WARMIA PONOWNIE ZWYCIĘSKA

Po dwóch meczach bez zwycięstwa, w których piłkarze WARMII Grajewo przed własną publicznością zdobyli zaledwie jeden punkt, w niedzielę grajewianie pokonali w Śniadowie miejscowy KS 3:0. Na ciężkim terenie wygrana do zera cieszy podwójnie.

Przed meczem niewiele wskazywało na tak pewnie odniesione zwycięstwo naszego zespołu. Widoczna w ostatnich spotkaniach wyraźna obniżka formy drużyny, brak pauzującego za żółte kartki Edisona a na dodatek „trudny” dla WARMII teren – na wąskim boisku w Śniadowie WARMIA w historii spotkań z KS nie wygrała jeszcze ligowego meczu! To wszystko wskazywało na ciężką przeprawę grajewian.

Tymczasem spotkanie zaczęło się dla naszego zespołu doskonale. W 2 minucie Paweł Kossyk odebrał piłkę rywalowi, po czym podał do Rafała Kalinowskiego tak, że ten nie miał problemu z pokonaniem bramkarza gospodarzy. Zaledwie dwie minuty później Kossyk dograł do Bartosza Bukowskiego, którego strzał głową obronił Radchenko. Do przerwy WARMIA stworzyła sobie jeszcze kilka doskonałych okazji, ale nie udało się podwyższyć prowadzenia. Bliscy zdobycia bramek byli Paweł Kossyk w 22 minucie, Rafał Kalinowski w 35 i jego młodszy brat Dawid w 42 minucie. Tuż przed przerwą miała miejsce też kontrowersyjna sytuacja, gdy upadek Rafała Kalinowskiego w polu karnym gospodarzy sędzia Karol Sokół zakwalifikował jako symulowanie faulu ze strony naszego zawodnika i ukarał go żółtą kartką. Wcześniej arbiter nie dopatrzył się przewinienia obrońcy KS Śniadowo, gdy ten zagrał piłkę ręką w swoim polu karnym. Sędzia tłumaczył to tym, że zawodnik gospodarzy wprawdzie „dostał” piłką „w rękę, ale ją schował” – co da się usłyszeć w naszym skrócie filmowym ze spotkania…

Gospodarze w pierwszej połowie też mieli swoje szanse. Tej najlepszej nie wykorzystał Grzegorz Żebrowski w 26 minucie. Bardzo dobrze przez cały mecz spisywał się w naszej bramce Filip Święciński.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej części meczu świetną okazję miał Krystian Wójcicki, ale po dośrodkowaniu Marcina Mikuckiego strzelił ponad bramką. KS Śniadowo po chwili odpowiedział zmarnowaną okazją Dzwonkowskiego. WARMIA dążyła do podwyższenia prowadzenia. W 53 minucie pięknym strzałem popisał się Rafał Szybajło, ale Radchenko odbił piłkę zmierzającą w samo „okienko” jego bramki. Wreszcie w 59 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wojciech Zalewski skierował piłkę do bramki. Choć bramkarz gospodarzy wybił piłkę, to zdaniem asystenta sędziego minęła ona linię bramkową i gol dla WARMII został uznany. Dziesięć minut później wynik na 3:0 dla grajewian ustalił Krystian Wójcicki, który ofiarnym strzałem głową wykończył świetne dośrodkowanie Mikuckiego. Do końca meczu wynik pozostał bez zmian, choć obie drużyny starały się o jego zmianę. Warto odnotować, że w 73 minucie na boisku pojawił się po niemal dwumiesięcznej kontuzji Dawid Śliwowski, który na początku rundy w zaledwie sześciu meczach ligowych zdobył aż 10 goli. Tym razem nie udało się Dawidowi powiększyć swego dorobku, choć miał na to szanse. Najważniejsze jednak, że wrócił na boisko i pomoże drużynie w końcówce rundy jesiennej.

Przed WARMIĄ jeszcze trzy mecze w tym roku. Najpierw w sobotę 4 listopada zmierzymy się w Grajewie z PROMIENIEM Mońki (mecz rozpocznie się o 13:30). W ostatnim ligowym meczu czeka nas prawdziwy szlagier. W sobotę 11 listopada o 14:00 w Wasilkowie zagramy z rewelacyjnie spisującym się zespołem KS, który dotąd nie przegrał meczu i zdecydowanie lideruje w tabeli podlaskiej IV ligi.

Piłkarski rok zakończymy zaplanowanym na 18 listopada meczem o Puchar Polski na szczeblu województwa podlaskiego, w którym zmierzymy się z WIGRAMI Suwałki. Spotkanie odbędzie się w Grajewie o godzinie 13:00. Miejmy nadzieję, że piłkarskich planów nie zakłóci atak zimy.

Skrót z meczu z KS Śniadowo:

29.10.2023 Śniadowo, Stadion Miejski

KS Śniadowo – WARMIA Grajewo 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Rafał Kalinowski 2′, 0:2 Wojciech Zalewski 59′, 0:3 Krystian Wójcicki 69′

KS: 1.Radchenko – 8.Kopańczyk (72′ 18.Piiasecki), 2.Kadłubowski (77′ 9.Godlewski), 6.Cychol, 7.Żebrowski (80′ 3.Zalewski), 32.Brzozowski (Kpt), 14.Sulej (60′ 17.Staszczuk), 16.Bargielski, 19.Kownacki, 20.Dzwonkowski (77′ 13.Boroń), 4.Cendrowski

REZERWA: 12.Kamiński – 3.Zalewski, 9.Godlewski, 10.Bronakowski, 13.Boroń, 15.Cudakiewicz, 17.Staszczuk, 18.Piasecki, 21.Choiński

TRENER: Adam Szuba

WARMIA: 33.Świeciński –  4.Mikucki (Kpt), 15.Zalewski, 72.Kosikowski, 6.Śleszyński – 7.D.Kalinowski (83′ 20.Stawiecki), 10.R.Kalinowski (83′ 9.Mazurek), 16.Bukowski (83′ 77.Zarzecki), 5.Szybajło, 13.Wójcicki (70′ 19.Polak) – 8.Kossyk (73′ 18.Śliwowski)

REZERWA: 1.Sobolewski –  17.Krupa, 19.Polak, 77.Zarzecki, 20.Stawiecki, 9.Mazurek, 18.Śliwowski

Sędzia: Karol Sokół (Białystok, Podlaski ZPN)
Żółte kartki:Cendrowski (KS), Szybajło, R.Kalinowski, D.Kalinowski, Krupa, Śleszyński (WARMIA)