KS WARMIA Grajewo — WIGRY Suwałki

18 listopada, 2023 13:00 Puchar Polski 2023/2024

Dzień dobry! Przed nami już ostatni mecz WARMII w 2023 roku. Od 13:00 rozpoczniemy relację ze spotkania w ramach 1/16 rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu woj. podlaskiego. Nasz zespół podejmuje dziś WIGRY Suwałki. W składzie WARMII oprócz nieobecnego ostatnio Dawida Skalskiego dziś zabraknie także Dawida Kalinowskiego, Kamila Stawieckiego i Wojtka Zalewskiego, którzy narzekają na drobne urazy. Nie ma też Przemka Zarzeckiego (wyjazd prywatny) i Arka Wojno (sprawy osobiste).

1′ Rozpoczęła WARMIA. Jest 13:03

1′ Strzał Mazurka i róg dla WARMII

1′ Po dośrodkowaniu drugi róg

2′ Kolejne dośrodkowanie i faul na bramkarzu WIGIER

2′ Akcja WIGIER i piłka poza naszą bramką, wznowi grę Filip Święciński

3′ Róg dla WIGIER

4′ Bardzo nieudane rozegranie gości i przejęliśmy piłkę

5′ Mikucki strzela zza pola karnego i broni Dębski

6′ Drugi róg dla gości

6′ Wybiliśmy piłkę po dośrodkowaniu

10′ Po akcji Kozłowskiego zagranie ręką Edisona w naszym polu karnym i jedenastka dla WIGIER!

11′ GOL dla WIGIER. 0:1 Kamil Zalewski. Strzał Zalewskiego odbija Święciński, ale niestety napastnik suwalczan dobija swój strzał i zdobywa prowadzenie dla gości.

15′ Ładna akcja WARMII – Mazurek do Śliwowskiego i mamy trzeci róg

15′ Po dośrodkowaniu za lekki strzał Edisona i bez problemów łapie piłkę Dębski

18′ Bliski szczęścia był Rafał Kalinowski po wyrzucie z autu przez Mikuckiego i mamy 4ty róg

19′ Po dośrodkowaniu bez korzyści

23′ Makuszewski w naszym polu karnym i świetnie broni Filip!

25′ Mikucki do Śliwowskiego i broni Dębski!

25′ Akcja Kubraka i groźny strzał nad naszą bramką

26′ Róg dla WIGIER

27′ Było groźnie po dośrodkowaniu, ale przejęliśmy piłkę

28′ Strzał Gużewskiego broni Święciński

31′ Z rzutu wolnego wrzucił piłkę w pole karne Kossyk, jednak obrońcy szybko ją przejęli

32′ Dobra akcja, dośrodkowanie Polaka i łapie piłkę Dębski

37′ Okazja WARMII – Mazurek zagrał zbyt mocno do Rafała Kalinowskiego w polu karnym WIGIER

39′ Po dośrodkowaniu Polaka zagranie ręką obrońcy WIGIER w polu karnym ale nie ma jedenastki – jest rzut rożny

39′ Dośrodkowanie po którym przejęli piłkę goście, szybka kontra Makuszewskiego kończy się na naszym polu karnym

40′ Bucio z żółtą kartką

42′ Groźnie pod bramką gości i kolejny róg dla WARMII!

43′ Po dośrodkowaniu zbyt lekko główkował Śliwowski

43′ Wrzutka w pole karne i strzał głową niepilnowanego Cudowskiego broni Święciński

45′ Znów szansa WARMII i zabrakło dokładnego podania

45′ + 1′ Koniec pierwszej połowy. Gramy całkiem dobry mecz, lecz przegrywamy do przerwy 0:1 po bramce z dobijanego rzutu karnego. Wierzymy w emocje po przerwie.

46′ Drugą połowę zaczęli goście. Nie ma zmian w składach

47′ Kossyk dośrodkował z rzutu wolnego i Edison strzela głową tuż obok bramki!

50′ Kontra WIGIER i Zalewski sam na sam z naszym bramkarzem – Filip fantastycznie broni!

50′ W rewanżu Mazurek w świetnej sytuacji strzela w boczną siatkę bramki WIGIER!

51′ Róg dla WIGIER

52′ GOL dla WIGIER! 0:2 Krzysztof Cudowski. Dośrodkowanie z rzutu rożnego i Cudowski musnął piłkę, która wpada do bramki…

56′ Róg dla WIGIER

57′ Po dośrodkowaniu niecelny strzał Zalewskiego

60′ Uraz Trąbki i przerwa w grze

61′ Groźna akcja Gużewskiego i Święciński wybija piłkę na róg

62′ Po dośrodkowaniu strzał Cudowskiego wybija z bramki Edison i kolejny róg dla gości

63′ Przejęliśmy piłkę po dośrodkowaniu ale nasz kontratak przerwali obrońcy WIGIER

64′ Strzał Polaka broni Dębski

66′ Śliwowski strzela ponad bramką

67′ Okazja WIGIER i kolejny róg po wybiciu Edisona

68′ Po dośrodkowaniu zagranie ręką zawodnika WIGIER i wznawiamy grę od rzutu wolnego

71′ Po dośrodkowaniu Śleszyńskiego ręka obrońcy w polu karnym WIGIER i mamy rzut karny dla WARMII!

71′ GOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 1:2 Paweł Kossyk! Pewny strzał Kossyka i mamy gola!

72′ Róg dla WIGIER – wybiliśmy piłkę po dośrodkowaniu

76′ Fajkowski za Cudowskiego

79′ Akcja WIGIER i bardzo nieudane podanie Przełomskiego

79′ Okazja WARMII ale pośliznął się Rafał Kalinowski

82′ Znów byliśmy w polu karnym WIGIER, jednak bez efektów

83′ Szymon Sobolewski za Śliwowskiego

84′ Rzut wolny dla WIGIER z 20 m od naszej bramki

84′ Makuszewski przekombinował i przejęliśmy piłkę

88′ Sporo przerw w grze w ostatnich minutach

88′ Edison strzela ponad bramką!

90′ Róg dla WARMII

90′ + 1′ Po dośrodkowaniu obok bramki strzela Mazurek!

90′ + 2′ Mamy już doliczony czas gry, ale nie wiemy o ile sędzia przedłużył mecz

90′ + 3′ Róg dla nas!

90′ + 3′ Po dośrodkowaniu najpierw zdaje się, że obrońca zagrał ręką a po chwili Mazurek pada w polu karnym i dostaje czerwoną kartkę w konsekwencji drugiego upomnienia

90′ + 5′ Koniec meczu. Przegrywamy 1:2 z WIGRAMI i odpadamy z rozgrywek pucharowych. Kibice wyrażają swoją opinię o arbitrze w bardzo nieparlamentarnych słowach.

1/16 Pucharu Polski na szczeblu województwa podlaskiego

18.11.2023 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo  – WIGRY Suwałki 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Kamil Zalewski 11′, 0:2 Krzysztof Cudowski 52′, 1:2 Paweł Kossyk 71′ (rzut karny)

WARMIA: 33.Święciński – 4.Mikucki, 18.Edison (Kpt), 72.Kosikowski, 6.Śleszyński – 19.Polak, 10.R.Kalinowski, 8.Kossyk, 5.Szybajło, 17.Mazurek – 77.Śliwowski (83′ 9.S.Sobolewski)

REZERWA: 1.Sobolewski, 12.Mysiewicz – 3.Krupa, 9.S.Sobolewski, 13.Wójcicki, 16.Bukowski, 20.Żbikowski

WIGRY: 30.Dębski –  99.Trąbka (63′ 6.Przełomski), 4.Kozłowski (Kpt), 5.Płoszkiewicz, 14.Serbul – 20.Bucio, 27.Kubrak, 89.Gużewski, 10.Makuszewski – 77.Zalewski, 9.Cudowski (76′ 18.Fajkowski)

REZERWA: 1.Aleksandrowicz – 6.Przełomski, 18.Fajkowski, 25.Sowulewski, 44.Gulbierz, 90.Rejterada, 97.Omilianowicz

TRENER: Paweł Cimochowski

Sędzia: Daniel Niemyjski (Bielsk Podlaski, Podlaski ZPN)
Żółte kartki: Śleszyński, Śliwowski, Kosikowski, Mazurek (dwie) (WARMIA), Bucio, Płoszkiewicz, Dębski (WIGRY)

Czerwona kartka: 90′ + 4′ Arkadiusz Mazurek (WARMIA) – w konsekwencji drugiej żółtej kartki