WARMIA – MAMRY GIŻYCKO 2:1

Wczoraj w kolejnym rozegranym sparingu WARMIA pokonała MAMRY Giżycko 2:1 (1:0). W pierwszej połowie trener zdecydował się na nieco eksperymentalne ustawienie, dając okazję do gry dla młodych zawodników. Spisywali się oni bardzo przyzwoicie i nasz zespół posiadał przewagę, niestety szwankowała skuteczność. W 44 minucie rajd dobrze grającego Macieja Keslera został zakończony faulem na polu karnym. Jedenastkę wykorzystał Rafał Kozikowski. W drugiej połowie, grając już w pełnym składzie WARMIA długo nie potrafiła przebić się przez defensywę piłkarzy z Giżycka. Wiele akcji naszego zespołu kończyło się przed polem karnym gości. W 70 minucie sprytem i skutecznością popisał się dobrze znany grajewskim kibicom Jakub Golak – grający trener zespołu z Giżycka, który płaskim strzałem pokonał Czaplińskiego. Nasi piłkarze przystąpili do bardziej zdecydowanych ataków, które przyniosły skutek w postaci bramki zdobytej w 80 minucie przez Mariusza Milczarka. W końcówce meczu Kamil Kozak w niegroźnej sytuacji sfaulował na polu karnym zawodnika gości. Sędzia Marcin Niebrzydowski podyktował rzut karny, który w świetnym stylu obronił Piotr Czapliński. W przekroju całego meczu na pewno WARMIA była zespołem zdecydowanie lepszym, lecz skuteczność w wykańczaniu akcji jest problemem, nad którym nasi piłkarze muszą mocno popracować.

WARMIA Grajewo – MAMRY Giżycko 2:1 (1:0)

1:0 Rafał Kozikowski 44′(karny), 1:1 Jakub Golak 70′, 2:1 Mariusz Milczarek 80′

WARMIA: Tarnacki (46 Czapliński) – Kesler (80 P. Kowalski), Kowalko, Arciszewski, K. Randzio – Domurat (46 Strzeliński), Kadyszewski (46 Mirva), Kozikowski (80 Kozak),  Miksza (46 Milczarek) – Wójcik (85 M. Szumowski), Krukowski (46 Matysiewicz).

Kolejny sparing już w najbliższą sobotę o godz. 11:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego przy ul. Piłsudskiego 30 A w Grajewie. Przeciwnikiem WARMII będzie NAREW Ostrołęka. Serdecznie zapraszam na mecz.