WARMIA JEDZIE DO ELBLĄGA.

W sobotę 15 października piłkarze WARMII Grajewo udają się do Elbląga na mecz z OLIMPIĄ 2004 Elbląg – beniaminkiem rozgrywek III ligi. Mecz z OLIMPIĄ 2004 będzie pierwszym w historii spotkaniem obu zespołów. Zespół z Elbląga spisuje się w swoim pierwszym sezonie na tym szczeblu rozgrywek bardzo dobrze. OLIMPIA 2004 zajmuje obecnie V miejsce w tabeli ze zdobytymi 18 punktami (prowadzi WARMIA posiadająca 26 punktów). Szczególnie groźnymi dla naszych obrońców będą zapewne Ukrainiec Anton Kolosov (8 bramek w tym sezonie) oraz dwaj wychowankowie OLIMPII Elbląg (nie mylić z OLIMPIĄ 2004) Karol Styś (4 bramki) i Kamil Kopycki (6 bramek).
OLIMPIA 2004 jest klubem, który powstał zaledwie 7 lat temu. Do jego utworzenia doszło w wyniku ówczesnego konfliktu zarządu OLIMPII Elbląg z kibicami. Konflikt dotyczył nazwy i herbu OLIMPII – POLONII Elbląg, jak w tym czasie nazywał się ten obecnie pierwszoligowy zespół. Kibice utworzyli klub, który w kilka lat, dzięki wsparciu sponsorów przebył drogę z B-klasy do III ligi! Obecnie prezesem naszych sobotnich rywali jest – co jest swego rodzaju sensacją – ksiądz Paweł Guminiak, będący jednocześnie diecezjalnym duszpasterzem sportowców. OLIMPIA 2004 w ostatniej kolejce rozgrywek pokonała w Braniewie ZATOKĘ 2:1 po bramkach wspomnianego Kopyckiego oraz Daniela Barana.
Niestety, nie mam dobrych wieści dla kibiców naszego zespołu. WARMIA pojedzie jutro do Elbląga w bardzo osłabionym składzie. Zabraknie Kamila Makowskiego i Tomasza Lewosza (obaj studia) oraz wciąż kurujących się Daniela Tuzinowskiego, Maksyma Mirvy i Mariusza Milczarka. Do kontuzjowanych dołączył napastnik Krzysztof Krukowski, który doznał urazu mięśni brzucha. Niepewny jest udział Marcina Arciszewskiego, odczuwającego skutki kontuzji z meczu z ORŁEM Kolno. Przeziębiony jest młody obrońca Marcin Mikucki. Trener Marcin Strzeliński ma tym samym duży problem z zestawieniem jedenastki, która nawiąże równorzędną walkę z mocną drużyną jaką bez wątpienia jest OLIMPIA 2004. W kadrze na jutrzejszy mecz znaleźli się: Czapliński, Gieniusz – Kesler, Kowalko, Domurat, Mikucki, Randzio, Szumowski – Strzeliński, Arciszewski, P.Górski, Matysiewicz, M.Tuzinowski, Grochowski – Wójcik, Baczewski, Wierzbicki, D.Lewosz.
Miejmy nadzieję, że pomimo znacznego osłabienia WARMIA wróci z Elbląga ze zdobyczą punktową.
Relacja LIVE z jutrzejszego meczu będzie dostępna na stronie http://warmiagrajewo.webuda.com/
W imieniu Zarządu Klubu pragnę serdecznie podziękować panom: Zbigniewowi Łagunie (Masarnia ZAGŁOBA), Markowi Wojciechowskiemu (BOMAR), Erykowi Wójcickiemu (Apteka BLISKA), Bogdanowi Karwowskiemu i Grzegorzowi Cebelińskiemu (BG SERVIS), Zenonowi Maciorowskiemu (EURO-SERVICE), Wojciechowi Chrzanowskiemu (AUTO-NAPRAWA CHRZANOWSKI)), Stanisławowi Wójcickiemu (TRANSPORT WÓJCICKI) Wojciechowi Gładkowskiemu (TOREL), Piotrowi Lipskiemu (MAG-BUD) oraz Arkadiuszowi Wróblewskiemu. Wszyscy wymienieni sfinansowali transport oraz wyżywienie zawodników na mecz w Elblągu. Bardzo dziękujemy!