BEZ BRAMEK W OLECKU.

Dziś w Olecku nasi piłkarze bezbramkowo zremisowali z CZARNYMI Olecko. W zespole rywali zimą doszło do tąpnięcia. Pomimo niezłych wyników i wysokiej pozycji zespołu w tabeli III ligi wycofali się sponsorzy i tym samym odeszli z drużyny piłkarze z Białegostoku jak Karankiewicz czy Grzybowski, którzy byli wiodącymi postaciami tej drużyny. Pomimo osłabień CZARNI na wiosnę prezentują się dobrze i w poprzedniej kolejce pokonali u siebie ełckiego MAZURA.
W naszym zespole ponownie zabrakło Maksyma Mirvy, który ustanowił niechlubny rekord w ilosci żółtych kartek i musiał pauzować dwa kolejne mecze. Na boisko wybiegł więc ten sam skład, który przed tygodniem pokonał ZATOKĘ Braniewo.
Od początku spotkania piłkarze z Olecka potwierdzali, że nieprzypadkowo pokonali MAZURA. CZARNI przeważali w pierwszej połowie, ale prócz zdobytej ze spalonego bramki Bogdanowicza na dobrą sprawę nie stworzyli klarownych sytuacji do zdobycia bramek. Mecz był nudny a nasi piłkarze grali po prostu źle. Pierwszy rzut rożny WARMIA wykonywała dopiero w … 40 minucie. W końcówce pierwszej połowy to nasi piłkarze przeważali, ale ich akcje były chaotyczne i nie zagrażały bramce CZARNYCH.
W drugiej połowie WARMIA zagrała dużo lepiej, lecz i tak nie wystarczająco dobrze, by rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. W 56 minucie ładnie z woleja uderzał Strzeliński, lecz Grygo kapitalnie obronił. Kilka minut póżniej rajd Strzelińskiego zakończył niecelnym strzałem Daniel Tuzinowski. Bramkę mogliśmy też strzelić w 78 minucie, kiedy po bardzo dobrym dośrodkowaniu wyróżniającego się w naszym zespole Kamila Randzio groźnie strzelał starszy z braci Tuzinowskich. Do końca meczu przeważali grajewianie a gospodarze praktycznie przez całą drugą połowę nie zagrozili bramce Czaplińskiego. Niestety, nasi piłkarze nie znaleźli sposobu na pokonanie bramkarza CZARNYCH i chyba zbyt późno w tym meczu zaczęli grać swoje. Tym samym bardziej straciliśmy 2 punkty niż zyskaliśmy jeden, ale stara piłkarska prawda mówi, że jeśli meczu nie daje się wygrać to trzeba go zremisować i to nasi piłkarze zrealizowali.
Za tydzień w Grajewie zapowiada się pasjonujący mecz z wiceliderem tabeli OLIMPIĄ Zambrów. Już teraz serdecznie zapraszamy!

CZARNI Olecko – WARMIA Grajewo 0:0

CZARNI: 1.Grygo – 2.Sadowski, 18.Rytwinski, 4.Wasilewski, 5.Witanowski (46′ 17′ Suchaczewski) – 10.Bogdanowicz, 6.Paszkowski, 11.Dębski (46′ 7.Jarmołowicz), 3.Wirzyński – 15.Sadłowski, 16. A.Tusznio  (70′ 9.A. Cichocki)
WARMIA: 1.Czapliński – 20.Kesler,  3.Domurat, 10.Kowalko, 5.Randzio – 9.Strzeliński, 17.Arciszewski, 14.M. Tuzinowski (52′ 6.Matysiewicz), 16.D.Tuzinowski – 7.Wójcik (52′ 11.Milczarek), 8.Krukowski

Sędziował: Olgierd Kowalski (Olsztyn)

Żółte kartki: Wasilewski, Tusznio (CZARNI),  Kesler (WARMIA)
Widzów: 200