ROBERT SPEICHLER TRENEREM WARMII.

Robert Speichler (32 l.) będzie nowym grającym trenerem grajewskiej WARMII. Na tym stanowisku zastąpi on Marcina Strzelińskiego, który już w końcówce rundy jesiennej zakończył pracę szkoleniową w naszym Klubie.

Urodzony 27 listopada 1980 roku w Białymstoku Robert Speichler jest wychowankiem MOSP JAGIELLONII Białystok. Ten środkowy, ofensywny pomocnik, słynący z doskonałych podań i świetnie wykonywanych rzutów wolnych spędził kilka sezonów w JAGIELLONII, ale był też piłkarzem m.in. LECHII Gdańsk, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i greckiego PAÓ Rouf. Rundę jesienną Robert spędził w Dąbrowie Białostockiej, gdzie występował w tamtejszym DĘBIE. Ciekawostką jest to, że jesienią Speichler w barwach DĘBU w meczu rozgrywanym w Grajewie z WARMIĄ nie wykorzystał dla swego zespołu rzutu karnego. Warto też dodać, że właśnie DĄB Dąbrowa Białostocka będzie pierwszym rywalem WARMII w rozpoczynającej się 28 marca rundzie wiosennej rozgrywek III ligi.

Oto notatka o nowym trenerze i zawodniku WARMII ze strony www.jagiellonia.neostrada.pl

Uzdolniony zawodnik, wychowanek białostockiej Jagiellonii. W wieku 12 lat zdobył 2 bramki w meczu z młodymi zawodnikami FC Barcelony, co mogło wróżyć zawodnikowi niezłą karierę piłkarską. W młodości grał przez sezon w Polonii Bydgoszcz, gdzie ze względów osobistych musiał się udać na pewien czas. Wraca w rodzinne strony i w sezonie 1998/99 reprezentuje solidny, IV-ligowy KP WP Wasilków, prowadzony przez Witolda Mroziewskiego. Od sezonu 1999/00 ponownie gracz Jagiellonii. Początkowo ma problemy z przebiciem się do podstawowego składu, zarówno w IV (99/00), jak i w III lidze (00/01). Po awansie Jagiellonii w 2001 roku do II ligi nie zmieścił się w szerokiej kadrze zespołu (trener W.Łazarek) i został wypożyczony na rok do III ligowego Hetmana Białystok, gdzie należał do najlepszych graczy. Tam ma okazję okrzepnąć i nabrać doświadczenia w seniorskiej piłce. Po spadku Jagiellonii do III ligi w 2003 roku, wraca z wypożyczenia. Niemal od razu wywalczył sobie silną pozycję w zespole, który w niezłym stylu powraca, po rocznej banicji, do II ligi. W sezonie 2003/04 jest już podstawowym zawodnikiem II ligowej Jagiellonii, jednakże jego forma jest niestabilna. Na przykładzie dwumeczu przeciwko Legii Warszawa w 1/2 Pucharu Polski da się zauważyć, że być może lepiej grałoby mu się w I lidze, gdzie większą uwagę przywiązuje się do gry technicznej, aniżeli boiskowej walki. W sezonie 2004/05 udowadnia, że posiada nieprzeciętny potencjał. Zalicza się do czołowych zawodników zespołu. Wyróżnia się dużą ilością asyst (doskonałe prostopadłe podania), rozwija się też taktycznie, pokazuje spore umiejętności techniczne. Wzbudza jednocześnie zainteresowanie działaczy drużyn polskiej ekstraklasy. Od sezonu 2005/06 spisuje się znacznie poniżej oczekiwań i praktycznie przesądzone jest jego odejście z Jagiellonii po zakończeniu edycji ligowej 2006/07. Zimą 2007 roku pozyskaniem zawodnika zainteresowany jest W.Mroziewski, szkoleniowiec Odry Opole. Jagiellonia wystawia piłkarza na listę transferową. W zespole Tarasiewicza, a potem Płatka nie ma pewnego miejsca w składzie. Co prawda w sezonie 2006/07 uzyskuje z Jagiellonią awans do Ekstraklasy, ale klub nie jest zainteresowany przedłużeniem, wygasającego latem 2007 roku, kontraktu. Latem 2007 roku podpisuje kontrakt z Lechią Gdańsk. Z gdańskim zespołem uzyskuje awans do Ekstraklasy, jednakże po zakończonym sezonie musi sobie szukać nowego klubu. Latem 2008 roku wiąże się rocznym kontraktem z zespołem nowej II ligi – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W rundzie jesiennej 2008/09 podstawowy gracz, wiosną przesunięty do zespołu rezerw. Ma jednak udział w awansie zespołu KSZO do I ligi. Latem 2009 przymierzany do Górnika Łęczna, ale zatrudnienie znajduje w zespole beniaminka greckiej 3 ligi – PAÓ Rouf. Latem 2010 roku na pół roku trafia do Ruchu Wysokie Mazowieckie. W przerwie zimowej 2010/11 rozwiązuje z tym zespołem kontrakt i wiąże się z beniaminkiem II ligi – Sokołem Sokółka. Od lata 2011 piłkarz Dębu Dąbrowa Białostocka. W 2011 roku przejmuje od Mariusza Kulhawika grupę żaków (rocznik 2002) BSP Jagiellonii Białystok.

Nowy trener spotka się z zespołem 16 stycznia na pierwszym treningu. W tym dniu nasi piłkarze wznowią zajęcia treningowe w ramach przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2012/2013.

O zmianach w składzie więcej będzie wiadomo po rozpoczęciu treningów. Na dziś swoje odejście z WARMII zadeklarował Marcin Strzeliński, który pragnie kontynuować pracę szkoleniową w innym klubie. Zapewne nie zobaczymy w barwach grajewskiego zespołu w rundzie wiosennej Mariusza Milczarka, który ma zamiar poświęcić się pracy zawodowej. Do treningów powrócą wychowankowie naszego Klubu – Rafał Kozikowski (powrót z wypożyczenia do WISSY Szczuczyn) a także po kontuzjach Tomasz Lewosz i Tomasz Górski. Dużym wzmocnieniem linii środkowej naszego zespołu powinno być przyjście wspomnianego grającego trenera, który mamy nadzieję wypełni lukę w naszym zespole na pozycji klasycznego środkowego pomocnika. Na dziś żaden piłkarz z wyjątkiem wspomnianego Marcina Strzelińskiego nie zgłosił chęci opuszczenia WARMII, ale sytuacja finansowa związana z obniżeniem dotacji ze środków samorządowych zapewne przyniesie zmiany także w składzie zespołu.

Jeszcze przed zakończeniem rundy jesiennej dyrektor Klubu ustalił terminy sparingów, które WARMIA rozegra w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej.

26.01 – turniej halowy im. Emila Świderskiego w Szczuczynie
02.02 – MAZUR Ełk (w Łomży)
09.02 – PROMIEŃ Mońki (w Białymstoku)
16.02 – PŁOMIEŃ Ełk (w Łomży)
23.02 – OSTROVIA Ostrów Mazowiecka (w Łomży)
02.03 – ZNICZ Biała Piska (w Łomży)
09.03 – ROMINTA Gołdap (w Łomży)
16.03 – KS Michałowo (w Białymstoku lub Grajewie)

Niewykluczone jest rozegranie innych meczów oprócz tych już ustalonych, zwłaszcza w terminie 23 marca – na tydzień przed startem rozgrywek ligowych ligowych.