ZAMBRÓW POKONANY – WARMIA NADAL LIDEREM.

WARMIA pokonała dziś mistrza ubiegłego sezonu w naszej grupie III ligi – OLIMPIĘ Zambrów 2:1. Dzięki wspaniałej pracy naszego opiekuna medycznego Krzysztofa Piekarskiego w dzisiejszym meczu mogli wziąć udział odczuwający ostatnio skutki urazów i kontuzji: Arciszewski, Wójcik, Krukowski i Mirva. Ten ostatni okazał się bohaterem spotkania. Swój powrót do gry po kontuzji uświetnił dwiema bramkami.
Od pierwszych minut meczu zarysowała się przewaga OLIMPII, która lepiej grała piłką. Widoczne było duże doświadczenie tego zespołu, w którego podstawowym składzie wyszło na boisko aż 6 zawodników mających za sobą grę na wyższym poziomie niż III liga. Akcje gości były groźne, lecz do 37 minuty nasza defensywa skutecznie odpierała ataki OLIMPII. W końcu po błędzie naszej defensywy Damian Zubowski w sytuacji sam na sam z Czaplińskim pokonał naszego bramkarza strzałem w długi róg. Wydawało się, że dobrze grająca OLIMPIA będzie pierwszą drużyną, która w bieżącym sezonie pokona WARMIĘ na grajewskim stadionie. Nasi piłkarze jednak ambitnie walczyli o zmianę niekorzystnego wyniku. Udało im się to w ostatniej minucie pierwszej połowy, kiedy Bartek Wierzbicki w znakomitym stylu ograł Łukasza Piłatowskiego, podał do Maksyma Mirvy, który strzałem głową doprowadził do wyrównania.
W drugiej połowie gra się nieco wyrównała. WARMIA przeprowadzała niezłe akcje, ale wciąż goście byli bardzo groźni. W 68 minucie Kamil Randzio otrzymał drugą żółtą kartkę (minutę wcześniej został ukarany po raz pierwszy) i w jej konsekwencji musiał opuścić boisko. OLIMPIA grała z przewagą jednego zawodnika przez zaledwie 7 minut. W 75 minucie po faulu na Matysiewiczu czerwoną kartką został ukarany kapitan OLIMPII Olszewski. Po rzucie wolnym egzekwowanym przez Marcina Strzelińskiego i zamieszaniu na polu karnym gości Maksym Mirva płaskim strzałem zdobył zwycięską bramkę dla grajewskiego zespołu. Do końcowego gwizdka sędziego OLIMPIA groźnie atakowała, lecz bardzo dobrze spisywał się nasza defensywa z Czaplińskim na czele. Pomimo optycznej przewagi OLIMPII w tym meczu WARMIA pokazała, że walką i ambicją można na boisku nadrobić większe doświadczenie i umiejętności piłkarskie. Passa została podtrzymana – WARMIA wygrała szósty mecz z rzędu na grajewskim stadionie w bieżących rozgrywkach. Ze zdobytymi 29 punktami nasz zespół samodzielnie prowadzi w tabeli rozgrywek III ligi. Za tydzień WARMIA zagra w Morągu z tamtejszym HURAGANEM, natomiast w sobotę 5 listopada w Grajewie rozegrany zostanie mecz na szczycie tabeli. Nasz zespół podejmie drugi obecnie START Działdowo. W czwartek Wydział Gier i Ewidencji Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w Olsztynie podjął decyzję o rozegraniu awansem dwóch kolejek III ligi z rundy wiosennej w terminach 11 i 19 listopada. Tym samym grajewscy kibice będą mieli możliwość obejrzenia naszych piłkarzy jeszcze trzykrotnie w bieżącym roku. Oprócz meczu z Działdowem WARMIA zagra 11 listopada o 13:00 z ZATOKĄ Braniewo oraz 19 listopada o 13:00 z MOTOREM Lubawa.
 

22.10.2011 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – OLIMPIA Zambrów 2:1 (1:1)

0:1 Damian Zubowski 37′, 1:1 Maksym Mirva 45′, 2:1 Maksym Mirva 75′

WARMIA: 1. Czapliński – 20. Kesler, 3. Domurat, 17. Arciszewski, 5. Randzio – 9. Strzeliński, 14. Mirva (Kpt) (90′ 18. M.Tuzinowski), 6. Matysiewicz, 15. P.Górski – 7. Wójcik (88′ 8. Krukowski), 19. Wierzbicki (90′ 4 Mikucki)

Rezerwa: 12. Gieniusz – 16. M.Szumowski, 13. Baczewski, 18. M.Tuzinowski, 4. Mikucki, 11. Milczarek, 8. Krukowski

OLIMPIA: 12. Konopka – 6. Olszewski (Kpt), 15. Piłatowski, 17. Jóźwiak, 4. R.Szczepanik – 20. Bujnowski, 7. Zalewski, 8. Grzybowski,18. Butkiewicz – 10. Steć, 11. Zubowski

Rezerwa: 1. Paszkiewicz – 13. Jaworowski, 5. Król, 19. Wiśniewski, 3. Dzierzgowski, 14. Kuczałek

Sędzia: Paweł Swajda (Siemiatycze)

Żółte kartki: Bujnowski, Olszewski, Grzybowski (OLIMPIA), Matysiewicz, Randzio (2) (WARMIA)

Czerwone kartki: Kamil Randzio 68′ (WARMIA) Olszewski 75′ (OLIMPIA)

Widzów: 100

Zapis relacji LIVE ze strony http://warmiagrajewo.webuda.com

1′ Rozpoczyna WARMIA

5′ Bardzo niecelny strzał Grzybowskiego

12′ Bardzo groźna sytuacja dla OLIMPII – Zubowski otrzymał prostopadłe podanie i znalazł się w sytuacji sam na sam z Czaplińskim, który świetnym wyjściem nogami wybił piłkę. Przechwycił ją Grzybowski i strzelił wysoko ponad bramką WARMII.

18. Strzał Stecia broni Czapliński. OLIMPIA zdecydowanie przeważa.

18′ Pierwsza groźna akcja WARMII – Wójcik odgrywa piłkę w polu karnym do Wierzbickiego a ten strzela w róg bramki gości i zdobywa gola – niestety, sędzia uznał, że nasz zawodnik był na pozycji spalonej

25′ Żółta kartka dla Rafała Bujnowskiego za faul na Macieju Keslerze

25′ Matysiewicz fauluje Zalewskiego i otrzymuje żółtą kartkę

28′ Piękny strzał Matysiewicza broni Konopka

29′ Wierzbicki w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, lecz w ostatniej chwili obrońca OLIMPII wybija piłkę naszemu zawodnikowi

33′ Groźna akcja WARMII – prawą stroną atakował Paweł Górski, który jednak zbyt lekko podał piłkę będącemu w dobrej sytuacji Wierzbickiemu, po czym obrońcy gości przejęli piłkę

34′ Kontratak OLIMPII – prawą stroną Zubowski wyszedł sam na sam z Czaplińskim, lecz powracający Łukasz Domurat wyłuskał piłkę napastnikowi gości

35′ Pierwszy rzut rożny dla OLIMPII – obrona WARMII przejmuje piłkę

37′ Zbyt krótkie wybicie piłki ze strony naszej defensywy, po czym Zubowski w sytuacji sam na sam z Czaplińskim strzałem w długi róg zdobywa prowadzenie dla OLIMPII

41′ Steć strzela na bramkę WARMII – Czapliński broni

42′ Drugi rzut rożny dla OLIMPII – dośrodkowanie Bujnowskiego

43′ Paweł Olszewski z OLIMPII ukarany żółtą kartką za faul na Wierzbickim

45′ Wierzbicki lewą stroną ograł Piłatowskiego i dośrodkował a nadbiegający Maksym Mirva głową strzela w długi róg bramki Konopki – WARMIA wyrównuje na 1:1!

45′ + 1″ Sędzia Paweł Swajda kończy pierwszą połowę. Do przerwy remis 1:1.

46′ Rozpoczyna OLIMPIA

48′ Strzał Mateusza Butkiewicza z 20 metrów ładnie broni Czapliński

60′ Ładna akcja WARMII – Strzeliński dośrodkowuje na głowę Wójcika, lecz strzał naszego napastnika jest zbyt lekki i Konopka nie ma problemu ze złapaniem piłki

63′ Po podaniu Górskiego strzela Matysiewicz, niestety znowu zbyt lekko

64′ Dwa następujące po sobie rzuty rożne dla OLIMPII – po drugim z nich piłkę wybija z naszej bramki Łukasz Domurat

65′ Żółta kartka dla Łukasza Grzybowskiego

67′ Maksym Mirva strzela z rzutu wolnego, broni Konopka

67′ Żółta kartka dla Kamila Randzio

68′ Po akcji OLIMPII w polu karnym sędzia ukarał żółtą kartką i w jej konsekwencji czerwoną dla Kamila Randzio. Tym samym nasz zawodnik opuścił boisko. Niestety, powód ukarania naszego zawodnika zna chyba tylko sędzia

75′ Wychodzącego na czystą pozycję Matysiewicza fauluje Olszewski, którego sędzia karze czerwoną kartką

75′ Po rzucie wolnym dla WARMII zamieszanie na polu karnym OLIMPII, piłka trafia do Mirvy, który płaskim strzałem zdobywa gola dla WARMII. Prowadzimy 2:1!!!

77′ Kolejny rzut rożny dla OLIMPII – piłkę po dośrodkowaniu Zalewskiego wybija Arciszewski

79′ Znów rzut rożny dla OLIMPII – tym razem dośrodkowuje Butkiewicz piłka trafia do Bujnowskiego, który strzela bardzo niecelnie

80′ Po dalekim podaniu Wierzbicki sam na sam z Konopką. W wyskoku do piłki nasz napastnik zderzył się z bramkarzem.

85′ Groźnie pod naszą bramką, szarżował Butkiewicz, piłka trafiła do Stecia, który strzela obok bramki Czaplińskiego

86′ Wierzbicki odegrał piłkę do Strzelińskiego, którego uderzenie szybuje ponad poprzeczką bramki Konopki

88′ Zmiana w WARMII, za Wójcika wchodzi Krukowski

90′ Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry

90′ + 1′ Za Wierzbickiego na boisko wchodzi Marcin Mikucki

90′ + 2′ Bardzo groźnie pod bramką WARMII – po dośrodkowaniu Bujnowskiego strzela głową Grzybowski lecz ponad bramką Czaplińskiego

90′ +2′ Za Mirvę wchodzi Mateusz Tuzinowski

90′ + 3′ Sedzia kończy mecz. WARMIA wygrywa 2:1!! 🙂