KS WARMIA Grajewo — KS Grabówka

16 września, 2023 16:00 IV liga 2023/2024

Dzień dobry! Od godziny 16:00 zapraszamy na relację tekstową z kolejnego meczu ligowego naszych piłkarzy. Tym razem podejmujemy KS Grabówka. Jest ładna, słoneczna pogoda i liczymy na dobre widowisko. Poniżej prezentujemy składy wyjściowe obu zespołów. W WARMII do podstawowej jedenastki wraca dziś po kontuzji Dawid Kalinowski. Nie ma dziś w naszej kadrze meczowej Filipa Święcińskiego (wyjazd prywatny), Dawida Skalskiego (wyjazd służbowy), Dawida Śliwowskiego (kontuzja) oraz Michała Kosikowskiego (żółte kartki).

1′ Zaczyna WARMIA. Jest dokładnie 16:01

1′ Zaczynamy od dużego błędu naszej obrony, ale na szczęście goście nie wykorzystali pomyłki

4′ Kontratak gości i mocny strzał Maciejuka broni Sobolewski

6′ Groźne dośrodkowanie Tomara, ale wybija Edison

9′ Po dośrodkowaniu Mikuckiego była szansa, ale obrońca przejął piłkę spod nóg Dawida Kalinowskiego

10′ Róg dla gości

11′ Krótkie rozegranie i kolejny róg

12′ Po chwili Maciejuk faulowany w naszym polu karnym i sędzia dyktuje jedenastkę dla gości!

12′ Domański strzela i Sobolewski kapitalnie broni!

13′ Strzał Stawieckiego obok bramki

13′ To już drugi rzut karny obroniony przez Łukasza w tym sezonie!

14′ Okazja WARMII, ale Stawiecki uderzył zbyt lekko i Jendruczek broni

15′ Tomar ukarany żółtą kartką

17′ Świetna okazja WARMII i Mazurek źle podaje – tracimy piłkę

18′ Rzut wolny dla gości niedaleko naszego pola karnego z prawej strony boiska

19′ Maciejuk strzela i broni Sobolewski

21′ Świetnie wszedł w pole karne Stawiecki, ale wybili mu piłkę obrońcy

22′ GOL dla Grabówki. 0:1 Dominik Betko. Strata Stawieckiego w środkowej strefie, piłka trafiła do Betko, którego strzał po rykoszecie od innego zawodnika trafia do naszej bramki

26′ Rzut rożny dla gości

26′ Było nerwowo, ale wybijamy piłkę

28′ Okazja WARMII, ale bez efektów

34′ Edison z rzutu wolnego z 40 m strzela wysoko ponad bramką

38′ Sędzia dyktuje dla gości rzut wolny pośredni z naszego pola karnego

39′ Po zagrożeniu – strzał ponad bramką

43′ Rzut wolny dla gości z prawej strony boiska

43′ Po dośrodkowaniu zamieszanie w naszym polu karnym i po chwili wybijamy piłkę

45′ Strzał Ganiewicza obok bramki

45′ + 1′ Koniec pierwszej połowy. Przegrywamy 0:1 do przerwy i oby było lepiej w drugiej połowie…

Niestety, ale póki co gramy dziś słabo. Popełniamy zbyt dużo błędów, notujemy wiele głupich strat. A goście pokazują się z bardzo dobrej strony. Ich pozycja w tabeli zupełnie nie odzwierciedla poziomu gry zawodników z Grabówki w dzisiejszym meczu.

46′ Zaczęli goście – w ich zespole za Lula wszedł Karwat

46′ Róg dla WARMII

46′ Po dośrodkowaniu Edison trafia w poprzeczkę!

46′ Kolejny róg dla nas i po dośrodkowaniu bez korzyści

52′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 1:1 Dawid Kalinowski! Świetne podanie Rafała do młodszego brata i Dawid w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobywa wyrównanie!

53′ Kossyk i Śleszyński za Polaka i Stawieckiego

54′ Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Kurcewicz trafia w słupek naszej bramki!

57′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 2:1 Arkadiusz Mazurek! Kapitalne podanie Rafała Kalinowskiego w pole karne i Mazurek precyzyjnym strzałem głową umieścił piłkę w bramce!

61′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 3:1 Dawid Kalinowski! Świetne podanie Mazurka do Dawida Kalinowskiego i cudowny, techniczny strzał w okienko! Prowadzimy 3:1!

61′ Sawicki za Kajewskiego

64′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 4:1 Dawid Kalinowski! Cudowne podanie Kossyka i Dawid Kalinowski wspaniałym strzałem z woleja trafia do bramki!

68′ Strzał Rafała Kalinowskiego odbija Jendruczek a dobitka Mazurka jest bardzo niecelna

71′ Packiewicz za Tomara

73′ Dawid Kalinowski żegnany wielkimi brawami opuszcza boisko a zastąpił go Wójcicki

75′ Zarzecki i Krupa za Bukowskiego i Rafała Kalinowskiego

76′ Mocny strzał Kossyka nad bramką gości

77′ Jendruczek łapie piłkę po dośrodkowaniu Śleszyńskiego

79′ Szybka akcja Kuczyńskiego ale piłka wyszła poza boisko

80′ Okazja i po strzale Wójcickiego Jendruczek wybija na róg!

80′ Bez korzyści po dośrodkowaniu

82′ Bardzo dobra akcja WARMII i pada gol, ale sędzia dopatrzył się spalonego

82′ Łapiński za Kurcewicza

83′ Róg dla gości i po chwili następny

84′ po dośrodkowaniu groźny strzał Maciejuka broni Sobolewski

86′ Groźnie ale Sobolewski wybija piłkę

86′ Kossyk pada w polu karnym gości ale sędzia ukarał żółtą kartką naszego zawodnika

87′ Róg dla gości

87′ Wybijamy piłkę po dośrodkowaniu

88′ Rzut wolny dla Grabówki 25 metrów od naszej bramki

88′ Strzał Domańskiego trafia w mur złożony z naszych piłkarzy

90′ 2 minuty dolicza sędzia

90′ + 2′ Koniec. Po słabej pierwszej połowie w drugiej części meczu wróciliśmy do gry! Piękne gole Dawida Kalinowskiego były ozdobą tego spotkania.

16.09.2023 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – KS Grabówka  4:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Dominik Betko 22′, 1:1 Dawid Kalinowski 52′, 2:1 Arkadiusz Mazurek 54′, 3:1 Dawid Kalinowski 61′, 4:1 Dawid Kalinowski 64′

WARMIA: 1.Sobolewski  –  4.Mikucki, 18.Edison (Kpt), 15.Zalewski, 19.Polak (53′ 6.Śleszyński) – 20.Stawiecki (53′ 8.Kossyk), 10.R.Kalinowski (75′ 77.Zarzecki), 16.Bukowski (75′ 23.Krupa), 5.Szybajło, 22.D.Kalinowski (73′ 13.Wójcicki) – 3.Mazurek

REZERWA: 12.Mysiewicz – 6.Śleszyński, 8.Kossyk, 13.Wójcicki, 23.Krupa, 77.Zarzecki

KS: 13.Jendruczek – 3.Lul (46′ 19.Karwat), 5.Stankiewicz (Kpt), 6.Tomar (71′ 2.Packiewicz), 7.Kuczyński, 20.Maciejuk, 9.Kurcewicz, 8.Ganiewicz, 10.Betko, 11.Domański, 18.Kajewski (61′ 17.Sawicki)

REZERWA: 23.Gryko – 2.Packiewicz, 4.Popowski, 14.Kostyk, 17.Sawicki, 16.Łapiński, 19.Karwat

TRENER: Karol Janik

Sędzia: Jakub Kaseja (Łomża, Podlaski ZPN)

Żółte kartki: Kossyk, Krupa (WARMIA), Tomar, Betko (KS Grabówka)