz.

05.11.2013 Wasilków, Stadion Miejski

KP Wasilków – WARMIA Grajewo 1:0 (1:0)

Bramka: Piotr Dąbrowski 17’

KP: 27. Trochim – 2. Butkiewicz, 14. Zacharczuk, 5. Dąbrowski, 4. Gliński – 13. Rybnik, 11. Romaniuk (80’ 3. Godlewski), 7. Kobeszko, 10. Sobolewski (85’ 17. J.Czaczkowski) – 16. Kuleszczyk, 8. Zieliński (46’ 6. M.Czaczkowski)

REZERWA: 33. Jamiołkowski – 18. Kilarski, 17. J.Czaczkowski, 6. M.Czaczkowski, 15. Maksimowicz, 9. Milcz, 3. Godlewski

WARMIA: 1. Gieniusz – 13. Lekenta, 3. Osypiuk, 15. Koszczuk, 2. Olszyński (46’ 6. D.Tuzinowski) – 5. Randzio, 10. Kozikowski (70’ 20.Baczewski), 19. Cybulski, 9. Strzeliński, 18. Golubiewski (46’ Sypytkowski) – 8. Gutowski (46’ 11. Chyliński)

REZERWA: 4. Mikucki, 6. D.Tuzinowski, 21. P.Górski, 16. Sypytkowski, 20. Baczewski, 11. Chyliński

Sędzia: Wojciech Pawilcz (Białystok)

Żółta kartka: Sypytkowski (WARMIA)

Widzów: 50

Przy piłce Michał Osypiuk