PECH W KOŃCÓWCE.

Od wielu kolejek ligowych kibice w Grajewie nie mieli okazji oglądać tak emocjonującego i stojącego na niezłym poziomie meczu. Nasi piłkarze dzielnie walczyli z wiceliderem tabeli STARTEM Działdowo, ale w doliczonym czasie gry, grając w osłabieniu po czerwonej kartce Rafała Kozikowskiego stracili bramkę i to goście zdobyli 3 punkty.

Mecz ze STARTEM był debiutem w roli trenera naszego zespołu Leszka Zawadzkiego, który w poniedziałek 30 września rozpoczął pracę z drużyną. Trzeba przyznać, że niewiele brakowało, by debiut nowego szkoleniowca można było uznać za w pełni udany. WARMIA od początku grała nieźle i stwarzała spore zagrożenie pod bramką gości.  Nasz zespół nie schował się za podwójną gardą i walczył jak równy z równym z czołowym od lat zespołem naszej ligi. Przebieg gry w całym meczu wcale nie pozwalał dostrzec wielkiej różnicy, która dzieli oba zespoły w tabeli III ligi.

Choć porażka pogrążyła naszych piłkarzy w dolnej strefie tabeli, to w ich grze i zaangażowaniu widoczna była różnica w stosunku do poprzednich spotkań, co pozwala wierzyć w to,  że jeszcze zdobędziemy punkty tej jesieni. Kolejny mecz WARMIA rozegra za tydzień w sobotę 12 października w Ostródzie z SOKOŁEM.

Oto zapis przebiegu spotkania:

1′         Mecz rozpoczynają goście

2′         Od razu groźnie pod naszą bramką po podaniu z rzutu wolnego błąd naszej obrony, ale Oleszko nie opanował na nasze szczęście piłki

3′         Odpowiedź WARMII – pierwszy rzut rożny dla naszego zespołu

3′         Bardzo groźne dośrodkowanie Strzelińskiego, ale obrońca STARTU wybił piłkę

6′         Z 30 metrów na bramkę Leśniewskiego uderzał Arciszewski, ale nie był to udany strzał

7′         Podanie z rzutu wolnego na pole karne trafiło do Dzierzgowskiego, który spróbował uderzyć stojąc tyłem do bramki, ale obrońca wybił piłkę na rzut rożny

9′         Aż trzy kolejne rzuty rożne dla naszych piłkarzy! Pierwsze dwa kończą się wybiciem obrońców za własną bramkę a trzeci obroną bramkarza

10′       W znakomitej sytuacji znalazł się Chyliński, ale nie przygotował się dobrze do strzału i piłka ominęła bramkę po uderzeniu naszego zawodnika

13′       Akcja gości – dośrodkowanie z prawej strony Ogrodowczyka, ale wybija piłkę Arciszewski

16′       Kolejny, już piąty rzut rożny dla WARMII

17′       Złe dośrodkowanie Sypytkowskiego i piłkę przejmują goście

18′       Po wyrzucie z autu na naszą bramkę strzelał Oleszko, ale bardzo niecelnie

20′       Pierwszy rzut rożny dla STARTU

21′       Dośrodkowanie Ogrodowczyka i przejmujemy piłkę

21′       Kontratak Chylińskiego i rzut rożny dla WARMII

21′       Po dośrodkowaniu strzela Kozikowski i bramkarz cudem wybija piłkę z bramki!

22′       Kolejny rzut rożny i znów duże zamieszanie pod bramką Leśniewskiego, ale w końcu wybijają piłkę goście

23′       Rzut wolny z lewej strony boiska wykonał Strzeliński, ale piłkę łapie Leśniewski

23′       Korner dla STARTU

24′       Podawał Ogrodowczyk, ale Randzio wybił piłkę

25′       Za faul żółtą kartką ukarany został Rafał Kozikowski

26′       Rzut rożny dla gości

26′       Wybijamy piłkę z własnego pola karnego po dośrodkowaniu

27′       Kolejny rzut rożny dla STARTU

27′       Po przejęciu piłki wychodzi z kontratakiem Sypytkowski, ale zostaje zatrzymany przez gracza STARTU

28′       Bijemy rekord w ilości rzutów rożnych – znowu korner dla WARMII a po chwili następny!

29′       Dośrodkowanie Strzelińskiego – nieudane

30′       Silny strzał z ponad 30 metrów Ogrodowczyka kapitalnie broni Gieniusz

33′       Bardzo niecelny strzał Sypytkowskiego z rzutu wolnego

34′       Łukaszewski sfaulował Dzierzgowskiego i otrzymał żółtą kartkę

37′       Faulował Chyliński i sędzia karze naszego zawodnika żółtą kartką

39′       Kozikowski przejął piłkę w środku pola i strzelał na bramkę z 30 metrów, ale piłka ominęła słupek

42′       Ogrodowczyk strzela z rzutu wolnego z ok. 35 metrów – wysoko ponad bramką

44′       Dziesiąty rzut rożny dla WARMII w pierwszej połowie meczu!

45′       Dośrodkowanie Sypytkowskiego i piłkę przejmują goście

45′       Koniec pierwszej połowy. Bezbramkowy remis w Grajewie. Naprawdę dobra gra WARMII, oby tak dalej.

46′       Drugą połowę rozpoczęła WARMIA

46′       Błyskawiczna akcja naszego zespołu – Strzeliński dobrze dośrodkowuje z lewej strony, ale nikt z naszych zawodników nie zamknął akcji

49′       Znakomita okazja STARTU – poz zagraniu z lewej strony boiska piłka minęła kilku zawodników i trafiła do Wieczorka, którego strzał z bliska kapitalnie obronił Gieniusz

51′       W rewanżu akcja WARMII – Dzierzgowski sfaulowany tuż przed polem karnym gości. Z rzutu wolnego strzela Kozikowski – tuż nad poprzeczką!

52′       Błąd naszej obrony, po którym Wieczorek przedryblował naszych zawodników i z pola karnego strzelił wysoko ponad naszą bramką

55′       Groźnie na polu karnym gości – po dośrodkowaniu Chylińskiego obrońca STARTU blokuje uderzenie Strzelińskiego

56′       W rewanżu goście są pod naszą bramką, ale Gieniusz wyłapuje uderzenie zawodnika STARTU

60′       Kuriozalna sytuacja – po świetnym zagraniu piętą Dzierzgowskiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Chyliński. Sfaulował go Łukaszewski i sędzia główny pokazał mu czerwoną kartkę, ale po      chwili ją anulował, bo asystent podniósł chorągiewkę i uznał, że Chyliński był na spalonym

63′       Rzut rożny dla STARTU

63′       Przejmujemy piłkę po dośrodkowaniu

65′       17.Szymański zmienia 6.Wieczorka

67′       Szypulski ukarany przez sędziego za symulowanie faulu w polu karnym WARMII

70′       Sędzia karze Pawła Sypytkowskiego za zbyt wysoko uniesioną nogę

72′       Groźny strzał Ogrodowczyka broni Gieniusz

72′       Rzut rożny dla STARTU, ale szybko przejmujemy piłkę

78′       Rzut rożny dla STARTU, ale Gieniusz wybija piłkę po dośrodkowaniu

79′       Kapitalna okazja WARMII! Po świetnym podaniu Kamila Randzio Piotr Chyliński w doskonałej sytuacji strzela na  bramkę, ale Leśniewski fantastycznie broni i jest tylko rzut rożny

80′       Po rzucie rożnym przejmują piłkę goście

80′       9.Bróździński za 8.Szypulskiego a 19.Kwaśniewski za 10.Oleszko

83′       Za faul swoją drugą żółtą kartkę otrzymuje Rafał Kozikowski

W konsekwencji drugiej żółtej kartki nasz zawodnik musi opuścić boisko

87′       Rzut rożny dla STARTU. Po dośrodkowaniu faulowany jest Gieniusz

90′       4 minuty dolicza sędzia Kiełczewski do regulaminowego czasu gry

90′ + 2′ Po dośrodkowaniu z lewej strony strzałem głową Łukaszewski pokonał Gieniusza 🙁

90′ + 3′ 15.Wyźlica zmienia 4.Kłosowski

90′ + 6′ Bróździński strzela w słupek naszej bramki

90′ + 8′ Leśniewski za krytykę orzeczeń arbitra

90′ + 8′ Koniec meczu. Po dobrym spotkaniu pechowo przegrywamy ze STARTEM 0:1 tracąc gola w doliczonym czasie gry. 🙁

05.10.2013 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – START Działdowo 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Łukasz Łukaszewski 90′ + 2′

WARMIA: 1.Gieniusz – 13.Lekenta, 6.Osypiuk, 17.Arciszewski (Kpt), 15.Koszczuk, 5.Randzio, 10.Kozikowski, 16.Sypytkowski, 11.Chyliński, 9.Strzeliński – 7.Dzierzgowski

REZERWA: 4.Mikucki, 18.Golubiewski, 19.Cybulski, 21.Gutowski, 3.Baczewski, 8.K.Górski

START: 12.Leśniewski – 14.Osika, 2.Łukaszewski, 16.Chrzanowski, 20.Dąbkowski – 18.Chądzyński, 15.Wyźlic (90′ 4.Kłosowski), 6.Wieczorek (65′ 17.Szymański), 8.Szypulski (80′ 9.Bróździński), 10.Oleszko (80′ 19.Kwaśniewski), 11.Ogrodowczyk (Kpt)

REZERWA: 1.Dąbrowski – 5.Mikulak, 9.Bróździński, 19.Kwaśniewski, 17.Szymański, 4.Kłosowski, 7.Orzechowski

Sędzia: Konrad Kiełczewski (Białystok)

Żółte kartki: Kozikowski (dwie), Chyliński, Sypytkowski (WARMIA) – Łukaszewski, Chrzanowski, Szypulski, Dąbkowski, Leśniewski

Czerwona kartka: Rafał Kozikowski 83′ (konsekwencja drugiej żółtej kartki)