REZERWY JAGIELLONII KOLEJNYM RYWALEM.

W sobotę 17 sierpnia o godzinie 11:00 WARMIA Grajewo w kolejnym meczu rozgrywek III ligi podejmie w Grajewie rezerwy białostockiej JAGIELLONII. Po rozwiązaniu przez Zarząd PZPN rozgrywek Młodej Ekstraklasy przywrócono istnienie zespołów rezerwowych klubów z ekstraklasy, które przez kilka sezonów (od sezonu 2007/2008) tworzyły ligę ME i tym samym reaktywowano zespoły rezerw klubów z Ekstraklasy.

Decyzją PZPN drużyny rezerwowe dołączono do rozgrywek III ligi, co miało kluczowy wpływ na pozostanie WARMII w III lidze ze względu na rozszerzenie składu naszej ligi do 18 zespołów. W rozgrywkach III ligi nie mieliśmy dotąd okazji grać z naszym sobotnim rywalem. Ostatnie mecze WARMII z rezerwami JAGIELLONII miały miejsce w sezonie IV-ligowym 2005/2006, gdy nasz zespół 17.09.2005 roku pokonał białostoczan w Grajewie 5:1 (bramki: Bartłomiej Koniecko 5’, 55’, Jakub Golak 60’, Maksym Mirva 67’, 90’ (k) dla WARMII i Michał Trzeciakiewicz 39’ dla rezerw JAGIELLONII) i przegrał 23.04.2006 roku w Białymstoku 1:2 (bramki: Iwo Zubrzycki 30’, Robert Speichler 40’ (k) dla „Jagi” oraz Maksym Mirva 25’ dla grajewian). Ostatni kontakt WARMII z rezerwami JAGIELLONII miał miejsce w rozgrywkach w ramach Pucharu Polski na szczeblu woj. podlaskiego. 18 kwietnia 2007 roku w ćwierćfinale okręgowego pucharu po bramkach Wojciecha Kobeszko 1’ i Marcina Dworzańczyka 43’ JAGIELLONIA II pokonała WARMIĘ 2:0.

Trenerem rezerw białostockiego klubu jest obecnie jeden z najbardziej zasłużonych piłkarzy w historii JAGIELLONII Dariusz Bayer. Kadra zespołu to w większości zawodnicy grający dotychczas w Młodej Ekstraklasie, ale oczywiście w rezerwach mogą występować także zawodnicy pierwszego zespołu. I występują… W środowym meczu drugiej kolejki rozgrywek III ligi, który rezerwy JAGIELLONII wygrały z niezwykle mocnym SOKOŁEM Ostróda 2:1 (bramki: Paweł Drażba 63’ i Karol Mackiewicz 83’) wystąpili tacy piłkarze jak:

Tomasz Ptak (bramkarz, 9 meczów w Ekstraklasie)

Alexis Norambuena (obrońca z Chile, 130 m.)

Tomasz Porębski (obronca, 16 m.)

Ugochukwu Ukah (obrońca z Nigerii, 81 m.)

Grzegorz Arłukowicz (pomocnik, 5 m.)

Jan Pawłowski (napastnik, 18 m.)

Karol Mackiewicz (napastnik, 3 m.)

Ponadto do rozgrywek Ekstraklasy zgłoszeni są grający przeciw SOKOŁOWI Paweł Drażba, Emil Gajko, Giorgi Popchadze (z Gruzji), którzy czekają na debiut w „pierwszej” JAGIELLONII. W pierwszym meczu bieżącego sezonu JAGIELLONIA II przegrała w Działdowie ze STARTEM 0:1.

Kto wystąpi przeciw WARMII? Okaże się w sobotę, ale trzeba być pewnym, że WARMIĘ czeka ciekawy i arcytrudny mecz. W naszym zespole na pewno zabraknie Michała Osypiuka, który leczy uraz odniesiony w meczu kontrolnym z PŁOMIENIEM Ełk. W meczu z Korszami zabrakło w naszej drużynie także Marcina Baczewskiego (praca) i Mateusza Cybulskiego, którego trenerzy zdecydowali się powoli wprowadzać do zespołu i dawać więcej odpoczynku ze względu na jego młody wiek.

Dość nietypowa jak na mecze ligowe godzina rozpoczęcia spotkania z rezerwami JAGIELLONII spowodowana jest uroczystością weselną, w której bierze udział nasz bramkarz Krzysztof Gieniusz. Wejście na stadion będzie możliwe od godziny 10-tej. Tych Kibiców, którzy z różnych przyczyn nie będą mogli obejrzeć meczu zapraszamy na relację z przebiegu spotkania, która będzie przeprowadzana na stronie http://kswarmiagrajewo.org