KS WARMIA Grajewo — SPARTA 1951 Szepietowo

9 września, 2023 16:00 IV liga 2023/2024

Dzień dobry! Tych z Państwa, którzy nie mogą oglądać na żywo dzisiejszego meczu WARMII z SBR SPARTA 1951 Szepietowo (w relacji będziemy używać nazwy SPARTA) zapraszamy do śledzenia naszej relacji tekstowej z dzisiejszego meczu. Znane są już składy wyjściowe obu zespołów. W WARMII mamy aż 6 zmian w podstawowej jedenastce. Święciński, Edison, Polak, Kosikowski zaczną mecz na ławce rezerwowych a Śliwowski i Dawid Kalinowski są kontuzjowani i nie znaleźli się w kadrze na dzisiejszy mecz. To duże osłabienie naszego zespołu, ale też szansa dla zmienników.

1′ Zaczęli goście – jest 16:01

1′ Okazja naszego zespołu, Mikucki zagrał w pole karne ale obrońca wybił piłkę

3′ Ostre dośrodkowanie Skalskiego i łapie piłkę Smętek

3′ Akcja gości, dośrodkowanie i po błędzie Zarzeckiego szansę miał Kacprowski ale Sobolewski obronił

6′ Róg dla WARMII

7′ Po dośrodkowaniu wybijają piłkę obrońcy

10′ Groźnie pod naszą bramką, ale wybiliśmy piłkę

14′ Mazurek przed szansą, ale nie trafił w piłkę!

16′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 1:0 Rafał Kalinowski! Kapitalne dośrodkowanie Skalskiego niemal z linii końcowej zgrał Mazurek wzdłuż bramki i Rafał Kalinowski z bliska trafia do siatki!

17′ Indywidualna akcja Mazurka, ale choć stracił piłkę w polu karnym to zebrał duże brawa od kibiców

18′ Strzał Rafała Kalinowskiego broni Smętek

19′ Akcja gości i piłka w rękach Sobolewskiego

21′ Groźnie pod naszą bramką, ale znów broni Sobolewski

25′ Dobra akcja WARMII, ale za długo kombinowaliśmy w polu karnym gości

28′ Ładny strzał Bukowskiego ponad bramką

31′ Dobra akcja gospodarzy – Stawiecki do Mikuckiego i strzał nad bramką

32′ Znów okazja WARMII i bardzo niecelny strzał Śleszyńskiego

34′ Kapitalna akcja Skalskiego z Szybajło, ale strzał tuż obok słupka!

36′ Okazja po strzale Śleszyńskiego, ale Mikucki był na spalonym

39′ Piękny strzał Śleszyńskiego z najwyższym trudem odbija Smętek!

42′ Bukowski do Mazurka i pada gol, ale sędzia dopatrzył się spalonego

43′ Kontratak naszego zespołu – jednak Mazurek zagrał prosto do obrońcy

45′ Koniec pierwszej połowy. Było kilka okazji do strzelenia bramek, ale zdobyliśmy tylko jedną.

Po przerwie Wójcicki zmieni Skalskiego

46′ Zaczęła WARMIA

46′ Od razu szansa na gola – Stawiecki zagrał wzdłuż linii bramkowej, ale Mazurek nie zdołał sięgnąć piłki

48′ Bardzo groźny strzał Malitki obok naszej bramki

51′ Akcja Wójcickiego i po niej strzał Mazurka w światło bramki trafia w obrońcę!

55′ Rzut wolny dla WARMII blisko pola karnego przy linii końcowej boiska

56′ Po dośrodkowaniu wysoko ponad bramką strzela Mazurek

57′ Groźne dośrodkowanie i wybijamy piłkę

57′ Milewski za Jarmołowicza

60′ Kapica ukarany żółtą kartką

61′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 2:0 Arkadiusz Mazurek! Mocne wybicie piłki głową przez Zarzeckiego, błąd obrońcy gości i Mazurek przelobował bramkarza!

63′ Hładuniuk za Balwickiego

65′ Piękna akcja WARMII, strzał Rafała Kalinowskiego na róg odbija Smętek

66′ Niecelny strzał Bukowskiego

68′ Jamiołkowski za Malitkę

69′ Okazja Rafała Kalinowskiego, ale strzał obok bramki

72′ Kossyk i Polak za Bukowskiego i Mikuckiego a u gości Michalski za Kacprowskiego

73′ Piękny strzał Polaka i Smętek odbija piłkę!

76′ Zarzecki ukarany żółtą kartką

80′ Róg dla WARMII

80′ Po dośrodkowaniu piłka opuszcza boisko

81′ Zarzecki sfaulowany w polu karnym i mamy rzut karny dla grajewian

82′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 3:0 Paweł Kossyk! Mocny strzał Kossyka w środek bramki i prowadzimy 3:0!

83′ Krupa za Stawieckiego

84′ Żbikowski za Śleszyńskiego

85′ Sędzia dopatrzył się zagrania ręką w naszym polu karnym i będzie jedenastka dla gości

85′ Sobolewski broni karnego!

88′ Okazja WARMII i tylko róg dla naszego zespołu

89′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 4:0 Przemysław Zarzecki! Po dośrodkowaniu Kossyka zgrywa piłkę głową Zalewski i Zarzecki również głową pokonał Smętka!

90′ Koniec. Pomimo osłabień w składzie wysoko i w pełni zasłużenie wygrywamy ze SPARTĄ 1951 Szepietowo.

09.09.2023 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – SBR SPARTA 1951 Szepietowo 4:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Rafał Kalinowski 16′, 2:0 Arkadiusz Mazurek 61′, 3:0 Paweł Kossyk 82′ (rzut karny), 4:0 Przemysław Zarzecki 89′

WARMIA: 1.Sobolewski –  4.Mikucki (Kpt) (72′ 8.Kossyk), 77.Zarzecki, 15.Zalewski, 6.Śleszyński (84′ 21.Żbikowski) – 20.Stawiecki (83′ 23.Krupa), 10.R.Kalinowski, 16.Bukowski (72′ 19.Polak), 5.Szybajło, 11.Skalski (46′ 13.Wójcicki)  – 3.Mazurek

REZERWA: 33.Święciński –  72.Kosikowski, 23.Krupa, 18.Edison, 13.Wójcicki, 9.Guzowski, 21.Żbikowski, 19.Polak, 8.Kossyk

SBR SPARTA 1951: 22.Smętek – 3.Jarmołowicz (57′ 23.Milewski), 4.Łapiński (81′ 21.Szulnicki), 18.Kapica, 6.Chrzanowski – 7.Balwicki (63′ 17.Hładuniuk), 8.Mozolewski, 9.Malitka (68′ 10.Jamiołkowski), 13.Czarnecki (Kpt), 15.Wyszomierski – 16.Kacprowski (72′ 20.Michalski)

REZERWA: 1.Tsimashkou – 10.Jamiołkowski, 17.Hładuniuk, 20.Michalski, 19.Bagiński, 21.Szulnicki, 23.Milewski

TRENER: Wojciech Sokół

Sędzia: Paweł Mackiewicz (Łomża, Podlaski ZPN)
Żółte kartki: Śleszyński, Żbikowski, Zarzecki (WARMIA), Kapica (SPARTA 1951)