SMUTNE ZAKOŃCZENIE.

W meczu kończącym rozgrywki III ligi w 2012 roku WARMIA uległa WISSIE Szczuczyn 1:2. Jeśli nie wykorzystuje się takich sytuacji do zdobycia bramek jakie mieli nasi piłkarze w pierwszej połowie to… przegrywa się mecze w tak głupi sposób jak dziś. Bo choć pierwszą okazję do zdobycia gola mieli goście po akcji Kurcewicza z Łapińskim, to w rewanżu Marcin Strzeliński miał jeszcze lepszą sytuację po podaniu Chylińskiego. Nasz zawodnik uderzył piłkę zbyt lekko i nie zdobył bramki. W 22 minucie strzał Hudonia trafił w zewnętrzną stronę słupka bramki WISSY. Dwie minuty później kapitalną akcję przeprowadził lewą stroną boiska Piotr Chyliński, którego podanie zamienił na bramkę właśnie Hudoń. Kolejną sytuację mieli grajewianie w 32 minucie, kiedy po strzale Arciszewskiego piłka dosłownie o centymetry ominęła bramkę gości. Nasz zespół grał nieźle, skutecznie rozbijając ataki WISSY i konstruując groźne ataki. Do czasu… W 36 minucie Konrad Kowalko wyprowadzając piłkę spod naszego pola karnego zaplątał się w niepotrzebny drybling tracąc ją na rzecz Kurcewicza, który szybko skorzystał z prezentu naszego obrońcy i zdobył wyrównanie. Po tym kuriozalnym golu gra WARMII siadła i choć nasi piłkarze starali się zdobyć gola to jednak ataki nieco osłabły.

W drugiej połowie ten dobry przed przerwą mecz mocno się popsuł. Boisko musiał opuścić Piotr Chyliński, który doznał urazu mięśni brzucha a który w pierwszej połowie był najlepszym zawodnikiem naszego zespołu. Pomimo słabszej gry WARMIA w 62 minucie stworzyła sobie znakomitą sytuację do zdobycia gola. Wierzbicki będąc sam na sam z bramkarzem WISSY dogrywał do Strzelińskiego – który jednak nie był w stanie jednak opanować źle zagranej piłki. Taka niewykorzystana okazja musiała się zemścić i zaledwie dwie minuty później Łapiński przelobował Gieniusza ustalając wynik meczu na 2:1 dla WISSY. Do końca meczu nasi piłkarze co prawda próbowali atakować, ale te próby wyglądały mizernie. W ostatniej minucie spotkania WARMIA wykonywała dwa rzuty różne. Pod bramką WISSY pojawił się nawet bramkarz WARMII Krzysztof Gieniusz, jednak nic z tego nie wyszło i mecz zakończył się przykrą porażką grajewian 1:2.

To była nieudana jesień w wykonaniu WARMII. Nasza drużyna w 17 meczach zdobyła 19 punktów i zajmuje XIII pozycję w tabeli. Biorąc pod uwagę praktycznie niezmieniony skład w stosunku do rundy wiosennej jakże udanego ubiegłego sezonu ten wynik to porażka. Na podsumowanie przyjdzie jednak czas. Teraz zespół czeka przerwa w treningach do połowy stycznia. W najbliższych tygodniach zapadną decyzje odnośnie kadry zawodniczej, szkoleniowej i organizacyjnej Klubu. Szykują się zmiany, ale o tym już niebawem.

18.11.12 Grajewo, Stadion Miejski im.W.Terleckiego

WARMIA Grajewo – WISSA Szczuczyn 1:2 (1:1)

1:0 Tomasz Hudoń 24′, 1:1 Maciej Kurcewicz 36′, 1:2 Wojciech Łapiński 64′

WARMIA: 1. Gieniusz – 5. Randzio, 3. Domurat, 18. Naliwajko, 10. Kowalko – 4. Hudoń (58′ 21. Mikucki), 15. Kosiński, 7. Arciszewski (Kpt), 9. Strzeliński (77′ 11. Górski) – 19. Wierzbicki (72′ 2. Gutowski), 6. Chyliński (46′ Milczarek)

WISSA: 22. Rudneu – 4. Denert, 11. Guzowski (63’ 6. Sowa), 3. Orłowski (Kpt), 5. Waszkiewicz – 16. Nikitin (70′ 14. P.Marcinkiewicz), 23. Kurcewicz (90′ 15. Trambecki), 8. Berezowski, 19. Wojtkielewicz – 18. Kiljańczyk, 10. Łapiński (81’ 7. Dworzańczyk)

REZERWA: 1. Alicki – 9. K.Marcinkiewicz, 14. P.Marcinkiewicz, 7. Dworzańczyk, 15. Trambecki, 6. Sowa, 20. Rostek

Sędzia: Konrad Kiełczewski (Wasilków)

Żółte kartki: Domurat, Naliwajko (WARMIA), Nikitin, Waszkiewicz, Kiljańczyk, Denert, P.Marcinkiewicz (WISSA)

Widzów: 300

1′ Rozpoczyna WARMIA

2′ Akcja gości, piłkę otrzymał w polu karnym Łapiński, który jednak strzela bardzo niecelnie

4′ Po zespołowej akcji Karol Kosiński strzela z 20 metrów ponad poprzeczką bramki WISSY

5′ Doskonała sytuacja do zdobycia bramki dla gości po szybkim kontrataku Łapińskiego z Kurcewiczem, ale ten ostatni nie zdążył do podania swojego kolegi

8′ W rewanżu w świetnej sytuacji znalazł się Strzeliński – po dośrodkowaniu Chylińskiego piłka w polu karnym minęła obrońców WISSY ale Strzeliński nieczysto uderzył ją i po otarciu od któregoś z piłkarzy gości wyszła ona poza bramkę. WARMIA ma pierwszy rzut rożny

9′ Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego szybko przejmują piłkę goście

17′ Znakomicie zaatakował prawą stroną boiska Chyliński, jego dośrodkowanie jednak na rzut rożny wybił Rudneu

17′ Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafia do Arciszewskiego, jednak jego strzał mija bramkę WISSY

22′ Tomasz Hudoń otrzymał podanie z prawej strony pola karnego, odważnie strzelił ale piłka trafia w słupek bramki WISSY i opuszcza boisko

24′ GOOOOOL!!! Znakomita akcja Chylińskiego z lewej strony boiska – nasz zawodnik minął obrońców WISSY i strzelił wzdłuż bramki gości a nadbiegający Hudoń wcisnął piłkę do bramki z najbliższej odległości! WARMIA prowadzi 1:0!

28′ Łukasz Domurat otrzymuje żółtą kartkę za faul na zawodniku WISSY

32′ Za faul na Konradzie Kowalko żółtą kartką ukarany został Mateusz Nikitin

32′ Po rzucie wolnym piłka trafia na polu karnym do Arciszewskiego, którego strzał z półobrotu o centymetry mija słupek bramki WISSY

33′ Rzut rożny dla grajewian – piłkę jednak przejmują szczuczynianie

34′ Słaby strzał Kurcewicza z 25 metrów mija bramkę Gieniusza

36′ Fatalny błąd Konrada Kowalko, który pogubił się wyprowadzając piłkę tracąc ją na rzecz Kurcewicza, który w sytuacji sam na sam z Gieniuszem bez problemu zdobywa gola

37′ Faulowany Chyliński wychodzący na czystą pozycję – żółta kartka dla Waszkiewicza

37′ Rzut wolny z 18 metrów na wprost bramki WISSY – Strzeliński uderzył jednak ponad bramką

45′ Kiljańczyk z lewej strony pola karnego groźnie strzela ale Gieniusz nie daje się zaskoczyć

45′ Sędzia Konrad Kiełczewski zakończył pierwszą połowę meczu – zamiast prowadzić 2:0 remisujemy 1:1

46′ Drugą połowę zaczynają goście. W WARMII jedna zmiana – za Chylińskiego, który ucierpiał w jednym ze starć na boisko wchodzi Mariusz Milczarek

47′ Mamy informację, że Piotr Chyliński – bodaj najlepszy zawodnik w naszym zespole w pierwszej części meczu opuścił boisko z powodu urazu mięśni brzucha

47′ Tymczasem na boisku leży kontuzjowany Gieniusz, który ucierpiał w starciu z Kiljańczykiem

48′ Na szczęście nasz bramkarz wraca do gry

51′ Rzut rożny dla WARMII, ale dośrodkowanie przejmują piłkarze WISSY

56′ Groźnie pod bramką WISSY, ale Wierzbicki nie przejął piłki, którą złapał Rudneu

58′ Zmiana w WARMII – za Tomasza Hudonia na boisko wchodzi Marcin Mikucki

60′ Przerwa w grze – z boiska schodzi kontuzjowany Guzowski

62′ Znakomita okazja dla WARMII – Strzeliński jednak nie doszedł do podania Wierzbickiego

63′ Zmiana w WISSIE – za Guzowskiego na boisko wszedł Sowa

64′ Przegrywamy 1:2. Po błędzie naszej obrony Łapiński przelobował Gieniusza i piłka mimo rozpaczliwych prób wybicia jej z linii bramkowej przez Naliwajkę wpada do bramki 🙁

70′ Zmiana w WISSIE – za Nikitina wchodzi na boisko Przemysław Marcinkiewicz

72′ Zmiana w WARMII – za Wierzbickiego wchodzi na boisko debiutant ligowy Damian Gutowski

76′ Na boisku nie dzieje się nic ciekawego od kilku minut – do zmiany w WARMII przygotowany Paweł Górski

77′ Górski zastępuje Strzelińskiego

78′ Żółta kartka dla Denerta

79′ Ładny strzał Arciszewskiego broni Rudneu

81′ Zmiana w WISSIE – za Łapińskiego wchodzi Dworzańczyk

82′ Żółta kartka dla P.Marcinkiewicza

83′ Z rzutu wolnego ładnie strzela Milczarek, ale Rudneu wybija piłkę ponad poprzeczkę

83′ Po rzucie rożnym goście wybijają piłkę poza swoje pole karne

84′ Żółta kartka dla Naliwajki

85′ Strzał Mikuckiego ponad bramką WISSY

90′ Sędzia o 5 minut przedłużył ten mecz

90′ + 3′ Zmiana w WISSIE – za Kurcewicza wszedł Trambecki

90′ + 5′ Dwa kolejne rzuty rozne dla WARMII – bez powodzenia

90′ + 6′ Koniec meczu. Przegrywamy 1:2