KS WARMIA Grajewo — DĄB Dąbrowa Białostocka

4 sierpnia, 2023 18:00 IV liga 2023/2024

Dzień dobry. Za kwadrans rozpocznie się mecz WARMII z DĘBEM Dąbrowa Białostocka. To inauguracja sezonu w Grajewie – dziś niestety bez kibiców na trybunach…

Znane są już składy obu drużyn, które prezentujemy poniżej.

1′ Rozpoczyna DĄB – jest punktualnie 18:00

2′ Po akcji naszego zespołu szybki kontratak gości i rzut rożny

2′ Krótkie rozegranie, dośrodkowanie i strzał głową nad naszą bramką

3′ W rewanżu róg dla WARMII –  dośrodkowanie, ale żaden z zawodników nie przejął piłki i opuściła ona plac gry

6′ Kolejny róg dla nas – po dośrodkowaniu odbił piłkę bramkarz

7′ Od początku spotkania cała drużyna gości skupiona na własnej połowie

8′ Próba dobrej akcji – Bukowski do Mikuckiego, ale zastawił piłkę obrońca Marcinowi

11′ Rafał Kalinowski do Mikuckiego, jednak zbyt mocno i piłka poza boiskiem

12′ Dośrodkowanie Śleszyńskiego i Dawid Kalinowski głową strzela nad poprzeczką

15′ Kwadrans gry za nami – przeważamy, ale obrona gości na razie daje radę

17′ Kosikowski fauluje rywala i będzie rzut wolny dla DĘBU na wysokości linii pola karnego z prawej strony boiska

18′ Dośrodkowanie i wybija piłkę na róg Mikucki

18′ Po krótkim rozegraniu odebrał piłkę rywalowi Mikucki

19′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 1:0 Dawid Kalinowski! Śliwowski świetnie wypuścił Dawida, który w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi!

22′ Tym razem Dawid Kalinowski zagrał do brata, ale troszkę za mocno i Wojtkielewicz złapał piłkę

23′ Świetne zagranie Polaka i Śliwowski z bliska nie trafia do pustej bramki! Fakt, był ostry kąt…

24′ Sujeta fauluje wychodzącego na czystą pozycję Dawida Kalinowskiego i sędzia pokazuje mu czerwoną kartkę!

26′ Rzut wolny dla WARMII – 17 metrów od bramki

26′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 2:0 Dawid Kalinowski! Piękny techniczny strzał Dawida w róg bramki i Wojtkielewicz jest bezradny – prowadzimy 2:0!

28′ Znów faul na Dawidzie Kalinowskim, tym razem bez konsekwencji kartkowych, ale mamy rzut wolny z 20 metrów

29′ Strzał Dawida Kalinowskiego tym razem ponad bramką

30′ Jak to nie wpadło!!! Ależ mieliśmy sytuację, ale strzał Rafała Kalinowskiego odbił Wojtkielewicz

32′ Ładna, indywidualna akcja Polaka, ale zabrakło mocy w strzale na bramkę

33′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 3:0 Dawid „Air Force” Śliwowski! Piękna akcja WARMII – Dawid Kalinowski do Bartka Bukowskiego, świetne dośrodkowanie i Śliwowski głową nie daje szans bramkarzowi!

35′ Dobry strzał Bukowskiego broni Wojtkielewicz

36′ Dobra akcja ale Śliwowski na spalonym

37′ Rafał Szybajło ukarany żółtą kartką

38′ Znów pokazał się Dawid Kalinowski – strzał z lewej strony trafił w zewnętrzną część spojenia słupka z poprzeczką

39′ Świetnie teraz odebrał piłkę rywalowi Szybajło, ręce same się składają do braw!

45′ Minutę dolicza sędzia

45′ + 1′ Koniec pierwszej połowy. Prowadzimy 3:0 po dwóch golach powracającego do nas Dawida Kalinowskiego i jednym Dawida Śliwowskiego. Sytuacji było nieco więcej, ale dużo jeszcze nie funkcjonuje w naszym zespole jak powinno. W wyjściowym składzie jest jednak aż czterech nowych piłkarzy i na pewno potrzebują czasu na zgranie. Warto też dodać, że dość dawno w „jedenastce” WARMII nie było aż siedmiu wychowanków.

46′ Drugą połowę zaczęła WARMIA – bez zmian w składach

46′ Dawid Kalinowski strzela nad bramką

48′ Strzał Polaka broni Wojtkielewicz

49′ Ładna akcja WARMII i strzał Rafała Kalinowskiego obok bramki

52′ Róg dla WARMII

53′ Po dośrodkowaniu wybili piłkę obrońcy

54′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 4:0 Dawid Śliwowski! Dorzucił piłkę Mikucki i Śliwowski wykorzystał swój wzrost po raz drugi w tym meczu!

55′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 5:0 Dawid Śliwowski! Tym razem Śliwowski zamienia na gola dośrodkowanie Dawida Kalinowskiego!

58′ Zdenerwowany trener Kamil Randzio krzyczy do naszych obrońców: „nie oglądajcie meczu!”, bo teraz któryś z naszych defensorów popełnił błąd

58′ Dąbrowski za Prolejko i Jakacki za Kamila Markiewicza

59′ Zarzecki ukarany żółtą kartką

60′ A teraz taka sama kartka dla Chima z zespołu gości

60′ Świetna indywidualna akcja Dawida Kalinowskiego ale Wojtkielewiczowi udało się wybić piłkę na róg

61′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 6:0 Bartosz Bukowski! Dośrodkowanie z rzutu rożnego Dawida Kalinowskiego i sprytnym strzałem popisał się Bartek Bukowski!

62′ Znów róg dla nas i wybija piłkę Wojtkielewicz

63′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 7:0 Maciej Polak! Akcja Mikuckiego prawą stroną, piłka trafia do Polaka który mocnym strzałem z 16 metrów trafia do bramki!

65′ Śleszyński i Szybajło out – Mazurek i Skalski in

67′ Strzał Bukowskiego broni Wojtkielewicz

68′ Rutkowski za Kułaka

70′ Nie mają dość goli grajewianie. Cały czas atakujemy

70′ Mocny strzał Śliwowskiego odbija nad poprzeczkę bramkarz

71′ Bez korzyści po dośrodkowaniu z rzutu rożnego

73′ Rzut wolny dla WARMII 20 metrów od bramki DĘBU

73′ Strzał Polaka tuż nad bramką!

75′ Świetny przerzut Mikuckiego do Mazurka, ale Arkadiusz strzela ponad bramką

76′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 8:0 Marcin Mikucki! Świetna akcja WARMII i Mikucki „załadował” piłkę w długi róg bramki!

77′ Śliwowski i Zarzecki schodzą z boiska a za nich Stawiecki i Krupa

78′ Dawid Kalinowski strzela i z trudem broni wyciągnięty jak struna bramkarz DĘBU

79′ Guzowski za Dawida Kalinowskiego

82′ Co chwilę jest gorąco w polu karnym gości

86′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 9:0 Arkadiusz Mazurek! Znów ładna akcja WARMII, którą celnym strzałem kończy Mazurek!

87′ Pierwszy celny strzał DĘBU a konkretnie Kostro broni Święciński

88′ Dośrodkowanie Mikuckiego i Skalski głową strzela tuż obok bramki!

89′ Znów okazja ale wybił piłkę bramkarz gości, który ucierpiał przy interwencji

90′ Koniec meczu. Jeszcze nie wszystko funkcjonuje tak jakby się chciało, ale wygraliśmy aż 9:0 z DĘBEM. Goście od 24 minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Sujety.

04.08.2023 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – DĄB Dąbrowa Białostocka 9:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Dawid Kalinowski 19′, 2:0 Dawid Kalinowski 26′, 3:0 Dawid Śliwowski 33′, 4:0 Dawid Śliwowski 54′ 5:0 Dawid Śliwowski 55′, 6:0 Bartosz Bukowski 61′, 7:0 Maciej Polak 63′, 8:0 Marcin Mikucki 76′, 9:0 Arkadiusz Mazurek 86′

WARMIA: 12.Święciński – 4.Mikucki (Kpt), 77.Zarzecki (77′ 88.Krupa), 72.Kosikowski, 6.Śleszyński  (65′ 11.Skalski) –  9.D.Kalinowski (79′ 13.Guzowski), 21.R.Kalinowski, 16.Bukowski, 5.Szybajło (65′ 71′ Mazurek), 19.Polak – 18.Śliwowski (77′ 20.Stawiecki)

REZERWA: 1.Sobolewski – 88.Krupa, 71.Mazurek, 11.Skalski, 17.Zalewski, 20.Stawiecki, 13.Guzowski

DĄB: 1.Wojtkielewicz –  2.Sujeta, 5.Kułak (68′ 18.Rutkowski), 26.Kierkla, 28.Rogowski (Kpt), 7.Kos, 9.K.Markiewicz (58′ 17.Jakacki), 10.Prolejko (58′ 6.Dąbrowski), 27.Chim, 3.Kostro, 8.M.Markiewicz

REZERWA: 12.Kondrusiewicz, 14.Rychtarczyk (Kpt), 6.Dąbrowski, 18.Rutkowski, 17.Jakacki, 30.Sołowiej

TRENER: Jacek Markiewicz

Sędzia: Łukasz Olszewski (Suwałki, Podlaski ZPN)
Żółte kartki: Szybajło, Zarzecki (WARMIA), Chim (DĄB)

Czerwona kartka: 24′ – Jarosław Sujeta (DĄB) – za faul