SĘDZIOWIE W ROLI GŁÓWNEJ…

Dwie porażki przywieźli z Białegostoku nasi młodzi piłkarze. Trampkarze trenera Józefa Matysiewicza ulegli 0:5 HETMANOWI Białystok. „Bohaterem” meczu był sędzia, który dopuścił do farsy na boisku, którą można nazwać … przestawianie naszych trampkarzy przez górujących nad nimi warunkami fizycznymi zawodnikami HETMANA. Nieudacznik, prowadzący zawody dopuścił do ostrej gry, której ofiarą został Mateusz Ruszczyk. Nasz zawodnik opuścił boisko z kontuzją. W takich warunkach trudno dziwić się wysokiej porażce zespołu, który na wiosnę spisuje się bardzo dobrze. Nasz Klub z całą pewnością zainterweniuje w tej sprawie w Wydziale Sędziowskim Podlaskiego ZPN.
W drugim rozegranym dziś meczu juniorzy młodsi trenera Wojciecha Kozikowskiego nieznacznie ulegli JAGIELLONII Białystok 1:2. Nasi młodzi piłkarze zagrali dobry mecz. Prowadzili 1:0 a do przerwy remisowali 1:1 tracąc gola po stałym fragmencie gry, gdy białostoczanie wykonywali rzut rożny. W drugiej połowie do gry włączył się… sędzia zawodów, który “błysnął” decyzją przyznania rzutu karnego dla JAGI, po faulu naszego obrońcy przed polem karnym. “Jedenastkę” obronił Brajan Romanowski. Później ów sędzia wykluczył z gry Adama Lekentę pokazując mu czerwoną kartkę za krytykę orzeczeń arbitra. JAGIELLONIA zdobyła gola na 2:1, ale nasi piłkarze mieli w końcówce świetną sytuację do wyrównania – Mateusz Grochowski nie wykorzystał jednak okazji będąc sam na sam z bramkarzem.
Za tydzień nasze zespoły czekają kolejne mecze: trampkarze zagrają w sobotę w Białymstoku z WŁÓKNIARZEM, natomiast juniorzy w niedzielę 27 maja o godzinie 11:00 na boisku przy klubie HADES podejmą silną ekipę ŁKS 1926 Łomża.
 
TRAMPKARZE
HETMAN II Białystok – MOSiR WARMIA Grajewo 5:0 (5:0)
Skład: Sobolewski (55’ Olszewski) – Remfeld (60’ Sztyblewski), Zarzecki, Wołkoński, R.Siedlecki – Staniszewski, S.Romanowski (40’ B.Wiśniewski), Cybulski, Sielawa – Deroń (45’ Turowski), Kasiak (36’ Ruszczyk, 45’ Polakowski)
 
JUNIORZY MŁODSI
JAGIELLONIA S.S.A. Białystok – MOSiR WARMIA Grajewo 2:1 (1:1)
Bramka: Paweł Sypytkowski 20’
Skład: B.Romanowski – Dodis, Koszczuk, Jankowski (41’ M.Wiśniewski), Olszyński (50’ Gładkowski) – M.Kozikowski, Lekenta, Grochowski, Sypytkowski – Gutowski, Golubiewski