INAUGURACJA SEZONU JUŻ W SOBOTĘ!

Już w najbliższą sobotę 11 sierpnia o godzinie 16:00 meczem z GRANICĄ Kętrzyn w Grajewie III-ligowi piłkarze WARMII zainaugurują sezon 2012/2013. W pierwszej kolejce rundy jesiennej nowego sezonu przeciwnikiem naszego zespołu będą właśnie kętrzynianie z byłym zawodnikiem naszego Klubu Przemysławem Masłowskim w bramce.
Sezon 2011/2012 beniaminek III ligi GRANICA ukończyła na dziesiątym miejscu w tabeli. Piłkarze z Kętrzyna zdobyli 39 punktów. Choć nasi sobotni rywale nie strzelili nam ani jednego gola w obu meczach ubiegłego sezonu, to myli się ten, kto spodziewa się łatwej przeprawy WARMII w sobotnim meczu. W rundzie jesiennej sezonu 2011/2012 WARMIA wygrała w Kętrzynie 1:0, ale GRANICA zaprezentowała się jako świetnie zorganizowany w ofensywie zespół. W wiosennym rewanżu nasi piłkarze gładko wygrali 3:0, lecz w kętrzyńskim zespole brakowało kilku podstawowych zawodników – dość napisać, że goście przyjechali zaledwie z jednym rezerwowym…
W trakcie przygotowań do nowego sezonu GRANICA rozegrała kilka meczów kontrolnych, w których osiągnęła następujące wyniki: PŁOMIEŃ Ełk 0:2, JAGIELLONIA Białystok (Młoda Ekstraklasa) 4:1 (bramki: Bobrowski, M.Rałowiec (2), Masłowski (rzut karny), SPARTA Augustów 5:5 (bramki: Kowalewski (3), Mazurowski, Garbacik, DKS Dobre Miasto 1:2 (bramka: samobójcza). W ostatnim sparingu przed meczem z WARMIĄ GRANICA w ubiegłą sobotę pokonała zespół ligi okręgowej ORLĘTA Reszel 5:0 po bramkach: samobójczej, Kowalewskiego (2), Piątkowskiego i Trauta. W meczach sparingowych w barwach kętrzynian występował grający ostatnio w suwalskich WIGRACH napastnik Tomasz Bobrowski. To wychowanek GRANICY, który po występach w rezerwach LECHII Gdańsk i WIGRACH wrócił do rodzinnego miasta. Nasi obrońcy będą musieli być niezwykle skoncentrowani aby powstrzymać napastników gości – oprócz grającego jeszcze wiosną w II-lidze Bobrowskiego w ataku kętrzynian bryluje Paweł Kowalewski, który w ubiegłym sezonie zdobył dla swojego zespołu aż 15 bramek.
W naszym zespole zapewne zabraknie w tym meczu kontuzjowanego Łukasza Wójcika oraz przechodzących rehabilitację po operacjach Daniela Tuzinowskiego i Mariusza Milczarka. Pozostali zawodnicy, zgłoszeni do rozgrywek będą do dyspozycji trenera.
Oto statystyka spotkań WARMII z GRANICĄ w ubiegłym sezonie.
SEZON 2011/2012
02.10.2011 GRANICA Kętrzyn – WARMIA Grajewo 0:1
Bramka: Marcin Strzeliński 42’
12.05.2012 WARMIA Grajewo – GRANICA Kętrzyn 3:0
Bramki: 1:0 Marcin Arciszewski 34′ (rzut karny), 2:0 Karol Kosiński 61′, 3:0 Marcin Strzeliński 89′
 
Mecz z GRANICĄ został przez Komendę Powiatową Policji w Grajewie zakwalifikowany jako impreza masowa o podwyższonym ryzyku. W czwartek 9 sierpnia, po dokonaniu lustracji stadionu zostanie podjęta decyzja o ewentualnym udziale w meczu kibiców drużyny przyjezdnej. Zgodnie z zaleceniem policji Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grajewie zmuszony był naprawić trybunę dla kibiców gości. W przypadku, gdy wymagania policji nie zostaną spełnione kibice z Kętrzyna nie zostaną wpuszczeni na teren obiektu z powodu złego stanu technicznego sektora dla kibiców przyjezdnych.
Relacja LIVE z meczu z GRANICĄ będzie dostępna pod adresem http://warmiagrajewo.webuda.com/ w sobotę od godziny 16:00.
 
W nowym sezonie nie zostaną dokonane zmiany w zasadach dystrybucji biletów oraz nie zmienią się ich ceny. Przypominam, że bilet normalny na III-ligowe mecze WARMII kosztuje 10 złotych (w tym 8% VAT). Bilety ulgowe w cenie 6 złotych (w tym 8 % VAT) przysługują młodzieży oraz studentom do 26 roku życia, emerytom oraz rencistom WYŁĄCZNIE za okazaniem ważnej legitymacji upoważniającej do zniżki. Przed sobotnim meczem w kasie Klubu będą do nabycia karnety na 9 meczów rundy jesiennej w cenie 80 złotych (w tym 8 % VAT) – normalny i 48 złotych (w tym 8 % VAT) – ulgowy.
W dniach meczów kasa biletowa będzie czynna na 1,5 godziny przed rozpoczęciem spotkania. Wejście na stadion będzie możliwe na jedną godzinę przed każdym meczem.
Serdecznie zapraszamy na mecze naszego Klubu – Klubu, który już od 88 lat dostarcza sportowych emocji mieszkańcom Grajewa.