BEZ BRAMEK W ZAMBROWIE.

Zapowiadający się na szlagierowy mecz 28 kolejki spotkań rozgrywek III ligi OLIMPII Zambrów z WARMIĄ Grajewo nie przyniósł rozstrzygnięcia. Pomimo braku goli starcie dwóch czołowych zespołów III ligi mogło się podobać najbardziej wybrednym kibicom. Oba zespoły stworzyły znakomite widowisko, jakie rzadko ogląda się na trzecioligowym poziomie. Nie przeszkodziła w tym fatalna pogoda – w trakcie spotkania wiał wiatr i padał deszcz a temperatura wahała się w okolicach 10 stopni. Mogło się wydawać wręcz, że mecz rozgrywany jest w listopadzie a nie w czerwcu… WARMIA mogła objąć prowadzenie już w pierwszych sekundach meczu, gdy po rozpoczęciu gry od środka podanie otrzymał Marcin Strzeliński, któremu w ostatniej chwili wyłuskali piłkę defensorzy OLIMPII. Od początku meczu sytuacje zmieniały się jak w kalejdoskopie a akcje podbramkowe toczyły się raz pod jedną i raz pod drugą bramką. Najlepszą bramkową sytuację miała WARMIA, gdy w 19 minucie meczu po podaniu Strzelińskiego z rzutu wolnego Paweł Naliwajko wykorzystał swój słuszny wzrost i uderzył piłkę głową, lecz trafiła ona w słupek bramki strzeżonej przez Piotra Czaplińskiego, który jeszcze jesienią bronił bramki naszego Klubu.
W drugiej połowie od początku zarysowała się przewaga OLIMPII, która przez 20 minut drugiej części gry stworzyła kilka znakomitych akcji pod naszą bramką. Trzeba przyznać, że umiejętnościom Gieniusza, szczęściu i … rażącej nieskuteczności zambrowian zawdzięczamy brak straty gola w tym okresie gry. Nagle, po 20 minutach drugiej połowy nasi zawodnicy “obudzili się” z letargu, przetrwali ataki gospodarzy i w ciągu zaledwie 2 minut stworzyli dwie świetne okazje do zdobycia gola, których nie wykorzystali Łukasz Wójcik i Karol Kosiński. Po tych sytuacjach znowu to OLIMPIA rzuciła się do ataku i kapitalnych szans nie wykorzystał Poduch. Piłkarze z Zambrowa bardzo dobrze grali piłką – doświadczenie z gry w II lidze takich zawodników jak Jóźwiak, Grzybowski, Zalewski czy Butkiewicz było bardzo widoczne. Znakomicie grał Michał Hryszko. Gra piłkarzy OLIMPII naprawdę mogła się podobać i potwierdzili oni w tym meczu, że nieprzypadkowo zajmują wysoką pozycję w tabeli. Nasi zawodnicy jednak wcale nie odstawali poziomem od gospodarzy i w ostatniej minucie meczu stanęli przed znakomitą szansą na wywiezienie z Zambrowa kompletu punktów. Bardzo dobrze grający w dzisiejszym meczu Łukasz Wójcik podał z prawej strony na tzw. “długi słupek” a Marcin Strzeliński zamykający to dośrodkowanie uderzył piłkę z powietrza, lecz przestrzelił i poszybowała ona ponad bramką Czaplińskiego. Po meczu wszyscy żałowali tej sytuacji a Marcin do następnego zdobytego gola może sobie dodać do nazwiska przedrostek Prze – Strzeliński. 😉 Znając ambicję i umiejętności naszego trenera postara się on pozbyć się go już w kolejnym meczu ligowym za tydzień w Grajewie z HURAGANEM Morąg…
Podsumowując wynik trzeba uznać za sprawiedliwy, bo oba zespoły miały w tym meczu swoje szanse, których nie wykorzystały. Nasza drużyna już drugi mecz z rzędu zagrała na naprawdę wysokim poziomie, choć niestety znów do szczęścia zabrakło kompletu punktów. Strata punktów w Zambrowie poskutkowała spadkiem WARMII z drugiego miejsca w tabeli na trzecie. Różnice punktowe są jednak minimalne i w dwóch pozostałych do zakończenia rozgrywek meczach nasza drużyna ma szansę znów awansować na drugą pozycję.
W sobotę 9 czerwca, dzień po inauguracji Mistrzostw Europy w piłce nożnej WARMIA zagra w Grajewie z silnym HURAGANEM Morąg. Będzie to dla grajewskich kibiców okazja, aby nagrodzić brawami i gorącym dopingiem naszych piłkarzy za – niezależnie od końcowego miejsca – niezwykle udany sezon. Już dziś serdecznie zachęcamy państwa do przybycia na Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego w Grajewie w sobotnie popołudnie i stworzenie piłkarskiego święta także w lokalnym wymiarze. Mecz WARMII został zaplanowany na 15:00 aby nie zakłócić kibicom oglądania Mistrzostw Europy – w przyszłą sobotę o 18:00 odbędzie się ciekawe spotkanie Holandia – Dania.

02.06.2012 godzina 16:00, Zambrów Stadion Miejski

OLIMPIA Zambrów – WARMIA Grajewo 0:0

OLIMPIA: 1. Czapliński – 4. Szczepanik, 15. Piłatowski, 17. Jóźwiak, 14. M.Kuczałek (82′ 11. Jaworowski) – 10. Hryszko, 7. Zalewski (Kpt.), 20. Grzybowski, 5. Dołubizna – 18. Butkiewicz, 16. Poduch

REZERWA: 12. Konopka – 11. Jaworowski, 13. Ferenc, 8. Wiśniewski, 2. Sawicki, 6. Olszewski,3. Trzaska

WARMIA: 1. Gieniusz – 5. Randzio, 3. Domurat, 18. Naliwajko, 10. Kowalko – 9. Strzeliński, 15. Kosiński (85′ 6. Chyliński), 17. Arciszewski (Kpt.), 16. Sypytkowski (69′ 20. M.Tuzinowski) – 19. Wierzbicki (83′ 8. Krukowski), 7. Wójcik

REZERWA: 99. Romanowski – 21. Koszczuk, 8. Krukowski, 20. M.Tuzinowski, 6. Chyliński, 13. Baczewski

Sędzia: Marek Bilmin (Czarna Białostocka)

Żółte kartki: Domurat (WARMIA)

Widzów: 80

Zapis relacji live ze strony http://warmiagrajewo.webuda.com

1′ Rozpoczyna WARMIA

1′ Pierwsza akcja naszego zespołu i od razu szansa dla WARMII – podanie ze środka pola otrzymał Strzeliński, ale będącego w dobrej sytuacji naszego grającego trenera ubiegli obrońcy OLIMPII

2′ Fatalna pogoda w Zambrowie – pada deszcz i wieje zimny wiatr. Boisko jest śliskie i na pewno będzie przeszkadzało zawodnikom w grze

6′ Akcja OLIMPII lewą stroną boiska, ale dośrodkowanie Butkiewicza wybija Domurat

10′ Niecelny strzał Grzybowskiego z 25 metrów

11′ Dobra akcja WARMII lewą stroną boiska – jednak żaden z naszych piłkarzy nie zdążył do dośrodkowania Strzelińskiego

13′ Po strzale Grzybowskiego piłka odbija się od Naliwajki i wychodzi poza bramkę. Rzut rożny dla OLIMPII – wykonany bardzo nieudanie, piłka opuszcza boisko

15′ Dobra akcja bardzo aktywnego od początku meczu Michała Hryszki, ale na szczęście Paweł Naliwajko w porę wybił piłkę i goście mają drugi rzut rożny

16′ Znów nieudanie wykonany rzut rożny przez gospodarzy – tym razem krótkie zagranie szybko pada łupem naszych obrońców

18′ Groźne dośrodkowanie Hryszki pewnie łapie Gieniusz

19′ Znakomita okazja dla WARMII – po dośrodkowaniu Strzelińskiego z rzutu wolnego z prawej strony boiska Paweł Naliwajko głową strzela w słupek bramki Czaplińskiego!

20′ Dobra okazja dla naszego zespołu, niewykorzystana przez Wójcika, którego strzał broni Czapliński

22′ Rzut rożny dla WARMII – dośrodkowanie Strzelińskiego piąstkuje Czapliński. Ostatnie minuty to spora przewaga grajewian

24′ Z lewej strony boiska mocno na bramkę Gieniusza strzela Butkiewicz, ale piłka szybuje daleko obok bramki WARMII

26′ Po dośrodkowaniu Butkiewicza Poduch w dobrej sytuacji na naszym polu karnym, lecz świetnie uprzedza go Gieniusz

27′ Znów dobra akcja WARMII, ale podania pomiędzy Strzelińskim a Kamilem Randzio w końcu przejęli obrońcy OLIMPII

30′ Silny strzał Dołubizny, ale wysoko ponad bramką Gieniusza

31′ Dobra akcja Wójcika lewą stroną boiska, w ostatniej chwili Jóźwiak wybija na rzut rożny. Po dośrodkowaniu obrońcy OLIMPII znów wybijają piłkę na róg. Kolejne podanie Strzelińskiego trafia jednak do obrońcy OLIMPII, który kopie piłkę poza pole karne gospodarzy

35′ Kolejna sytuacja WARMII – ponownie Wójcik przedarł się lewą stroną boiska, podał piłkę do Wierzbickiego, lecz Bartek strzela niecelnie

36′ Groźne dośrodkowanie Butkiewicza z lewej strony, ale nie doszedł do piłki Hryszko

38′ Rzut wolny w okolicy naszego pola karnego dla OLIMPII szybko rozegrany przez zambrowian, którzy jednak tracą piłkę a ta trafia do Wierzbickiego – szybki kontratak naszego zespołu kończy się równie szybko, ponieważ Bartek poślizgnął się prowadząc piłkę

42′ Po akcji naszego zespołu szybki kontratak OLIMPII, lecz strzał – dośrodkowanie Dołubizny pewnie broni Gieniusz

44′ Po akcji prawą stroną boiska gospodarze mają rzut rożny – szybko rozegrana piłka, dośrodkowanie i kolejny rzut rożny po „główce” Naliwajki. Kolejne dośrodkowanie i… znów rzut rożny – tym razem wybija piłkę Arciszewski. Po podaniu z kornera głową strzela Jóźwiak, lecz broni Gieniusz

45′ Koniec pierwszej połowy. Bezbramkowy remis w Zambrowie po bardzo dobrej, stojącej na wysokim poziomie grze z obu stron.

46′ Rozpoczynają gospodarze

49′ Sytuacja dla OLIMPII – piłka trafiła do Dołubizny, który próbował strzelać w polu karnym WARMII, ale świetnie ubiegł go nasz bramkarz

53′ Odegranie piłki przez Wójcika do Wierzbickiego i silny strzał Bartka z 30 metrów tuż nad poprzeczką bramki Czaplińskiego

55′ Rzut wolny dla OLIMPII z prawej strony na wysokości pola karnego – dośrodkowanie, ale na szczęście Naliwajko wyjaśnia sytuację

59′ OLIMPIA atakuje, ale Butkiewicz nieudanie próbuje dośrodkować i piłka opuszcza boisko

60′ Żółta kartka dla Łukasza Domurata za faul na Zalewskim. Sędzia pokazał kartkę „na rozkaz” grającego trenera OLIMPII

63′ Po przerwie zdecydowanie przeważa OLIMPIA, ale nie tworzy jak dotąd sytuacji bramkowych

66′ Doskonała sytuacja dla WARMII – Wierzbicki odgrywa do Wójcika a ten w polu karnym będąc przed Czaplińskim strzela minimalnie obok słupka

68′ Po akcji Kamila Randzio piłka trafia do Kosińskiego, którego świetny strzał o centymetry mija poprzeczkę bramki Czaplińskiego

69′ Zmiana w WARMII – za 17-letniego Pawła Sypytkowskiego wchodzi Mateusz Tuzinowski

70′ Po okresie przewagi OLIMPII nasz zespół w końcu zaczął grać

75′ Rzut rożny dla OLIMPII – dalekie dośrodkowanie Butkiewicza trafia do Piłatowskiego, który podaje głową do Poducha a ten w świetnej sytuacji strzela ponad poprzeczką bramki Gieniusza

80′ Znów wzrasta przewaga OLIMPII

82′ Znakomita sytuacja dla OLIMPII, ale świetnie broni Gieniusz – po dośrodkowaniu Hryszki Poduch z bliska strzela na naszą bramkę

82′ Zmiana w OLIMPII – Jaworowski wchodzi za Kuczałka

83′ Zmiana w WARMII – Krukowski wchodzi za Wierzbickiego

84′ Po podaniu Krukowskiego Wójcik strzela przewrotką ale Czapliński broni

85′ Zmiana w WARMII – Chyliński wchodzi za Kosińskiego

88′ Doskonała sytuacja dla WARMII – po podaniu Wójcika Strzeliński uderza z woleja jednak ponad bramką Czaplińskiego

90′ Sędzia Marek Bilmin doliczył 2 minuty do regulaminowego czasu gry

90′ + 2′ Koniec meczu – bezbramkowy remis w Zambrowie

Zdjęcie z meczu WARMIA – OLIMPIA 2:1 rozegranego w rundzie jesiennej w Grajewie (www.e-grajewo.pl)