ZMYĆ PLAMĘ.

Po srogim laniu, jakie w ubiegłą sobotę piłkarzom WARMII Grajewo sprawili zawodnicy OLIMPII Zambrów kolejny III-ligowy mecz grajewianie zagrają w sobotę 18 maja w Bielsku Podlaskim o godzinie 17:00. Gospodarze meczu – zespół TURA to beniaminek rozgrywek, który po istotnych wzmocnieniach składu dokonanych w przerwie zimowej wiosną spisuje się dobrze i obecnie melduje się na IX pozycji w tabeli z 32 punktami.
W zespole podopiecznych trenera Grzegorza Pieczywka aż roi się od zawodników, którzy w przeszłości byli związani z WARMIĄ. Maciej Kesler, Adrian Gudewicz, bramkarz Piotr Kulgawczuk i Paweł Naliwajko, który dołączył do TURA w przerwie zimowej a jeszcze jesienią występował w barwach grajewskiego zespołu. Do tych zawodników można jeszcze dodać trójkę – Pawła Łochnickiego, Huberta Karwackiego i grającego trenera Grzegorza PIeczywka, którzy w naszym Klubie byli w swoim czasie testowani. TUR w ostatniej kolejce wygrał w Szczuczynie z WISSĄ 2:1 po bramkach Piotra Murawskiego i Radosława Żero tym samym oddalając się zdecydowanie od strefy spadkowej, w której po porażce z OLIMPIĄ pogrążyła się niestety WARMIA. Mecz z TUREM będzie arcyważny dla naszego młodego zespołu i tylko zwycięstwo pozwoli na zachowanie nadziei na utrzymanie w III lidze. Wprawdzie do końca rozgrywek jest jeszcze 8 meczów, ale nie ma co ukrywać, że sytuacja WARMII w tabeli jest zła i po klęsce z Zambrowem trzeba się podnieść. Będzie to trudne, bo w składzie naszego zespołu w Bielsku Podlaskim zabraknie pauzującego za żółte kartki Kamila Randzio i Konrada Kowalko, który weźmie udział w uroczystości ślubnej swego brata. Szansę gry dostaną młodzi zawodnicy. W kadrze na sobotni mecz znaleźli się kolejni piłkarze z sekcji juniorów trenera Wojciecha Kozikowskiego: Adam Lekenta i Damian Gutowski. Niewykluczone, że któryś z nich zagra od początku przeciwko TUROWI.
 
W dotychczasowych trzecioligowych meczach obu zespołów zdecydowanie wygrywała WARMIA. TUR w trzech spotkaniach nie zdobył jeszcze ani jednej bramki w meczach przeciwko naszemu zespołowi. Obecny sezon jest dla bielszczan drugim w III lidze. Poprzednio bielszczanie występowali na tym poziomie w sezonie 2009/2010.
SEZON 2009/2010
31.10.2009 TUR Bielsk Podlaski – WARMIA 0:2
Bramki: Maksym Mirva 69, Piotr Pawluczuk 80’
12.06.2010 WARMIA – TUR Bielsk Podlaski 3:0
Bramki: Tomasz Górski 48’, Mariusz Milczarek 70’, Kamil Randzio 85’
SEZON 2012/2013
29.09.2012 WARMIA – TUR Bielsk Podlaski 0:0
 
Razem: 3 mecze, 2 zwycięstwa WARMII, 1 remis. Bilans bramkowy 5-0 na korzyść grajewian.
A już w środę 22 maja piłkarze naszego zespołu będą mieli okazję zmyć plamę z ostatniego występu przed grajewskimi Kibicami podejmując START Działdowo. Mecz, który pierwotnie miał się odbyć 13 kwietnia odbędzie się w środę o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie. Serdecznie zapraszamy Kibiców na to spotkanie. Wsparcie Sympatyków Klubu, mieszkańców naszego miasta jest bardzo ważne dla tego zespołu. Po latach oczekiwań i apeli ze strony zarówno Kibiców jak i Władz Miasta oraz Radnych o grę w zespole jak największej liczby wychowanków w rundzie wiosennej to właśnie oni stanowią obecnie zdecydowaną większość w kadrze WARMII. Klub realizując te postulaty stawia na nich, bo to oni są jego przyszłością. Pomimo porażek i jak dotąd bardzo nieudanej rundy wiosennej wierzymy, że prawdziwi Kibice pozostaną z nami na dobre i na złe.