CZYŻBY ZEMSTA PO LATACH?

Porażką 1:3 zakończył się wyjazdowy mecz WARMII Grajewo w Morągu z tamtejszym HURAGANEM. Choć ze względu na trudną sytuację kadrową (brak w składzie trzech zawodników z podstawowego składu: Osypiuka, Dzierzgowskiego i Domurata) grajewianie nie byli faworytem tego meczu, to pierwsza połowa spotkania potwierdziła, że w naszym zespole drzemią spore możliwości a dużym zaangażowaniem, walką i ambicją jest on w stanie stawiać czoła nawet tak mocnym zespołom jak HURAGAN.

Po przyjeździe do Morąga okazało się, że sędzią głównym meczu jest Piotr Szczypiński z Iławy. Zwiastowało to problem. Dlaczego? Otóż pan Szczypiński 29 sierpnia 2009 roku sędziując w Mrągowie mecz pomiędzy MRĄGOWIĄ a WARMIĄ, zakończony zwycięstwem gospodarzy 2:1 po spotkaniu ukarał czerwonymi kartkami Marcina Arciszewskiego z WARMII (za to, że według opisu sędziego nasz zawodnik po zakończonych zawodach… podbiegł do ławki rezerwowych MRĄGOWII i uderzył w twarz ich zawodnika, powodując u niego krwotok z nosa) oraz Tomasza Osenkowskiego z MRĄGOWII za rzekome uderzenie w twarz naszego ówczesnego trenera Ryszarda Borkowskiego. Oba kluby odwołały się od skandalicznych bredni pana Szczypińskiego i dzięki zapisowi video z tego meczu, który potwierdził że zawodnik gospodarzy doznał krwotoku z nosa podczas gry w przypadkowym starciu z naszym zawodnikiem czerwona kartka Marcina Arciszewskiego została anulowana a arbiter miał zostać ukarany przez swój Wydział Sędziowski. Nawiasem mówiąc mocno dziwi to, że po tak skandalicznym „wyczynie”, gdy arbiter poświadcza nieprawdę w protokole meczowym pozwala mu się dalej bezkarnie to robić… Pan Szczypiński zarówno wcześniej (http://www.magazynpilkarski.pl/pilka-nozna/15611.html) jak i w kolejnych sezonach często „błyszczał” na boiskach III ligi, ale do soboty nie udzielał się szczególnie przeciwko naszym piłkarzom. Do czasu…

Obok sędziego „atrakcją” w Moragu był też piknik zorganizowany tuz obok płyty boiska przez jedną z firm wspierających tamtejszy klub. Okazało się, że przez cały mecz piłkarzom obu zespołów towarzyszyły przeboje typu „Jesteś szalona” i konferansjer, zaczynający każde zdanie od słowa „kochani”. Trzeba przyznać, że z taką „oprawą” meczu nie spotkaliśmy się nigdzie indziej i była ona niezwykle irytująca.

WARMIA zaczęła mecz z HURAGANEM bardzo dobrze. Skazywani na porażkę nasi piłkarze zaatakowali i już w 7 minucie po doskonale rozegranym rzucie rożnym precyzyjny strzał Marcina Arciszewskiego trafił do siatki gospodarzy. Nasz zespół po zdobyciu gola poczynał sobie jeszcze lepiej! W 13 minucie znakomite podanie od Strzelińskiego otrzymał Chyliński, który wpadł w pole karne gospodarzy, mocno strzelił na bramkę, ale piłka odbiła się od wewnętrznej strony poprzeczki i wyszła w pole. Niestety – praktycznie pierwsza akcja gospodarzy, którzy przez pierwszy kwadrans meczu nawet nie zbliżyli się do naszego pola karnego przyniosła im rzut karny w 20 minucie, gdy po dośrodkowaniu ręką zagrał w naszym polu karnym Marcin Arciszewski. Artur Naczas pewnie wykonał rzut karny i było 1:1. Po tej bramce gra się wyrównała, ale nasi piłkarze wciąż atakowali i wynik meczu wydawał się sprawą otwartą. Aż do 40 minuty, gdy pan Szczypiński zdecydował, że to on zostanie „bohaterem” meczu. Podczas jednej z akcji HURAGANU Adam Lekenta czysto wybił piłkę Grzegorzowi Naczasowi, który z kolei trafił w nogę naszego obrońcy. Pan Szczypiński wbiegł w nasze pole karne i kiedy wydawało się, że to zawodnik HURAGANU zostanie ukarany arbiter z Iławy podyktował rzut karny dla gospodarzy a kompletnie zdezorientowanemu Adamowi Lekencie pokazał czerwoną kartkę. Na nic się zdały protesty – sędzia wyprosił z ławki rezerwowych na trybuny trenera WARMII Jarosława Turowskiego. Piłkę na 11-tym metrze ustawił Artur Naczas i jego strzał kapitalnie obronił Gieniusz. Co więcej – nasz bramkarz w fenomenalnym stylu obronił też dobitkę zawodnika gospodarzy. Można powiedzieć, że sprawiedliwości stało się zadość. Tyle, że WARMIĘ przez skandaliczną decyzję sędziego, którego pamiętamy z kłamstw, które wpisuje w protokół meczowy czekała gra przeciwko mocnemu zespołowi gospodarzy przez całą drugą połowę w 10-ciu na 11-tu.

W drugiej połowie nasi piłkarze choć bronili się ambitnie, to po prostu nie dali rady. Dwukrotnie gospodarze wykorzystali swoją przewagę i zdobyli bramki ustalając wynik meczu na 3:1. Szkoda wyniku i straconych punktów, ale wydaje się, że nie mieliśmy prawa ich zdobyć w Morągu. Nie w konfrontacji z panem Szczypińskim. W poniedziałek nasz Klub złoży do prowadzącego rozgrywki Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w Olsztynie protest w sprawie sędziowania tego meczu oraz wniosek o nie obsadzanie pana z Iławy w roli sędziego meczów z udziałem naszego zespołu. Punktów to nam nie da, ale skandalem jest to, że młodzi zawodnicy, którzy dopiero zaczynają przygodę z seniorską piłką mają do czynienia z podobnymi patologiami środowiska sędziowskiego. Okazało się, że „festyn” trwał nie tylko obok boiska – na murawie zrobił go sobie w najlepsze pan Szczypiński.

Kolejny mecz WARMIA rozegra już w najbliższą środę o godzinie 17:00 w Grajewie a przeciwnikiem naszego zespołu będą podopieczni Przemysława Kołłątaja – piłkarze PŁOMIENIA Ełk. Serdecznie zapraszamy na ten mecz!

24.08.2013 Morąg, Stadion Miejski

HURAGAN Morąg – WARMIA Grajewo 3:1 (1:1)

0:1 Marcin Arciszewski 7′, 1:1 Artur Naczas 21′ (rzut karny), 2:1 Krzysztof Filipek 52′, 3:1 Daniel Chiliński 71′

HURAGAN: 1.Dzikowski – 11.Przybylski, 16.Ł.Galik, 3.A.Naczas (Kpt), 5.G.Naczas – 14.Stefanowicz (46′ 9.Chiliński), 8.Kierstan, 20.P.Galik, 4.Boczko (83’ 15.Nawrocki) – 10.Filipek, 7.Żórański (65′ 19.Czorniej)

REZERWA: 12.Marszałek – 15.Nawrocki, 18.Brzuziewski, 19.Czorniej, 9.Chiliński, 6.Rytlewski

WARMIA: 1.Gieniusz – 13.Lekenta, 20.M.Tuzinowski, 17.Arciszewski (Kpt), 9. Strzeliński – 5.Randzio, 15.Koszczuk (75′ 8.K.Górski), 7.Kozikowski, 4.Mikucki – 11.Chyliński (80′ 7.Baczewski), 19.Cybulski (65′ 16.Sypytkowski)

REZERWA: 33.Jegliński – 16.Sypytkowski, 6.Szumowski, 7.Baczewski, 8.K.Górski, 18.Golubiewski

Sędzia: Piotr Szczypiński (Iława)

Widzów:100

Żółte kartki: Chyliński (WARMIA)

Czerwona kartka: Adam Lekenta (WARMIA) 41′ (za faul???)

Zapis wydarzeń na boisku:

1′ Rozpoczynają gospodarze

3′ Mamy tu niezłą komedię w Morągu – trwa festyn tuż za płytą boiska. Wydawało się, że muzyka zostanie wyłączona po rozpoczęciu spotkania, ale właśnie słyszymy „Jesteś szalona”…

4′ A na boisku pierwszy rzut rożny dla WARMII – po dośrodkowaniu bardzo niecelnie strzelał Kamil Randzio

6′ Bardzo niecelny strzał Kierstana

7′ Drugi korner dla WARMII – dośrodkowuje Strzeliński

7′ GOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Znakomite przepuszczenie piłki przez naszych zawodników i Marcin Arciszewski precyzyjnym strzałem w róg zdobywa prowadzenie dla WARMII! Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

10′ Trzeci rzut rożny dla grajewian. Znów dośrodkowuje Strzeliński

10′ Tym razem bez zagrożenia pod bramką gospodarzy

13′ Dwustuprocentowa okazja WARMII! Strzeliński znakomicie wypuścił Chylińskiego, który z pola karnego strzelił w poprzeczkę bramki! Piłka odbiła się od jej wewnętrznej strony i wyszła w pole… to powinna być druga bramka dla naszego zespołu!

15′ Dobra gra WARMII w pierwszym kwadransie. Gospodarze nawet nie zbliżyli się do naszego pola karnego. Przed meczem były obawy o formę Marcina Strzelińskiego, który jest przeziębiony, ale nasz grający trener na boisku prezentuje się bardzo dobrze

17′ Pierwszy rzut rożny dla HURAGANU a po chwili drugi

18′ Nasi piłkarze przejęli piłkę po dośrodkowaniu

19′ Gospodarze przejęli inicjatywę i atakują

20′ Będzie rzut karny dla HURAGANU – ręką zagrał w naszym polu karnym Arciszewski 🙁

21′ GOL dla HURAGANU. Tracimy bramkę – Artur Naczas pewnym strzałem w róg pokonał Gieniusza

23′ Dobra próba WARMII, ale Mateuszowi Cybulskiemu w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg obrońca gospodarzy

28′ Za nami kilka minut gry w środkowej strefie boiska

30′ Groźny kontratak HURAGANU ale złe dośrodkowanie Stefanowicza

33′ Bardzo niecelny strzał Pawła Galika

35′ Silny strzał Dariusza Boczko i rzut rożny dla gospodarzy

35′ Po dośrodkowaniu wybijamy piłkę

38′ Kolejny korner dla gospodarzy, którzy przeważają w ostatnich minutach

40′ Skandal. Adam Lekenta czysto wybija piłkę w polu karnym a sędzia Szczypiński gwiżdże i dyktuje rzut karny dla HURAGANU. Na dodatek Lekenta otrzymuje czerwoną kartkę. To nie pierwszy w historii „POPIS” „sędziego” Szczypińskiego w meczach WARMII, ale do tematu wrócimy po meczu

42′ Adam Naczas strzela a Gieniusz kapitalnie broni!!!!!!!!!!!!! Odbitą piłkę znów przejmuje Naczas a nasz bramkarz po raz drugi kapitalną paradą wybija piłkę!!! Nadal jest 1:1.

42′ Przed rzutem karnym „sędzia” Szczypiński usuwa z ławki trenerskiej protestującego trenera Jarosława Turowskiego

45′ Trzy minuty dolicza nieudaczny arbiter do pierwszej połowy meczu

45′ + 3′ Koniec pierwszej połowy meczu. Remisujemy 1:1 w Morągu

46′ Rozpoczyna WARMIA. Drugą połowę zaczynamy w „10”-tkę. U gospodarzy zmiana – za Stefanowicza wszedł na boisko Daniel Chiliński

48′ Rzut rożny dla gospodarzy – radzimy sobie z tym zagrożeniem

48′ A z głośników płynie muzyka „Sun of Jamaica”…

49′ Dobry kontratak WARMII – Wojciech Koszczuk silnie strzela na bramkę, ale piłka mija słupek!

53′ GOL dla gospodarzy – strzelał Daniel Chiliński, Gieniusz odbił piłkę przed siebie a Filipek z najbliższej odległości zdobył gola

60′ Faulowany Piotr Chyliński, ale pan Szczypiński każe grać dalej

65′ Zmiana w WARMII – za Mateusza Cybulskiego wchodzi Paweł Sypytkowski. Zmiana w HURAGANIE – za Żórańskiego wszedł Czorniej

68′ Rzut rożny dla gospodarzy – wybijamy piłkę

70′ Żółta kartka dla Piotra Chylińskiego

71′ GOL dla HURAGANU. Daniel Chiliński ograł Mateusza Tuzinowskiego i strzelił gola 🙁

73′ Rzut rożny dla gospodarzy, ale wybijamy piłkę

74′ Kierstan w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem strzela obok słupka

75′ Zmiana w WARMII – za Koszczuka wszedł na boisko Krystian Górski

80′ Zmiana w WARMII – wchodzi na boisko Baczewski, który zmienia Chylińskiego

81′ Faul na Kozikowskim na linii pola karnego – rzut wolny wykonał sam poszkodowany w starciu, ale jego strzał minął słupek bramki HURAGANU

83′ Szkoda tego meczu. Grając w osłabionym składzie do momentu w którym pan Szczypiński wykluczył z boiska Adama Lekentę mieliśmy szansę na zdobycie punktów w Morągu. Końcowe minuty – próbujemy atakować, ale zmęczenie grą w pełnym słońcu i w 10 przeciw 11 robi swoje 🙁

83’ Zmiana u gospodarzy – Nawrocki wchodzi za Boczko

86′ Rzut rożny dla HURAGANU – dośrodkowanie po którym strzelał głową zawodnik z Morąga, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką

87′ Po ataku gości lekki strzał Czornieja mija bramkę Gieniusza

88′ Po rzucie rożnym dla gospodarzy Gieniusz kapitalną interwencją ratuje nasz zespół przed utratą czwartego gola

88′ Następny korner dla HURAGANU – tym razem szybko wybijamy piłkę

90′ Dwie minuty dolicza do regulaminowego czasu gry główny „artysta” dzisiejszego spotkania

90′ + 2′ Koniec meczu… szkoda słów komentarza. W poniedziałek nasz Klub złoży do Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w Olsztynie  protest w sprawie pana Szczypińskiego

Pan Szczypiński w roli głównej – czerwona kartka dla Adama Lekenty. (zdjęcie: www.huraganmorag.pl)