BEZ BRAMEK Z PŁOMIENIEM.

W kolejnym sparingu przed rundą wiosenną rozgrywek III ligi w sobotę na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Łomży WARMIA Grajewo zremisowała z PŁOMIENIEM Ełk 0:0. Zajmujący po rundzie jesiennej wysokie VI miejsce w tabeli podopieczni trenera Przemysława Kołłątaja byli bardzo wymagającym rywalem dla naszej drużyny. W ich zespole wystąpił transferowany tej zimy z MRĄGOWII Mrągowo jeden z najlepszych zawodników naszej ligi pomocnik Łukasz Kuśnierz. Przeciwko swojej byłej drużynie nie zagrał kontuzjowany Maksym Mirva, który rok temu zasilił ełcki klub.
Mecz nie obfitował w sytuacje podbramkowe – gra toczyła się najczęściej w środkowej strefie boiska. W pierwszej części meczu z bardzo dobrej strony pokazał się bramkarz WARMII Krzysztof Gieniusz, który trzykrotnie popisał się kapitalnymi interwencjami po strzałach piłkarzy PŁOMIENIA. Sytuacje miała również WARMIA, lecz brakowało precyzji w ich wykończeniu a strzały z dalszej odległości jak piękne uderzenie Krzysztofa Jamińskiego w 22 minucie bronił Mierzejewski.
W drugiej połowie na boisku w grajewskim zespole pojawiło się kilku młodszych piłkarzy i optyczną przewagę posiedli ełczanie. Dobrze spisywała się jednak nasza obrona i obaj bramkarze. W 64 minucie po ładnej akcji naszego zespołu piłka po strzale Sypytkowskiego trafiła w końcu do siatki, ale sędzia uznał, że nasz zawodnik był na pozycji spalonej. Pomimo starań obu zespołów o zdobycie zwycięskiego gola mecz zakończył się bezbramkowym remisem, który nie krzywdzi żadnej ze stron.
Po meczu dla portalu www.bialystok.sport.pl nasz trener (nie grający w meczu z PŁOMIENIEM z powodu przeziębienia) powiedział – Cieszymy się, że sprawdziliśmy się w sobotę z drużyną z naszej klasy rozgrywkowej; można było zobaczyć w tym meczu pewne rzeczy, które będą obowiązywały w III lidze, bo dla niektórych młodych chłopaków jest to nowość. Wynik to drugorzędna sprawa. Interesowało mnie to, jak piłkarze wykonują założenia taktyczne, które nakreśliliśmy sobie przed sparingiem. Po raz pierwszy pokazałem zawodnikom pewien schemat rozegrania i udało się według niego dwie fajne akcje zorganizować. Z tego jestem zadowolony, a reszta – do poprawki.
O swojej pracy w roli grającego szkoleniowca:
Wcześniej przygotowywałem się już do tej roli. Zobaczymy, z jakim skutkiem wyjdzie to w Grajewie. Funkcja grającego trenera ma dwa oblicza. Wiadomo, że pewne rzeczy lepiej widać z ławki, ale z drugiej strony to dobra sprawa, bo będę mógł na boisku przypominać chłopakom założenia taktyczne i podpowiadać, jak mają w danej sytuacji się zachować – tłumaczy Robert Speichler.
Kolejny mecz kontrolny nasi piłkarze rozegrają za tydzień 23 lutego o godzinie 13:00 w Łomży. Przeciwnikiem WARMII będzie OSTROVIA Ostrów Mazowiecka.
 
16.02.2013 Łomża, boisko MOSiR
WARMIA Grajewo – PŁOMIEŃ Ełk 0:0
 
WARMIA: Gieniusz (60’ Boufał) – Mikucki (46’ Sypytkowski), Domurat (46’ M.Tuzinowski), Kowalko (60’ Koszczuk), Randzio – Chyliński (60’ T.Lewosz), Arciszewski, Kosiński (60’ Grochowski), Jamiński (60’ Golubiewski), Kozikowski – Gutowski (46’ Baczewski)
PŁOMIEŃ: Mierzejewski – Koszycki, Kołłątaj, Szaraniec, Safaryan – Supiński (46’ Strychalski), Sklarzewski, Kuśnierz, Komorowski, Trzaskalski (46’ Zalewski) – Niedźwiecki
Sędzia: Radosław Jemielity (Łomża)

Kamil Randzio (przy piłce) mimo młodego wieku jest obecnie jednym z najbardziej doświadczonych piłkarzy WARMII.