RAPORT Z PRZYGOTOWAŃ. 58

Piłkarze WARMII Grajewo mają za sobą pierwszy tydzień przygotowań do nowego sezonu. Po inaugurującym zajęcia meczu z Reprezentacją Ligi Amatorskiej rozegranym 10 lipca w sobotę 13 lipca grajewianie rozegrali grę kontrolną z A-klasowym zespołem PROMIL Białystok. Mecz ten został zorganizowany po tym, gdy zaplanowany wcześniej na ten termin sparingpartner – NAREW Ostrołęka zrezygnowała z gry ze względu na … brak możliwości skompletowania składu.

Amatorski zespół z Białegostoku w składzie którego zagrało kilku zawodników mających za sobą grę w III i IV lidze dzielnie stawiał czoła naszej drużynie, któremu od początku meczu gra wyraźnie się nie układała. Bardzo dobrze w bramce rywali spisywał się bramkarz … WARMII Kamil Boufał, który ze względu na trudności kadrowe zespołu PROMILA wystąpił gościnnie w ich bramce w pierwszej połowie meczu. WARMIA zdobyła prowadzenie w 21 minucie, gdy ładne prostopadłe podanie od Michała Osypiuka otrzymał Piotr Chyliński, który został sfaulowany w polu karnym. Rzut karny wykorzystał Rafał Kozikowski. Niespodziewanie w 43 minucie ambitni goście wyrównali po nieporozumieniu Arciszewskiego z Sebastianem Kozłowskim i strzale Damiana Szczęsnego. Po słabej pierwszej połowie w wykonaniu grajewian w drugiej części meczu posypały się bramki. Klasycznym hat-trickiem popisał się Marcin Strzeliński, który swoje trzy gole zdobył w zaledwie 10 minut. Swoją pierwszą bramkę Marcin zdobył po ładnej, indywidualnej akcji a drugą po doskonałym podaniu młodego Adama Lekenty. Kolejne gole zdobyli Kamil Randzio i Arkadiusz Golubiewski. W końcówce meczu ładnie pokazał się młodziutki, niespełna 16 letni Mateusz Cybulski, który w 87 minucie po podaniu Mateusza Szumowskiego zdobył siódmego gola a trzy minuty później kapitalnie obsłużył podaniem Arkadiusza Golubiewskiego, który ustalił wynik meczu na 8:1 dla WARMII.

13.07.2013 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – PROMIL Białystok 8:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Rafał Kozikowski 21’ (rzut karny), 1:1 Damian Szczęsny 43’, 2:1 Marcin Strzeliński 55’, 3:1 Marcin Strzeliński 57’, 4:1 Marcin Strzeliński 65’, 5:1 Kamil Randzio 68’, 6:1 Arkadiusz Golubiewski 77’, 7:1 Mateusz Cybulski 87’, 8:1 Arkadiusz Golubiewski 90’

WARMIA: Gieniusz (46’ Boufał) – Mikucki (46’ Cybulski), Koszczuk (65’ Grochowski), Arciszewski, Randzio – Gryczan (62’ Golubiewski), Osypiuk (67’ Szumowski), Kozłowski, Strzeliński (65’ Olszyński) – Kozikowski (46’ K.Górski), Chyliński (46’ Lekenta)

PROMIL: Boufał (46’ Gieniusz) – Sobczyk, Jedliński, Holak, Danielewicz – Sosnowski, Kulgawczuk, Andzielewicz, Marmur – D.Szczęsny (70’ R.Szczęsny), Niwiński

Sędziował: Marek Frąckiel (Białystok)

 

Przed spotkaniem z PROMILEM z WARMIĄ pożegnało się dwóch zawodników. Ze względu na zakończenie studiów w Białymstoku i powrót do rodzinnego Brańska nie będzie już grał w WARMII Karol Kosiński. Najprawdopodobniej w nowym sezonie zagra on w TURZE Bielsk Podlaski. Po 6 latach gry w naszym zespole odchodzi obrońca Konrad Kowalko, który chce poświęcić więcej czasu swojej rodzinie i w nadchodzącym sezonie będzie występował w klubie, którego jest wychowankiem – PIAŚCIE Białystok.

Do kadry naszego zespołu zostali dołączeni kolejni juniorzy z zespołu trenera Wojciecha Kozikowskiego – Adam Lekenta, Patryk Olszyński (obaj już wcześniej pojawiali się na treningach seniorów a Lekenta nawet zadebiutował w III lidze), Krystian Górski oraz wspomniany najmłodszy z nich – Mateusz Cybulski. Z zespołem trenują dwaj piłkarze GRYFA Gródek – trzeciego zespołu IV ligi w ubiegłym sezonie: obrońca/defensywny pomocnik Michał Osypiuk (ur. 1986) oraz ofensywny pomocnik Sebastian Kozłowski, wychowanek HETMANA Białystok (ur. 1985). W meczu z PROMILEM zagrał w WARMII również pomocnik Kamil Gryczan (ur. 1991), który wiosną grał w ORLĘTACH Czyżew. Nie był to jednak udany występ tego zawodnika i nie trenuje on już w Grajewie. Po występie przeciwko Reprezentacji Ligi Amatorskiej pożegnał się z WARMIĄ napastnik Tomasz Dzierzgowski (ur. 1990), który został zaproszony na testy do zespołu Ekstraklasy – WIDZEWA Łódź. Na dziś niewielkie są szanse na to, że ten zawodnik zagra w WARMII w nadchodzącym sezonie.

W środę 17 lipca w Grajewie WARMIA zmierzyła się z DĘBEM Dąbrowa Białostocka – zespołem, który zajął 10 miejsce w końcowej tabeli rozgrywek III ligi w ubiegłym sezonie. Do meczu masz zespół przystąpił osłabiony brakiem kapitana zespołu Marcina Arciszewskiego. Po bardzo wyrównanym spotkaniu nasi piłkarze ulegli DĘBOWI 0:1 dzięki bramce zdobytej już w 6 minucie meczu przez Michała Łabieńca, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego „główką” zaskoczył Gieniusza. Jeszcze w pierwszej połowie meczu doskonałą szansę na wyrównanie zmarnował Piotr Chyliński, który był sam na sam z bramkarzem gości. WARMIA zwłaszcza w drugiej połowie stworzyła kilka znakomitych okazji do zdobycia goli. Bardzo dobrze spisywał się w bramce DĘBU Grzegorz Nowajczyk, który instynktownie obronił strzały Sypytkowskiego w 49 minucie, Strzelińskiego w 58 i Mateusza Cybulskiego w 71 minucie. Niestety, do końca spotkania nie udało się odmienić niekorzystnego wyniku, ale z całą pewnością był to pożyteczny sparing, w którym znów z dobrej strony pokazało się kilku naszych młodych zawodników. Po spotkaniu szczegóły dotyczące swoich występów w WARMII ustalił z Zarządem Klubu Michał Osypiuk i będzie on w zbliżającym sezonie reprezentować barwy naszego Klubu. W najbliższych dniach zapadnie decyzja co do przyszłości Sebastiana Kozłowskiego. Niewykluczone, że na kolejnych treningach pojawią się inni nowi zawodnicy, z którymi Klub prowadzi rozmowy.

Kolejny mecz WARMIA rozegra w najbliższą sobotę 20 kwietnia o godzinie 11:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie a przeciwnikiem naszych piłkarzy będzie silna ROMINTA Gołdap – trzeci zespół IV ligi warmińsko – mazurskiej w ubiegłym sezonie. Zapraszamy kibiców na ten mecz – wstęp wolny.

17.07.2013 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – DĄB Dąbrowa Białostocka 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Michał Łabieniec 6’

WARMIA: Gieniusz (65’ Jegliński) – Lekenta (50’ Olszyński), Osypiuk, Koszczuk (73’ Grochowski), Randzio – Strzeliński (70’ Golubiewski), Kozłowski, M.Tuzinowski, Sypytkowski – Chyliński (50’ Cybulski), Kozikowski (50’ Baczewski)

DĄB: Paweł Bondziul (46’ Nowajczyk) – Korotkiewicz, Markiewicz (46’ Dzitkowski), Łabieniec, Biernacki – Budnik (Adrian Citko II), Sołowiej, Chańko, Piotr Bondziul – Korolczuk (46’ Sujeta), Adrian Citko I

Sędzia: Radosław Jemielity (Łomża)


Michał Osypiuk zagra jesienią w WARMII Grajewo (Foto: gryfgrodek.futbolowo.pl)