ZWYCIĘŻYĆ!

Czy piłkarze WARMII Grajewo przełamią w końcu złą passę porażek? W najbliższą sobotę będą mieli ku temu okazję – do Grajewa przyjeżdża beniaminek III ligi zespół ZNICZA Biała Piska. Choć rywale dopiero pierwszy sezon występują na trzecioligowym poziomie, to zwycięstwo nad nimi będzie niezwykle trudnym zadaniem. Zespół z Białej Piskiej budowany od kilku lat przez prezesa i sponsora tego klubu pana Jacka Jankowskiego jest złożony z doświadczonych zawodników. W kadrze ZNICZA, którego szkoleniowcem jest doskonale znany grajewskim kibicom Ireneusz Piwko są zawodnicy z ekstraklasową przeszłością: Paweł Adamiec (12 meczów w Ekstraklasie w barwach GKS Bełchatów, członek reprezentacji Polski juniorów na Mistrzostwach Świata do lat 20 w Kanadzie w 2007 roku), Jacek Falkowski (JAGIELLONIA Białystok – 22 mecze i POLONIA Bytom – 4 mecze) oraz Karol Janik – 2 mecze dla JAGIELLONII Białystok. Oprócz nich zespół z Białej Piskiej reprezentują także mający za sobą występy na poziomie II-ligi bramkarz Przemysław Masłowski (również doskonale znany w Grajewie wychowanek naszego Klubu), Michał Świderski i Mateusz Butkiewicz oraz Adam Wyszyński – dawniej występujący w WIGRACH Suwałki i Jakub Lutrzykowski grający w zespole Młodej Ekstraklasy LECHII Gdańsk. To niemal cała jedenastka, więc choć formalnie ZNICZ jest beniaminkiem, to doświadczeniem swoich zawodników bije na głowę większość zespołów naszej III ligi. Drużyna z Białej Piskiej celuje w czołówkę tabeli, ale bieżący sezon rozpoczęła chyba nieco poniżej oczekiwań. Dwa zwycięstwa, remis i dwie porażki sprawiły, że po sześciu kolejkach ZNICZ zajmuje dopiero 12 pozycję w tabeli mając o jeden rozegrany mecz mniej. Zaległe spotkanie z WISSĄ Szczuczyn podopieczni Ireneusza Piwko rozegrają w środę 11 września. W ubiegłą sobotę piłkarze z Białej Piskiej pokonali na własnym boisku SOKOŁA Ostróda 1:0 po bramce Pawła Adamca w 2 minucie meczu.
Wydaje się, że to ZNICZ jest faworytem sobotniego spotkania. Pod względem doświadczenia zawodników ten zespół zdecydowanie przewyższa WARMIĘ, ale w naszej lidze każde rozstrzygnięcie jest możliwe. W każdej kolejce spotkań dochodzi do ogromnych niespodzianek. Walka, ambicja, maksymalna koncentracja przez cały mecz oraz wsparcie własnej publiczności, na które bardzo liczą nasi piłkarze może przynieść sukces naszemu zespołowi, który po udanych występach w meczach kontrolnych i dwóch pierwszych kolejkach ligowych przegrał cztery kolejne mecze, ale w każdym z nich potrafił zaprezentować momenty bardzo dobrej gry.  Trenerzy Jarosław Turowski i Marcin Strzeliński będą mieli do dyspozycji wszystkich zawodników poza Kamilem Randzio, który w sobotę będzie brał udział w rodzinnej uroczystości weselnej. 
Zapraszamy Państwa na grajewski stadion w sobotnie popołudnie i prosimy o gorący doping dla naszych piłkarzy. Początek spotkania o godzinie 16:00.
Tych z Państwa, którzy nie mogą przybyć na mecz zapraszamy tradycyjnie na relację z wydarzeń na boisku, którą od 16:00 w sobotę będzie można śledzić na tej stronie.