TRUDNA PRZEPRAWA W KORSZACH.

W sobotę o godzinie 15:00 w Korszach WARMIA Grajewo zagra z jedną z najbardziej nieobliczalnych drużyn w naszej lidze – MKS Korsze. Naszych piłkarzy czeka niezwykle trudny mecz z zespołem, który w ostatniej kolejce pokonał na wyjeździe WISSĘ Szczuczyn 2:1 po bramkach Michała Millera i Adama Krajewskiego. Swojego rodzaju ciekawostką jest to, że mecz w Szczuczynie zakończył się skandalem, o czym relacjonuje serwis www.mks-korsze.pl : „Po końcowym gwizdku doszło do chuligańskich ataków na arbitrów spotkania. Sędzia główny w drodze do szatni został opluty, natomiast jeden z jego asystentów otrzymał uderzenie parasolką w plecy. Należy podkreślić, że w czasie meczu nie było odpowiednich służb porządkowych, które zapewniłyby bezpieczeństwo zawodnikom oraz sędziom. Do zachowania swoich „kibiców” dostosował się prezes Wissy, który po spotkaniu w wulgarny i agresywny sposób, posługując się rynsztokowym słownictwem oceniał pracę arbitrów.”
Drużyna naszych sobotnich rywali od czterech kolejek nie przegrała meczu i systematycznie maszeruje w górę tabeli zajmując po dwunastu kolejkach spotkań ósme miejsce z dorobkiem 17 punktów. MKS Korsze to zespół oparty na wychowankach tego klubu. Wyróżniającymi się zawodnikami są Michał Miller, Piotr Kozłowski i Krzysztof Piwiszkis. W przerwie letniej niespodziewanie do swojego macierzystego zespołu wrócił znany z występów w OLIMPII Elbląg, LECHII Gdańsk i Niecieczy Piotr Trafarski. To wielkie wzmocnienie siły ofensywnej MKS, która i tak należała do lepszych w lidze. Trio napastników Piotr Kozłowski, Michał Miller i wspomniany Trafarski jest w stanie rozmontować każdą obronę ligowych rywali. W tym sezonie ta trójka zawodników zdobyła do spółki już 17 bramek (Miller – 7, Trafarski – 6 i Kozłowski – 4).
Korszanie są w bieżących rozgrywkach sprawcami bodaj największej sensacji demolując w XI kolejce na własnym stadionie czołową drużynę tabeli naszej ligi – GRANICĘ Kętrzyn aż 7:0! Pewne jest, że tylko maksymalna koncentracja i walka przez 90 minut mogą przynieść naszym piłkarzom punkty w sobotnim meczu.
Dotychczasowe potyczki WARMII z MKS były wyrównane. W Grajewie wygrywała WARMIA a w Korszach gospodarze. W wiosennym meczu obu zespołów MKS na własnym boisku wygrał po bardzo kontrowersyjnym karnym w 90 minucie i skandalicznym sędziowaniu pana Stańczaka z Olsztyna.
Oto bilans dotychczasowych III-ligowych gier pomiędzy sobotnimi rywalami:
 
SEZON 2010/2011
30.10.2010 MKS Korsze – WARMIA Grajewo 2:1
Bramki: Piotr Kozłowski (2) 6′, 66′ – Daniel Tuzinowski 46′
11.06.2011 WARMIA Grajewo – MKS Korsze 1:0
Bramka: Daniel Tuzinowski 14′
 
SEZON 2011/2012
14.09.2011 WARMIA Grajewo – MKS Korsze 3:1
Bramki: Bartłomiej Wierzbicki (2) 28′, 44′, Paweł Górski 73′ – Krzysztof Piwiszkis 23′

21.04.2012 MKS Korsze – WARMIA Grajewo 2:1

Bramki: Piotr Kozłowski 77′, Wojciech Mikołajczyk 90′ (rzut karny) – Marcin Strzeliński 11′ 

Razem 4 mecze – 2 zwycięstwa WARMII i 2 MKS. Bramki: 6-5 na korzyść grajewian.
 
W naszym zespole za żółte kartki musi pauzować w tym meczu Karol Kosiński i będzie to duże osłabienie WARMII. Na pewno w Korszach nie zagrają kontuzjowany Łukasz Wójcik i Mateusz Tuzinowski, który … wyjeżdża na pielgrzymkę maturzystów. Wrócił do treningów Paweł Górski, ale jego udział w sobotnim meczu jest raczej wykluczony. Niespodzianką może być powrót do zespołu Krzysztofa Krukowskiego, który studiuje w Gdańsku, lecz w ten weekend ma być do dyspozycji naszego trenera. Tomasz Hudoń odczuwa jeszcze skutki niedawnej kontuzji i raczej nie zagra od początku meczu.
Relacja LIVE z meczu WARMII Grajewo z MKS Korsze dostępna będzie pod adresem http://warmiagrajewo.webuda.com/ w sobotę od godziny 15:00.