ZE SPARTĄ W HOKEJA

 

W ostatniej grze kontrolnej przed startem ligi WARMIA zagrała w sobotę 2 marca ze SPARTĄ Augustów (5 miejsce w podlaskiej Klasie Okręgowej). Nasz zespół wygrał „hokejowym” wynikiem 7:3, ale oprócz wielu pozytywów w grze grajewian sporo było też niestety niedokładności i nonszalancji. Zwłaszcza w grze obronnej. Ciekawostką jest to, że mecz odbył się … bez udziału sędziów. Pomimo starań organizatorów sparingu nie udało się doprowadzić do przyjazdu arbitrów z powodu zaplanowanego na ten weekend szkolenia podlaskich rozjemców. Trzeba przyznać, że piłkarze obu drużyn zachowali się w tej sytuacji bardzo profesjonalnie i na boisku sędziowie nie byli potrzebni. Panowała pełna kultura i wzajemny szacunek.

 

Prowadzenie zdobyli augustowianie po strzale Filipa Kułaka, który zaskoczył zasłoniętego Filipa Święcińskiego płaskim strzałem zza pola karnego. Wyrównał pięknym strzałem Bartek Bukowski, który imponuje wysoką formą w sparingach przed sezonem. Kolejne dwa gole były autorstwa Dawida Śliwowskiego, wracającego do strzeleckiej formy po jesiennej kontuzji. Zaraz po przerwie augustowianie zdobyli gola kontaktowego po strzale Pawła Krupińskiego. Niemal natychmiast odpowiedzieliśmy trafieniem Krystiana Wójcickiego a po chwili Krupiński ponownie doprowadził SPARTĘ do kontaktu bramkowego i było 3:4. Ostatnie pół godziny gry to dominacja WARMII i trzy gole, których zdobywcami byli Dawid Kalinowski, Marcin Mikucki i Arkadiusz Mazurek. Dwie asysty zanotował jeden z dwóch 20-letnich Kolumbijczyków, testowanych w naszym zespole – skrzydłowy Jose Vargas Rocha. Drugi piłkarz z Ameryki Południowej to środkowy pomocnik Francisco Murcia. Obaj bardzo obiecująco pokazali się podczas ostatnich dwóch tygodni, w których trenują z naszym zespołem i jesteśmy na etapie załatwiania pozwoleń i dokumentów z Kolumbijskiego Związku Piłki Nożnej.

 

Podsumowując ostatni mecz kontrolny nie da się oprzeć wrażeniu, że szwankowała gra obronna, bo stracenie trzech goli w meczu z zespołem z niższej ligi nie powinno było się zdarzyć. Całe szczęście, że potrafiliśmy zdobyć ich przeszło dwukrotnie więcej od rywali.

 

Skrót z meczu:

 

02.03.2024 Augustów, boisko ze sztuczną nawierzchnią

 SPARTA Augustów – WARMIA Grajewo 3:7 (1:3)

 Bramki: 1:0 Filip Kułak 9’, 1:1 Bartosz Bukowski 15’, 1:2 Dawid Śliwowski 24’, 1:3 Dawid Śliwowski 32’, 2:3 Paweł Krupiński 46’, 2:4 Krystian Wójcicki 48’, 3:4 Paweł Krupiński 49’, 2:5 Dawid Kalinowski 62’, 3:6 Marcin Mikucki 76’, 3:7 Arkadiusz Mazurek 84’

 

WARMIA: Święciński – Mikucki, Krupa, Edison (70′ Kosikowski), Śleszyński (70′ Poślednik) – D. Kalinowski (80′ Karwowski), Kossyk (70′ Murcia), Bukowski (70′ Jankiewicz), Szybajło (70′ R. Kalinowski), Wójcicki (70′ Vargas Rocha) –  Śliwowski (70′ Mazurek)

 

Teraz czas na ligę. W najbliższą niedzielę 10 marca o godzinie 13:00 WARMIA zainauguruje występy w rundzie wiosennej meczem z DĘBEM Dąbrowa Białostocka. Spotkanie odbędzie się ostatecznie w Dąbrowie Białostockiej (a nie w Sokółce jak to było wcześniej planowane!) o godzinie 13:00.