WIGRY Suwałki — KS WARMIA Grajewo

3 września, 2023 16:00 IV liga 2023/2024

Dzień dobry! Witamy z Suwałk i zapraszamy do naszej relacji tekstowej z dzisiejszego hitu IV ligi podlaskiej. O 16:00 rozpocznie się spotkanie WIGIER Suwałki z WARMIĄ Grajewo.

Znane są już składy wyjściowe obu zespołów. W WARMII jedna zmiana w porównaniu z meczem z WISSĄ – za Mazurka wyjdzie na boisko Maciej Polak. W WIGRACH zagra Maciej Makuszewski, powracający do suwalskiego klubu z pierwszoligowej ODRY Opole.

1′ Jest 16:02 i zaczyna WARMIA

1′ 30 sekunda i mocny strzał Makuszewskiego odbija Święciński

1′ Róg dla WIGIER

2′ Niecelny strzał po dośrodkowaniu

2′ Znów groźnie i strzał Fiedorowicza broni Filip!

3′ Rzut wolny dla nas – dośrodkowanie Dawida Kalinowskiego i główka Mikuckiego obok bramki

6′ Po strzale Zalewskiego piłka trafia w słupek naszej bramki!

6′ Bardzo agresywny początek gospodarzy

7′ Znów groźnie – Makuszewski strzela i broni Filip!

8′ Róg dla gospodarzy

8′ Po dośrodkowaniu łapie piłkę nasz bramkarz

12′ Rafał Kalinowski próbował zaskoczyć bramkarza uderzeniem z dalszej odległości ale nie trafił w bramkę

15′ Trzeci róg dla WIGIER

15′ Po dośrodkowaniu wybijamy piłkę

16′ Strzał Zalewskiego i Filip wybija na róg

16′ Znów przejmujemy piłkę po dośrodkowaniu

17′ Piąty róg i ponownie wybijamy piłkę

25′ Rzut wolny dla WIGIER blisko naszego pola karnego

26′ Żółte kartki dla Edisona i Makuszewskiego

27′ Strzelał Makuszewski i odbijają piłkę nasi obrońcy

28′ Doskonała okazja WARMII – Śliwowski do Dawida Kalinowskiego i nogami broni Kanclerz!

29′ Rzut wolny dla WARMII blisko pola karnego WIGIER!

30′ Dośrodkowanie i mamy róg

30′ Dośrodkowanie i wybijają obrońcy na aut boczny

34′ Groźna akcja WIGIER, strzał Makuszewskiego, rykoszet i róg dla gospodarzy

34′ Wybiliśmy piłkę po dośrodkowaniu

35′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 0:1 Dawid Śliwowski! Kapitalne zagranie Rafała Kalinowskiego do brata Dawida, który zagrał do Śliwowskiego a ten przyjął piłkę w polu karnym, i mocno strzelił w róg bramki!

39′ Strzał Gużewskiego nad naszą bramką

42′ Zmiana w WARMII – Dawida Kalinowskiego zmienia Mazurek

42′ Dawid po meczu z WISSĄ narzekał na uraz mięśniowy i niestety nie dał rady kontynuować gry

45′ Sędzia dolicza 1 minutę

45′ + 1′ Koniec pierwszej połowy. Przetrzymaliśmy trudne chwile ataków gospodarzy i strzeliliśmy gola! Prowadzimy w Suwałkach 1:0.

46′ Zaczęli gospodarze

46′ Będzie groźnie. Rzut wolny dla WIGIER bardzo blisko naszej bramki

46′ Wybiliśmy piłkę ale jest róg

46′ Po rozegraniu niebezpieczny strzał nad naszą bramką

48′ Akcja Zalewskiego i kolejny róg

49′ Po chwili następny a po dośrodkowaniu strzał obok naszej bramki

50′ Zalewski sam na sam z naszym bramkarzem i Filip fenomenalnie broni!

51′ Róg dla WIGIER i znów bronimy!

52′ I znowu róg dla WIGIER i ponownie bronimy po dośrodkowaniu!

53′ Tak samo jak na początku meczu od pierwszej minuty drugiej połowy gospodarze ruszyli do frontalnego ataku!

54′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 0:2 Maciej Polak! Edison dalekim podaniem uruchomił Śliwowskiego, który zgrał piłkę do Macieja Polaka a ten z bliska pokonał Kanclerza!

55′ Róg dla WIGIER i ponownie bez zagrożenia

59′ Cudowski za Fiedorowicza

61′ Chyba setny róg dla WIGIER i po chwili następny

62′ GOL dla WIGIER. 1:2 Krzysztof Cudowski. Po trzecim kolejnym rogu dośrodkowanie i wysoki Cudowski zdobywa gola dla gospodarzy.

64′ Akcja Zalewskiego i róg dla WIGIER

64′ Po chwili następny róg

65′ I kolejny…

65′ Po dośrodkowaniu strzał obok naszej bramki

66′ Następny róg i bronimy po dośrodkowaniu

68′ Stawiecki za Polaka

70′ Zalewski za Śliwowskiego, który ucierpiał w starciu i schodzi z boiska z urazem

72′ Groźna akcja WIGIER ale Święciński uprzedził Zalewskiego który był w dobrej sytuacji

74′ GOL dla WIGIER. 2:2 Radosław Gulbierz. Podanie ze środka pola trafia do Gulbierza który strzela wyrównującego gola

78′ Zalewski w doskonałej sytuacji strzela i Święciński znakomicie wybija piłkę na róg

79′ Kolejny korner dla WIGIER

80′ Bardzo groźne dośrodkowanie ale piłka poza bramką

80′ Następny róg po którym wybijamy piłkę

82′ Zarzecki za Rafała Kalinowskiego

83′ Rzut wolny dla WARMII 25 m od bramki WIGIER

84′ Świetny strzał Edisona broni Kanclerz

85′ Rejterada ukarany kartką

85′ Okazja WARMII i Stawiecki strzela obok bramki!

87′ Strzał Zalewskiego broni Święciński

88′ Niecelny strzał Gulbierza

90′ 4 minuty dolicza sędzia

90′ + 2′ Krupa za Bukowskiego

90′ + 3′ Świetna akcja Szybajły i Krupa przed szansą strzela obok słupka!

90′ + 3′ Cudowski strzela nad bramką

90′ + 4′ Koniec meczu. Niestety, nie udało się wygrać w Suwałkach, choć prowadziliśmy w tym meczu przez większość czasu gry. Szanujmy remis na boisku faworyta rozgrywek.

03.09.2023 Suwałki, Stadion Miejski

WIGRY Suwałki – WARMIA Grajewo 2:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Dawid Śliwowski 35′, 0:2 Maciej Polak 54′, 1:2 Krzysztof Cudowski 62′, 2:2 Radosław Gulbierz 74′

WIGRY: 30.Kanclerz –  14.Serbul, 8.Osipiuk, 5.Płoszkiewicz – 99.Trąbka, 10.Makuszewski, 90.Rejterada, 89.Gużewski, 11.Fiedorowicz (59′ 9.Cudowski), 44.Gulbierz (Kpt) –  77.K.Zalewski

REZERWA: 1.Aleksandrowicz, 2.Sowulewski, 13.Omilianowicz,  6.Przełomski, 3.Babkowski, 20.Bucio, 9.Cudowski

TRENER: Paweł Cimochowski

WARMIA: 33.Święciński –  4.Mikucki, 18.Edison (Kpt), 72.Kosikowski, 6.Śleszyński – 71.D.Kalinowski (42′  9.Mazurek), 10.R.Kalinowski (82′ 77..Zarzecki), 5.Szybajło, 16.Bukowski (90′ 13.Krupa), 19.Polak (68′ 20.Stawiecki) – 15.Śliwowski (70′ 17.W.Zalewski)

REZERWA: 1.Sobolewski – 13.Krupa, 17.Zalewski,  9.Mazurek,  20.Stawiecki, 77.Zarzecki

Sędzia: Paweł Kostko (Białystok, Podlaski ZPN)

Żółte kartki:Makuszewski, Gużewski, Rejterada (WIGRY), Edison, R.Kalinowski, Mazurek (WARMIA)