KS WARMIA Grajewo — WISSA Szczuczyn

30 sierpnia, 2023 17:00 IV liga 2023/2024

Dzień dobry. O 17:00 powinien rozpocząć się mecz WARMII z WISSĄ. Ale czy się rozpocznie? przed kwadransem przez Grajewo przeszła ogromna ulewa… a to podobno jeszcze nie koniec pogodowych sensacji w dzisiejszym dniu.

Póki co znane są już składy obu zespołów. Miejmy nadzieję, że aura pozwoli nam zagrać ten mecz.

Wszystko wskazuje na to, że mecz rozpocznie się o zaplanowanej porze.

1′ Rozpoczynają goście – jest 17:06

1′ Będzie okazja dla WISSY – rzut wolny z 18 metrów od naszej bramki

1′ Strzelał Świderski, wybił piłkę Edison

2′ Znakomita kontra WARMII i Mazurek strzela obok bramki w doskonałej sytuacji!

4′ Błąd Kosikowskiego, któremu odebrał piłkę Jastrzębski ale strzelił niecelnie

9′ Znów okazja Mazurka, lecz w ostatniej chwili zdjął mu z nogi piłkę obrońca WISSY

10′ Śleszyński ukarany żółtą kartką

10′ Rzut rożny dla WISSY

11′ Wybiliśmy piłkę po dośrodkowaniu

12′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 1:0 Dawid Kalinowski! Kapitalne zagranie Rafała Kalinowskiego do młodszego brata, który sam na sam z bramkarzem ogrywa Pawlika i zdobywa gola dla WARMII!

15′ Strzał Jastrzębskiego broni Święciński

17′ Fatalna interwencja obrońcy gości i róg dla WARMII

17′ Po dośrodkowaniu jeszcze jedna wrzutka w pole karne, główkował Śliwowski ale sędzia dopatrzył się faulu naszego piłkarza

19′ Róg dla gości po złej interwencji Edisona

19′ Po dośrodkowaniu wybijamy piłkę, po chwili niecelny strzał WISSY

24′ Faul Szybajły i będzie groźnie – rzut wolny dla WISSY blisko lewej strony pola karnego

24′ Strzał Świderskiego i piłka odbija się od poprzeczki a po chwili kolejny strzał wybija z bramki Edison!

26′ Edison ukarany żółtą kartką

27′ Świderski z rzutu wolnego obok bramki

31′ Kosikowski z żółtą kartką

34′ Dużo krytyki z trybun pod adresem arbitra – sędzia wydaje się dostrzegać tylko przewinienia gospodarzy

36′ Gra toczy się od jakiegoś czasu w środkowej strefie boiska

37′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 2:0 Bartosz Bukowski! Wymiana podań między naszymi zawodnikami, piłka trafia do Bukowskiego który strzałem z 16 metrów zdobywa drugiego gola!

39′ Mazurek strzela ponad bramką

40′ Doskonała okazja, Mikucki do Rafała Kalinowskiego i strzał niecelny niestety!

41′ Łapiński z żółtą kartką

45′ Minutę dolicza sędzia do pierwszej połowy meczu

45′ + 1′ Gwizdek sędziego i mamy przerwę – prowadzimy 2:0.

46′ Drugą połowę zaczyna WARMIA

46′ Byłaby okazja dla WARMII, ale Mazurek był na spalonym

47′ Piękny strzał Jastrzębskiego na róg wybija Święciński

48′ Wybiliśmy piłkę po dośrodkowaniu

49′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 3:0 Dawid Śliwowski! Dawid Kalinowski był sam na sam z Pawlikiem, ale obrońca wybił mu piłke, która po chwili trafiła do Śliwowskiego a ten pewnym strzałem w róg pokonał bramkarza WISSY!

51′ GOL dla WISSY! 3:1 Kacper Kiarszys. Akcja WISSY, błąd naszej obrony, piłka odbiła się od naszego obrońcy i tracimy gola.

54′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 4:1 Dawid Śliwowski! Dawid Kalinowski wykłada piłkę Śliwowskiemu i ten strzela na 4:1!

56′ Róg dla WARMII, po dośrodkowaniu strzał głową Śliwowskiego broni Pawlik

57′ Świderski z żółtą kartką

58′ Voronchenko i Choinka za Gietka i Kiarszysa

59′ Voronchenko strzela i świetnie broni Święciński – róg dla WISSY

59′ Bez zagrożenia po dośrodkowaniu

61′ Edison z rzutu wolnego – piękny strzał tuż nad poprzeczką!

62′ Kombinacja WISSY z rzutu wolnego blisko naszej bramki ale łapie piłkę Filip Święciński

63′ Śliwowski z ostrego kąta tuż obok słupka!

64′ Kacprzyk ukarany żółtą kartką

66′ Wasilewski za Cychola

67′ Groźnie pod naszą bramką ale wybijamy na róg

67′ Po dośrodkowaniu bez zagrożenia

69′ Kolejny róg dla WISSY

69′ Szybko odzyskaliśmy piłkę

70′ Kosowski za Kacprzyka

75′ Polak, Zalewski, Stawiecki za braci Kalinowskich i Mazurka

78′ Strzał Voronchenki świetnie odbija Święciński

79′ Róg a po nim bez zagrożenia pod naszą bramką

83′ Wójcicki za Śleszyńskiego

83′ Mateusz Zalewski za Korytkowskiego

86′ Strzał Łapińskiego broni Święciński

86′ Strzał Świderskiego ponad naszą bramką

87′ Guzowski za Śliwowskiego

90′ 3 minuty dolicza sędzia

90′ + 1′ Modzelewski z żółtą kartką po faulu na Guzowskim

90′ + 3′ Koniec! Zasłużenie i wysoko wygrywamy z niepokonaną w tym sezonie WISSĄ Szczuczyn!

30.08.2023 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – WISSA Szczuczyn 4:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Dawid Kalinowski 12′, 2:0 Bartosz Bukowski 37′, 3:0 Dawid Śliwowski 49′, 3:1 Kacper Kiarszys 51′, 4:1 Dawid Śliwowski 54′

WARMIA: 33.Święciński –  4.Mikucki, 72.Kosikowski, 18.Edison (Kpt), 6.Śleszyński (83′ 13.Wójcicki) – 3.Mazurek (75′ 20.Stawiecki), 16.Bukowski, 10.R.Kalinowski (75′ 15.W.Zalewski), 5.Szybajło, 22.D.Kalinowski (75′ 19.Polak) – 98.Śliwowski (87′ 9.Guzowski)

REZERWA: 1.Sobolewski – 15.W.Zalewski, 21.Żbikowski, 23.Krupa, 77.Zarzecki, 13.Wójcicki, 20.Stawiecki, 9.Guzowski, 19.Polak

WISSA: 12.Pawlik – 2.Cychol (66 4.Wasilewski), 3.Kacprzyk (70′ 21.Kosowski), 6.Modzelewski, 8.Świderski, 9.Jastrzębski, 10.Łapiński (kpt), 14.Korytkowski (83′ 11.M.Zalewski), 15.Kiarszys (58′ 7.Voronchenko), 16.Dziuba, 98.Gietek (58′ 17.Choinka)

REZERWA: 24.Myśliński – 4.Wasilewski, 5.Zięba, 7.Voronchenko, 11.M.Zalewski, 17.Choinka, 21.Kosowski, 22.Dzięgielewski, 28.Skrodzki

TRENER: Albert Rydzewski

Sędzia: Dawid Deptuła (Ignatki, Podlaski ZPN)
Żółte kartki: Śleszyński, Edison, Kosikowski, Śliwowski (WARMIA), Łapiński, Kiarszys, Świderski, Kacprzyk, Modzelewski (WISSA)