ZAPOWIEDŹ I TYPY 18 KOLEJKI IV LIGI PODLASKIEJ

 

Zima w naszym klimacie trwa niestety zdecydowanie za długo. Kibice lokalnej piłki od połowy listopada nie mają lekko, ale początek marca zwiastuje lepsze czasy. Dziś 9 marca startuje runda wiosenna IV ligowych zmagań na Podlasiu. Pierwszy wiosenny gwizdek rozbrzmi w Siemiatyczach, gdzie CRESOVIA podejmie beniaminka z Czyżewa.  Zapraszamy na zapowiedź i pierwsze w tym roku #IVligowepewniaczki 18 kolejki!

SOBOTNIE MECZE – 09.03.2024

 

CRESOVIA Siemiatycze – ORLĘTA Czyżew

godz. 15.00

 

Na pierwszy ogień idą ekipy CRESOVII i ORLĄT. Prawdziwą bombą transferową popisali goście, którzy swoje szeregi zasilili doświadczonym Jastrzębskim z OLIMPII Zambrów. Zawodnik robiący na tym poziomie różnicę i powinien stanowić silne ogniwo ORLĄT już od pierwszego spotkania. CRESOVIA podobno ma ambitnie walczyć o IV ligę dla Siemiatycz, ale stawiam tu na wygraną gości.

 

Mój typ – 2

 

WIGRY Suwałki – MOSP Białystok

godz. 17.00

 

WIGRY wzmocnione na pozycji gdzie tego najbardziej potrzebowały, czyli w obronie. Teraz skład jak na warunki IV ligowe wydaje się kompletny, ale udowodnić to jeszcze zawodnicy z Suwałk muszą na boisku, a tu już od początku MOSP z pewnością się nie położy. Na jesieni 2:0 dla WIGIER w Białymstoku. Teraz różnica bramkowa może być większa.

 

Mój typ – 1

 

NIEDZIELNE MECZE – 10.03.2024

 

KS GRABÓWKA – WISSA Szczuczyn 

godz. 11.00

 

KS przeprowadził ciekawe transfery do klubu i wydaje się być bardziej poukładany niż na jesieni. WISSA z kolei to zagadka, drużyna po bardzo dużych roszadach kadrowych. O transferach przychodzących jednak – poza Maciejem Kisielem, który ostatecznie nie zagra w WISSIE – zbyt wiele nie słychać. Jan Bińczak to zbyt mało aby uzupełnić ubytki. Goście więc w porównaniu do Grabówki wydają się być słabsi niż jesienią, ale efekt poznamy w niedzielę ok. 13. W tym meczu moim zdaniem remis ze wskazaniem na gospodarzy.

 

Mój typ – X

 

DĄB Dąbrowa Białostocka – WARMIA Grajewo

godz. 13.00

 

WARMIA była już mocna na jesieni i gdyby nie lekka zadyszka pod koniec rozgrywek, to podium było jak najbardziej w zasięgu. Wzmocniona najlepszym zawodnikiem z Grabówki, byłym młodzieżowym reprezentantem Polski – Michałem Domańskim powinno o to podium zawalczyć na wiosnę. O gospodarzach ciężko powiedzieć, że są mocniejsi lub słabsi. Kosmetyczne ruchy kadrowe i w planach walka o utrzymanie. Goście muszą w tym meczu pokazać dominację.

 

Mój typ – 2

 

  KS Michałowo – SPARTA 1951 Szepietowo

godz. 14.00

 

Jesienią w Szepietowie wygrała SPARTA 3:2, teraz na wyjeździe będzie miała zdecydowanie trudniej. Patrząc, że goście na wyjazdach są jedną ze słabszych ekip w lidze KS ma lekki handicap. Wyrównane spotkanie sąsiadów w tabeli, gdzie gospodarze będą w lepszym położeniu.

 

Mój typ – 1

 

RUCH Wysokie Mazowieckie – HETMAN Tykocin

godz. 14.00

 

RUCH osłabiony odejściem Skibko, który był ważnym ogniwem. HETMAN planując walkę o utrzymanie sprowadził do bramki doświadczonego Bondziula i obrońcę Betkę. W Wysokiem Mazowieckiem o punkty będzie jednak bardzo ciężko. Kamil Jackiewicz wie jak poustawiać zespół aby powtórzyć wynik z jesieni, kiedy RUCH zwyciężył 4:1.

 

Mój typ – 1

 

CZARNI Czarna Białostocka – TUR Bielsk Podlaski

godz. 15.00

 

TUR w bardzo dużej przebudowie. Piąte miejsce będzie ciężko utrzymać na koniec sezonu w obecnej kadrze. Doświadczeni ciągnący zespół zawodnicy zmienili plany i w większości nie ma już ich w klubie. Został Dzienis i Łochnicki, którzy będą kierowali w większości młodzieżą. Ciężki orzech przed trenerem Szklarzewskim na wiosnę, a problemy mogą rozpocząć się już w Czarnej Białostockiej, gdzie trener Woroniecki wykonuje bardzo dobrą pracę.

 

Mój typ – X

 

PROMIEŃ Mońki – KS Śniadowo

godz. 15.00

 

KS z ciekawymi ruchami kadrowymi może być klasycznie rycerzami wiosny. PROMIEŃ zdaje się osłabiony względem jesieni. Po tym meczu dowiemy się czy moje przewidywania będą mogły się spełnić i to goście zakończą sezon na wyższej pozycji w tabeli.

 

Mój typ – 2

 

KS Wasilków – KRYPNIANKA Krypno

godz. 18.30

 

Ostatnie spotkanie odbędzie się w Białymstoku, ale to KS Wasilków będzie w nim gospodarzem. KS realnie myślący o awansie z przemyślanymi transferami kontra KRYPNIANKA, która przy dobrej dyspozycji dnia może się gospodarzom postawić, ale na więcej niż remis może nie mieć argumentów. W szeregach KS kluczowe będzie wiosną zdrowie Jana Pawłowskiego. Jeśli utrzyma formę z jesieni, to WIGRY mogą być zakłopotane. W niedzielę 3 punkty zostaną w Białymstoku z KS Wasilków.

 

Mój typ – 1

 

 

Pełną ofertę bukmacherską na IV ligę podlaską znajdziecie na stronie naszego sponsora forBET, który dla rejestrujących się z kodem WARMIA przygotował specjalną promocję!

 

KLIKNIJ I ZAREJESTRUJ SIĘ Z KODEM WARMIA!

 

*podane kursy mogą ulec zmianie, aktualne kursy dostępne na iforbet.pl

 

Kolejne #IVligowepewniaczki już w kolejny weekend!