REMIS I ŻAL.

W sobotę piłkarze WARMII Grajewo już po raz kolejny uraczyli swoich kibiców arcyciekawym widowiskiem. W meczu z PŁOMIENIEM Ełk było wszystko, za co sympatycy piłki nożnej kochają tą dyscyplinę sportu. Emocje, wysoki – jak na rozgrywki III ligi – poziom sportowy , piękne akcje i wysokie tempo gry. Niestety, choć do zwycięstwa zabrakło niewiele grajewscy piłkarze podzielili się punktami z ełckim zespołem.
Od początku spotkania potwierdziło się, że PŁOMIEŃ choć jest beniaminkiem III ligi to już należy do czołowych zespołów w naszej grupie. Doświadczeni piłkarze sprowadzeni do Ełku dali jakość temu zespołowi i nieprzypadkowo ełczanie zajmują wysoką pozycję w tabeli rozgrywek. Grajewianie jednak nie zamierzali statystować na boisku i od początku spotkania optycznie przeważali. Z czasem gra się wyrównała i choć lepsze sytuacje stwarzała WARMIA, to jednak PŁOMIEŃ raz po raz sprawdzał świetnie dysponowanego w tym meczu Krzysztofa Gieniusza. Kiedy wydawało się, że pierwsza część meczu zakończy się bezbramkowo – w doliczonym czasie gry Marcin Strzeliński wykonał rzut rożny, dośrodkował a kapitan naszego zespołu Marcin Arciszewski fantastyczną “główką” posłał piłkę do siatki byłego bramkarza młodzieżowej reprezentacji Polski Andrzeja Szyszko. Na przerwę nasz zespół schodził do szatni z jednobramkową przewagą.
W drugiej połowie mecz stał się jeszcze lepszy – co chwilę akcje przenosiły się z jednego pod drugie pole karne. W 59 minucie powinno być 2:0 dla WARMII, lecz tylko Szyszko wie jak obronił strzał Arciszewskiego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. PŁOMIEŃ wciąż groźnie atakował, ale ełczanie nie mieli sposobu na Gieniusza w bramce WARMII. Kluczowy moment meczu miał miejsce w 76 minucie, gdy kontrowersyjną decyzję podjął sędzia Tokarewicz pokazując drugą żółtą kartkę dla Karola Kosińskiego, który czysto wybił piłkę zawodnikowi PŁOMIENIA. Arbiter uznał, że było to niebezpieczne zagranie i usunął naszego zawodnika z boiska, gdyż ten miał już wcześniej jedno upomnienie. PŁOMIEŃ szybko zwietrzył swoją szansę i ruszył do zmasowanego ataku. Nasz zespół trzymał się dzielnie i nawet grając w dziesiątkę mógł zdobyć gola w 81 minucie, gdy Wierzbicki był sam na sam z bramkarzem gości, który obronił strzał naszego zawodnika. Niestety – w 87 minucie po zagraniu Twardowskiego z najbliższej odległości głową pokonał naszego bramkarza Kamil Stankiewicz. Zdaniem wielu strzelec bramki był na spalonym, lecz arbiter uznał gola. Trzy minuty później znakomitej szansy dla gości nie wykorzystał Trzaskalski. Gdy wszyscy dobrze życzący WARMII trzymali kciuki za utrzymanie remisu nasi piłkarze już w doliczonym czasie gry stworzyli sobie świetną szansę po tym, gdy wprowadzony na boisko na ostatni kwadrans Mariusz Milczarek (który po niemal rok trwającej rehabilitacji powrócił do gry) znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale strzelił ponad poprzeczką. Milczarek jeszcze raz wystąpił w roli głównej – w ostatniej akcji meczu świetnie pokazał się z prawej strony boiska Piotr Chyliński, który wycofał piłkę w pole karne do Milczarka a ten został sfaulowany. Nie było wątpliwości – sędzia podyktował rzut karny dla WARMII. Do piłki podszedł kapitan naszego zespołu Marcin Arciszewski, który wziął na siebie ogromną odpowiedzialność. Niestety, strzał Marcina trafił w słupek bramki PŁOMIENIA i niemal natychmiast po wykonaniu jedenastki sędzia zakończył mecz.
Choć PŁOMIEŃ postawił WARMII trudne warunki to jednak szkoda straconej szansy na zdobycie kompletu punktów. Zwłaszcza, że kolejny mecz WARMIA rozegra w Zambrowie z będącą na fali OLIMPIĄ, która po słabym starcie wygrywa mecz za meczem. Grając jednak tak jak w sobotę z PŁOMIENIEM przy lepszej skuteczności stać naszych piłkarzy na dobry wynik.

Grajewo 15.09.2012, Stadion Miejski im.W.Terleckiego

WARMIA Grajewo – PŁOMIEŃ Ełk 1:1 (1:0)

1:0 Marcin Arciszewski 45′, 1:1 Kamil Stankiewicz 87′

WARMIA: 1. Gieniusz – 17. Arciszewski (Kpt), 18. Naliwajko, 3. Domurat, 10. Kowalko – 5. Randzio, 4. Hudoń (87’ 6. Chyliński), 15. Kosiński, 9. Strzeliński – 11. Wierzbicki (88′ 20. M.Tuzinowski), 8. Krukowski (75′ 7. Milczarek)

REZERWA: 12. Wiktoruk – 21. Mikucki, 20. M.Tuzinowski, 7. Milczarek, 6. Chyliński, 16. Golubiewski, 13. Baczewski

PŁOMIEŃ: 1. Szyszko – 2. Koszycki, 16. Szaraniec, 21. Molski, 15. Safaryan (81′ 11. K.Stankiewicz) – 9. Trzaskalski, 18. Mirva (Kpt), 6. Komorowski (58′ 10. Popławski), 5. Sklarzewski – 7. Niedźwiecki (75′ 17. J.Stankiewicz), 20. Twardowski

REZERWA: 84. Mierzejewski – 17. J.Stankiewicz, 11. K.Stankiewicz, 22. Adasiewicz, 8. Janik, 14. Kropiewnicki, 10. Popławski

Sędzia: Dariusz Tokarewicz (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: Domurat, Arciszewski, Kosiński (dwie) (WARMIA), Sklarzewski, Mirva (PŁOMIEŃ)

Czerwona kartka: Kosiński (za drugą żółtą) (WARMIA) – 76′

Widzów: 300

Zapis relacji LIVE ze strony http://warmiagrajewo.webuda.com

1′ Mecz rozpoczyna WARMIA

2′ Rzut rożny dla WARMII – dośrodkowanie Strzelińskiego i strzał Kosińskiego ponad poprzeczką bramki gości
5′ Drugi rzut rożny dla WARMII. Ponownie dośrodkowuje Strzeliński, trochę zamieszania na polu karnym ełczan, ale obrońcy PŁOMIENIA wybijają piłkę

16′ Groźna akcja WARMII – w dobrej sytuacji w polu karnym Krukowski, ale naciskany przez obrońcę PŁOMIENIA nasz napastnik strzelił ponad poprzeczką

18′ W pierwszym kwadransie gra toczyła się głównie w środku pola. WARMIA posiadała optyczną przewagę z której poza rzutami rożnymi niewiele wynikało. Jak dotąd żaden zespół nie miał stuprocentowych sytuacji do zdobycia gola

20′ Rzut wolny dla WARMII z prawej strony boiska – dośrodkowanie Strzelińskiego i w ostatniej chwili obrońca PŁOMIENIA wybił piłkę przygotowaną do strzału przez Kosińskiego

22′ Pierwszy rzut rożny dla PŁOMIENIA – dośrodkowuje Mirva, piłkę piąstkuje w pole Gieniusz

28′ Safaryan z lewej strony dośrodkowuje, ale dośrodkowanie okazuje się strzałem – na szczęście Gieniusz pewnie broni

29′ Znów groźnie – strzał Sklarzewskiego broni Gieniusz

30′ Ładna akcja WARMII i dobra okazja do zdobycia gola – Randzio otrzymuje piłkę z prawej strony boiska i w polu karnym podaje do Krukowskiego, którego jednak uprzedza Szyszko

31′ Strzał Niedźwieckiego obok słupka naszej bramki

35′ Strzeliński sfaulowany – żółta kartka dla Sklarzewskiego

36′ Rajd lewą stroną boiska i świetne dośrodkowanie Krukowskiego do Kamila Randzio, lecz ten nie opanował piłki

37′ Rzut rożny dla WARMII – dośrodkowanie Strzelińskiego, „główka” Kosińskiego i piłka trafia do będącego w znakomitej sytuacji Naliwajki, który strzela wysoko ponad poprzeczką! To była bodaj najlepsza okazja do zdobycia gola w tym meczu!

41′ Tym razem groźnie pod naszą bramką – piłkę w polu karnym przejął Twardowski, ale jego strzał broni Gieniusz

44′ Bedzie groźnie – rzut wolny dla PŁOMIENIA z 20 metrów na wprost bramki i żółta kartka za faul dla Domurata

44′ Strzał Mirvy broni Gieniusz

45′ Sędzia Tokarewicz doliczył 2 minuty do regulaminowego czasu gry

45′ +1′ Jeszcze jeden rzut rożny dla WARMII – dośrodkowuje tradycyjnie Strzeliński

45′ + 2′ GOOOOOOOOL!!! Kapitalna główka Marcina Arciszewskiego po dośrodkowaniu Strzelińskiego – Marcin stojąc tyłem do bramki uderzył piłkę głową w długi róg bramki. Jest 1:0!!!

45′ + 2′ Koniec pierwszej połowy meczu. WARMIA po dobrej grze prowadzi z PŁOMIENIEM Ełk 1:0!

46′ Drugą połowę rozpoczęli goście

46′ Rzut wolny dla gości z 25 metrów na wprost naszej bramki po faulu Konrada Kowalko, ale krótkie rozegranie stałego fragmentu gry i szybko przejmują piłkę grajewianie

52′ Rzut rożny dla WARMII – jak zwykle Strzeliński dośrodkowuje w pole karne, ale piłkę wybijają obrońcy PŁOMIENIA

53′ Żółta kartka dla kapitana WARMII Marcina Arciszewskiego za faul na zawodniku PŁOMIENIA

56′ Dobra akcja PŁOMIENIA zakończona bardzo niecelnym strzałem Marcina Trzaskalskiego

57′ Świetny odbiór piłki przez Krukowskiego, ale podanie do Wierzbickiego jest bardzo niedokładne

58′ Zmiana w PŁOMIENIU – za Komorowskiego na boisko wchodzi Popławski

59′ Rzut rożny dla WARMII – dośrodkowuje Strzeliński

59′ Mogło być 2:0 – dośrodkowanie Strzelińskiego trafia na głowę Arciszewskiego, ale tym razem broni Szyszko

60′ Piękny strzał Sklarzewskigo fantastycznie broni Gieniusz. Rzut rożny dla gości

61′ Po kornerze szybko przejmują piłkę grajewianie

62′ Żółta kartka dla Maksyma Mirvy za krytykę orzeczeń sędziowskich

63′ Dobre dośrodkowanie Koszyckiego – piłkę uderza głową Mirva, ale bardzo niecelnie

64′ Dobra akcja WARMII, ale Strzeliński zbyt późno podaje do wychodzącego sam na sam z bramkarzem gości Krukowskiego i nasz zawodnik jest na spalonym

65′ Tym razem groźnie pod naszą bramką – strzał Popławskiego jest jednak niecelny

67′ Po akcji Wierzbickiego piłka trafia w rękę piłkarza PŁOMIENIA, ale sędzia kontynuuje grę

68′ Rzut rożny dla WARMII – piłka adresowana do Naliwajki, ale nasz obrońca fauluje piłkarza gości podczas wyskoku do piłki

70′ Bardzo dobra okazja dla gości – dośrodkowanie Trzaskalskiego i Popławski strzela zbyt lekko będąc tuż przed Gieniuszem, który broni ten strzał

71′ Żółta kartka dla Karola Kosińskiego za faul

72′ Świetny strzał Trzaskalskiego z rzutu wolnego i kapitalna obrona Gieniusza

74′ Rzut rożny dla WARMII, lecz bez zagrożenia pod bramką Szyszki

75′ Na boisku pojawia się Mariusz Milczarek – nasz napastnik po niemal rocznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana zmienia Krukowskiego

75′ Zmiana także w PŁOMIENIU – za Niedźwieckiego wchodzi Janusz Stankiewicz

76′ Sędzia orzeka faul Karola Kosińskiego i karze naszego zawodnika drugą żółtą kartką, WARMIA będzie grała w dziesiątkę przez ostatni kwadrans meczu

81′ Sędzia gubi się coraz bardziej – sfaulowany został Tomasz Hudoń, lecz pan Tokarewicz puszcza grę i Twardowski po chwili jest sam na sam z Gieniuszem, który kapitalnie broni strzał napastnika gości

81′ Zmiana w PŁOMIENIU – za Safaryana wchodzi Kamil Stankiewicz

84′ Znakomita szansa WARMII – kontratak przeprowadził Wierzbicki, który z prawej strony popędził na bramkę gości, lecz jego strzał obronił Szyszko

86′ Było bardzo groźnie na naszym polu karnym – strzał Janusza Stankiewicza trafił w naszego bramkarza i na szczęście wyszliśmy z tej opresji

87′ Co się odwlecze… niestety – tracimy gola. Dośrodkowanie Twardowskiego i Kamil Stankiewicz z najbliższej odległości głową trafia do siatki

87’ Zmiana w WARMII – Chyliński wchodzi za Hudonia

88’ Kolejna zmiana – Tuzinowski za Wierzbickiego

90′ W znakomitej sytuacji przestrzelił Trzaskalski

90′ Sędzia Tokarewicz przedłuża spotkanie o 5 minut

90′ + 2′ Kapitalna okazja WARMII – po akcji lewą stroną Strzelińskiego Mariusz Milczarek w doskonałej sytuacji strzela ponad bramką gości

90′ +5′ Znakomita akcja WARMII – piłkę z prawej strony otrzymał Chyliński, wycofał do Milczarka a nasz napastnik jest sfaulowany w polu karnym. Jest rzut karny dla WARMII!

90′ + 5′ Niestety – strzał z jedenastki Marcina Arciszewskiego trafia w słupek bramki PŁOMIENIA!

90′ + 5′ Koniec meczu – po emocjonującym i stojącym na wysokim poziomie spotkaniu remisujemy z PŁOMIENIEM 1:1


Interweniujący Krzysztof Gieniusz bronił w sobotę znakomicie. Zdjęcie: Jarosław Sarnacki