CRESOVIA Siemiatycze — KS WARMIA Grajewo

26 sierpnia, 2023 16:00 IV liga 2023/2024

Dzień dobry. Witamy z dusznych Siemiatycz. Pogoda dziś niekoniecznie zachęca do grania w piłkę, ale nie bądźmy Piotrem Ćwielongiem… (https://www.youtube.com/watch?v=Z44BZeF-ovk

Znane są już składy obu zespołów, które prezentujemy poniżej. Zaczynamy relację od 16:00.

1′ Jest 16:00 i zaczyna WARMIA

1′ Okazja WARMII, strzelał Śliwowski, ale wybił na róg obrońca

1′ Po dośrodkowaniu strzał głową Śliwowskiego ponad bramką!

2′ Bardzo niecelny strzał Tomczyka

8′ Akcja WARMII, ale na spalonym Dawid Kalinowski

9′ Szybajło strzela ponad bramką

13′ Mateusz Kosiński za Konachowicza

14′ Po akcji WARMII strzelał Dawid Kalinowski – wysoko nad poprzeczką

16′ Doskonała okazja WARMII – Mazurek zagrał do Dawida Kalinowskiego i ten niestety pudłuje!

17′ Strzał Śliwowskiego odbija nogami Konobrocki!

18′ Znów kapitalnie pokazał się Mazurek i tylko rzut rożny

18′ Po dośrodkowaniu Konobrocki broni strzał Zalewskiego

20′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 0:1 Arkadiusz Mazurek! Mikucki wrzucił w pole karne i Mazurek lekkim strzałem pokonał bramkarza gospodarzy!

25′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 0:2 Dawid Śliwowski! Świetne dośrodkowanie Szybajły z prawej strony boiska i Śliwowski dostawił głowę – prowadzimy 2:0!

27′ Doskonała okazja – Dawid Kalinowski z lewej strony podał w pole karne, jednak chyba nieco za mocno i Śliwowski nie zdążył do piłki

30′ Ładna akcja WARMII i Konobrocki złapał dośrodkowanie Dawida Kalinowskiego

33′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 0:3 Marcin Mikucki! Kapitalne zagranie Rafała Kalinowskiego do Mikuckiego, który po profesorsku ograł obrońcę i strzałem zza pola karnego nie dał szans bramkarzowi!

36′ Znów okazja Śliwowskiego i rzut rożny dla nas

36′ Po dośrodkowaniu wybił piłkę Konobrocki

37′ Mazurek strzela nad poprzeczką

38′ Bardzo groźny faul Mateusza Majewskiego na Śleszyńskim i żółta kartka dla zawodnika CRESOVII

40′ Śleszyński na szczęście wraca na boisko

41′ Znów okazja i Dawid Kalinowski strzela obok bramki

44′ Świetna akcja WARMII i Mikucki z ostrego kąta strzela tuż obok słupka!

45′ 2 minuty dolicza sędzia

45 + 2′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 0:4 Marcin Mikucki! Doskonałe podanie Dawida Kalinowskiego i Mikucki z bliska wbija piłkę do bramki!

45′ + 2′ Koniec pierwszej, bardzo dobrej połowy naszego zespołu. Gramy ofensywnie i prowadzimy 4:0 już do przerwy.

46′ Rozpoczynają goście. Tomczyka zmienił Malewski

46′ Róg dla WARMII

47′ Konobrocki łapie piłkę po dośrodkowaniu

50′ Okazja WARMII, ale sędzia dopatrzył się faulu naszego zawodnika

51′ Strzał Rafała Kalinowskiego z trudem odbija Konobrocki

52′ Pierwszy celny strzał CRESOVII, ale Sobolewski broni uderzenie Malewskiego

54′ Bardzo niecelny strzał Mazurka

55′ Doskonała okazja WARMII i tylko róg!

56′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 0:5 Edison! Po dośrodkowaniu kolejna wrzutka i Edison z ostrego kąta zdobył piątego gola!

58′ Róg dla gospodarzy i wybijamy piłkę po dośrodkowaniu

60′ Znów było blisko – najpierw okazję miał Śliwowski a po chwili Rafał Kalinowski trafia w słupek!

60′ Krupa i Kosikowski za Zalewskiego i Śleszyńskiego

65′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 0:6 Dawid Kalinowski! Dośrodkowanie Mikuckiego wykańcza Dawid Kalinowski!

67′ Róg dla WARMII

68′ Po dośrodkowaniu Edison strzela nad bramką

68′ Polak, Żbikowski i Wójcicki za Rafała Kalinowskiego, Mazurka i Mikuckiego

69′ Dośrodkowanie Polaka i Wójcicki wślizgiem nie trafił w piłkę!

70′ Dawidziuk za Marka Majewskiego

71′ Śliwowski strzela wysoko nad bramką

73′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 0:7 Dawid Kalinowski! Mocny strzał Śliwowskiego odbija Konobrocki i Dawid Kalinowski z bliska pakuje odbitą piłkę do siatki!

74′ Róg dla gospodarzy i po chwili odzyskujemy piłkę

75′ Przerwa na nawadnianie

77′ Mocny strzał Żbikowskiego obok bramki

78′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 0:8 Dawid Śliwowski!Odzyskał piłkę Szybajło, podał do Dawida Kalinowskiego, który doskonale znalazł w polu karnym Śliwowskiego a ten „objechał” bramkarza i strzelił ósmego gola

80′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 0:9 Maciej Polak! Indywidualna akcja Polaka, który ograł obrońcę, wbiegł w pole karne i pokonał Konobrockiego!

82′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 0:10 Dawid Kalinowski! Śliwowski znakomicie podał do Dawida Kalinowskiego a ten strzela dziesiątego gola… co tu się dzieje?!

83′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 0:11 Rafał Szybajło! Znakomita asysta młodziutkiego Żbikowskiego i Szybajło mocnym strzałem podwyższa na 11:0!

85′ Strzał Malewskiego broni Sobolewski

86′ Znów okazja, ale uciekła piłka Bukowskiemu

89′ Gospodarze przed meczem zostawili dość wysoką trawę, żeby „stępić” nasze akcje. Trochę nie wyszło.

90′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 0:12 Krystian Wójcicki. Świetna akcja Polaka lewą stroną boiska i Wójcicki z bliska pakuje piłkę do bramki a sędzia kończy mecz.

To chyba rekordowe zwycięstwo WARMII w wyjazdowym meczu w IV lidze… i to na zazwyczaj niezwykle trudnym terenie. Zagraliśmy świetny mecz. Brawa dla piłkarzy i trenera!

26.08.2023 Siemiatycze, Stadion Miejski

CRESOVIA Siemiatycze – WARMIA Grajewo 0:12 (0:4)

Bramki: 0:1 Arkadiusz Mazurek 20′, 0:2 Dawid Śliwowski 25′, 0:3 Marcin Mikucki 33′, 0:4 Marcin Mikucki 45′ + 2′, 0:5 Edison 56′, 0:6 Dawid Kalinowski 65′, 0:7 Dawid Kalinowski 73′, 0:8 Dawid Śliwowski 78′, 0:9 Maciej Polak 80′, 0:10 Dawid Kalinowski 82′, 0:11 Rafał Szybajło 83′, 0:12 Krystian Wójcicki 90′

CRESOVIA: 29.Konobrocki – 19.Barwiejuk, 18.Iwaniuk, 9.Konachowicz (13′ 13.M.Kosiński), 4.Krasowski, 15.Marek Majewski, 25.Mateusz Majewski, 5.Tomczyk (46′ 7.Malewski), 16.Piotrowski (Kpt) (75′ 17.K.Kosiński), 10.Zazuliński, 6. Łuba

REZERWA: 6.Dawidziuk, 21.K.Kalinowski, 13.M.Kosiński, 17.K,Kosiński, 20.Zaleski, 7.Malewski
TRENER: Mariusz Jurek

WARMIA: 1.Sobolewski – 4.Mikucki (68′ 13.Wójcicki), 18.Edison (Kpt), 15.Zalewski (60′ 72.Kosikowski), 6.Śleszyński (60′ 23.Krupa) – 3.Mazurek (68′ 20.Żbikowski), 21.R.Kalinowski (68′ 19.Polak), 5.Szybajło, 16.Bukowski, 22.D.Kalinowski – 98.Śliwowski

REZERWA: 33.Święciński – 19.Polak, 20.Żbikowski, 23.Krupa, 72.Kosikowski, 13.Wójcicki

Sędzia: Bartosz Tyszka  (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: Mateusz Kosiński, Zazuliński (CRESOVIA)